Warning: strstr() [function.strstr]: Empty delimiter. in /wm/portals/lotnicza/forumlp/read.php on line 517
projekty motolotni
"KTO JEST KIM..."
Szukaj:
Zaawansowane
Pogoda
WIADOMOŚCI Z KRAJU
WIADOMOŚCI ZE SWIATA
MIKROLOTY
Fora Wątki Nowy wątek Podgląd do wydruku
Start > Motolotnie / Samoloty UL > Tematyka ogólna > Wątek
projekty motolotni
przez Krzysiek 24-04-2009 - 10:57:01

Witam
Jestem początkującym motolotniarzem i tak się tym zaraziłem że przy pomocy kolegów mechaników postanowiłem zbudować swoją własną motolotnię dla dwojga.. Mam prośbę.. Czy moglibyście mi poradzić gdzie mógłby uzyskać szczegółowe plany budowy własnych skrzydeł??
z góry dzięki smiling smiley
Krzysiek

Ranga:

brązowa
Re: projekty motolotni
przez Marek Puchała 24-04-2009 - 20:34:26

Witam .
Kolego , wózek , silnik i reszta dupereli to przy odrobinie wiedzy mechanicznej i troche lotniczej mozna sobie zbudować , ale z twojego postu wynika ze chcesz budwac samodzielnie skrzydło i tutaj życzę Ci dużo szczęścia , dobrychlanów i szczęśliwych lotów .

Chciałbym abyś zrozumiał moją odpowiedz tak ze radziłbym skrzydło KUPIĆ !

Marek Puchała

Ranga:

złota
Skrzydło zostaw profesjonalistom w pełni tego słowa znaczeniu......to jest dobra koleżeńska rada....a co do reszty to staraj się pracować nad wózkiem pod nadzorem osób które baaaardzo dobrze się na tym znają....bo inaczej możesz nie dość, że mieć problemy z zarejestrowaniem tego cacka a i również delikatnie mówiąc z własnym zdrowiem......

Adam Kwiatkowski (cascader)

Ranga:

srebrna
przez Sławomir Trejda 25-04-2009 - 23:11:34

Kolego Krzyśku!
Po pierwsze primo: Skoro jesteś początkującym motolotniarzem to pewnie masz jakiegoś instruktora? Przedyskutuj z nim ten wielce "odważny" pomysł budowy skrzydła.... A jak dalej upierasz to zadzwoń do kolegi Alka (tel. na stronie Kompolu i portalu Lotniczapolska.pl) i zajedź poźniej do Kompolu to porozmawiasz o budowie skrzydła Stratus i zobaczysz co nie co...A jak dalej upierasz to zadzwoń lub zajedź do ULC zapytaj jakie musi spełnić formalności aby zarejstrować własnej budowy skrzydło.
Po drugie primo: a koledzy mechanicy to w czym się specjalizują? Czy to mechanicy lotniczy czy raczej może specjaliści w naprawie wszyskiego co jeździ po naszych drogach (od maluch po merca) i jeszcze gaz zakładają?

Moja rada poszukaj czegoś używanego, a pewnego i "dopieść" A z mojego własnego doświadczenia (w sprawie wózka): nie zawsze to co sami zrobimy wychodzi taniej. Kosztuje to zawsze jakieś pieniądze, czas a wynik może póżnej rozczarować i trzeba kupić coś gotowego....
Reasumując: SKRZYDŁO NALEZY KUPIĆ nowe lub używane zależy na co kogo stać..........

Ps. żeby nie było, latam na Libre 3 z WAM, więc to nie jest reklama Kompolu
Sławomir Trejda

Ranga:

srebrna
przez Artur Byszewski 26-04-2009 - 20:12:58

Witam.Mam znajomego który sam zrobił sobie skrzydło.Troche jak kopia kaniona.Ale jak powiedział.Jego pierwsze i ostatnie.Stelaż robił sam iszył pokrycie.Lata na nim do dziś .Jednoosobowe wolne i podatne na podmuchy.Sam wykonałem wózek wg gotowych planów i to jest ok.Ale łoze silnika to teraz na tym samym wózku i z tym samym silniku to jest trzecie które nareszcie jest ok.Silnik nissan micra bardzo niewdzieczny w przeróbkach,reduktor wielopasowy mojego projektu.Jak nie masz dobrego spawacza ,frezera i tokarza który będzie CHCIAŁ sie tym pobawić to nie zabieraj sie lepiej.Poczytaj troche o teorii śmigła itd.Po 4 latach wózek ukonczyłem ,ale też bym sie już nie brał.Zrobiłem sprzęt ,zacząłem śie szkolić i lipa.Ten który mnie wprowadził w tajniki nie żyje.A ja w punkcie wyjścia.Jadę w weekend do Bornego,to może ktoś zgodzi sie abym poleciał z nim jako pasażer.Latałem już za sterownicą,ale dawno temu.Tak więc zacznij z kimś latać,zobacz czy to dla Ciebie a pózniej myśl o sprzęcie.
Artur Byszewski

Ranga:

srebrna
przez Janusz Kowalczyk 27-04-2009 - 09:22:39

Ale wy to jesteście sztywniaki. Zwrot "budowy własnych skrzydeł" to była poetycka metafora opisująca budowę własnej motolotni jako taką , a nie dosłowny szaleńczy pomysł robienia skrzydła.

Janusz

Janusz Kowalczyk

Ranga:

złota
przez Sławomir Trejda 27-04-2009 - 09:34:10

Dobrze, że tylko "sztywniaki" a nie "sztywnopłaty". Bo to była by obraza!
Chociaż kolego Januszu "sztywniaki" to też tak mi się nieco ponuro kojarzy, a jeszcze przecie po tej ziemi stąpamy, a czasami to i w te "niskie" przestworza się udamy.......
To tak nawiązując do "poetyckiej metafory"

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-04-27 09:34 przez Sławomir Trejda.
Sławomir Trejda

Ranga:

srebrna
przez Krzysiek 27-04-2009 - 10:42:15

Wielkie dzięki za tyle odpowiedzi choć wszystkie (no może prawie wszystkie) starają się mnie odwieźć od podejmowania się budowy własnego sprzętu.
Na wstępie powiem, że może nie dość jasno się wyraziłem jeżeli chodzi o te skrzydła (dzięki Janusz).. przede wszystkim chodzi mi o wózek.. jeszcze mi życie miłe i skrzydło chciałem kupić..
Co się tyczy o znajomych to nie są to osoby z przypadku, z przydomowego garażu, lecz osoby, które od wielu lat pracują przy obróbce metali i budowie specjalistycznych konstrukcj.. Doskonale znają się na swojej pracy. jedyne co im potrzebne jest to tylko dobre, szczegółowe plany oraz materiał z którego ma być wykonany wózek.. dlatego nie sugerowałem się zdjęciami z gazetek tylko chciałem mieć szczegółowy projekt motolotni by móc dobrać odpowiednie skrzydło do wózka.
A latam już od wielu lat choć raczej jako szybownik, a nie motolotniarz więc bez obaw.. połknąłem już haczyk związany z lotnictwem dawno (nie chodzi mi o dosłowne połknięcie)
Krzysiek

Ranga:

brązowa
przez Sławomir Trejda 28-04-2009 - 09:24:36

No tak kolego Krzyśku, dla części z nas budowa własnych skrzydeł kojarzy się jednoznacznie..... Zwracam honor. I szacunek dla humanistycznego wyczucia poezji Janusza (chyba była piątka na maturze???).
Ja nie odwodzę od budowy wózka, ale po moich doświadczeniach już bym się za to nie brał. Posiadałem dwie samoróbki, z czego pierwszy wielokrotnie modernizowany i pochłonął dużo czasu i trochę kasy... Drugi wózek (na bazie ML-1 ze Świdnika) tuż po zrobieniu (tylko 5h nalotu) sprzedałem , ponieważ trafił się okazyjnie używany, fabryczny ukraiński Graffiti (bardzo popularny i doceniany w Niemczech).
Wózek został odnowiony (łożyska, mocowania, śruby etc). Latam na nim 3 sezon i jest super..........

W ramach zadośćuczynienia powiem, że posiadam plany dwóch rodzajów wózków, jak jesteś zainteresowany to proszę o kontakt na maila treidi@wp.pl lub odbierz wiadomość prywatną.
Pozdrawiam,
Sławek
Sławomir Trejda

Ranga:

srebrna
przez Zbigniew Szyszka 28-04-2009 - 22:52:09

Krzysiek- odbierz prywatną wiadomość. Pozdrawiam. Zbyszek Szyszka
Zbigniew Szyszka

Ranga:

złota
przez crash50 30-07-2009 - 20:29:33

Witam,

również chciałbym sie podpiąć do prośby i poprosić o projekt motolotni

Pozdrawiam
crash50
przez matt 31-07-2009 - 18:56:47

Trochę prawdy jest w tym że som latający i budowniczowie, chyba że na zakładke, latam i robie sobie coś lepszego.
matt

Ranga:

brązowa
przez Jędrek 31-07-2009 - 19:23:53

cyt:" ...że som latający i budowniczowie..."
Rany Boskie... czy są jakieś granice... ???
Jędrek

Ranga:

brązowa
przez Roman Ostapiuk 31-07-2009 - 22:05:27

Jędrek Ty polonistą jesteś? Czy mechanikiem samochodowym! Wylózuj.
Roman Ostapiuk

Ranga:

złota
przez Tomasz Jędrzejewski 01-08-2009 - 06:54:08

Jędrek. To Ty masz rację!!! Boję się, że niedługo efekty nienawiści do środków higienicznych będą równie nobilitujące, jak brak podstawowych wiadomości z pisowni naszego języka. To nie starcza upierdliwość, ale krzyk rozpaczy o szacunek dla czytających i piszących normalnie. Po polsku. I tylko czasem z błędami. A w księgarniach "mydła" dość. t.j.
Tomasz Jędrzejewski

Ranga:

złota
przez matt 01-08-2009 - 09:42:38

Naprwdę Jędrek - toć to "karykaturalne jaja" - chyba dość czytelne?
A milczysz Jędrku gdy Romek AGL pisze "wylózuj" - badź czujny.
Na taki lóz nie może być zgody.
Owieramy nowy wątek - prof. Bralczyk i prof. Miodek - konsultacje.
A meritum sprawy - budować czy kupić - kolega prosi o pomoc.
matt

Ranga:

brązowa
przez Maciej 01-08-2009 - 10:02:06

-

Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-06-15 08:50 przez WM.
Maciej

Ranga:

brązowa
przez Sławomir Trejda 01-08-2009 - 21:16:22

Sorry przebywam zagranicą. Mam dużo na głowie. Jak się ze wszystkim uporam to się odezwę wo wszystkich pytających o plany motolotni.. Pozdrawiam
Sławomir Trejda

Ranga:

srebrna
przez Sławomir Trejda 28-09-2009 - 07:51:15

Sławomir Trejda Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Sorry przebywam zagranicą. Mam dużo na głowie.
> Jak się ze wszystkim uporam to się odezwę wo
> wszystkich pytających o plany motolotni..
> Pozdrawiam

Uporałem się ............... i mogę odstąpic kserokopie projektów 3 wózków. Info na maila treidi@wp.pl
Sławomir Trejda

Ranga:

srebrna
przez Sławomir Trejda 28-09-2009 - 07:52:03

mogę odstąpic kserokopie projektów 3 wózków. Info na maila treidi@wp.pl
Sławomir Trejda

Ranga:

srebrna

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować