"KTO JEST KIM..."
Szukaj:
Zaawansowane
Pogoda
Fora Wątki Nowy wątek Podgląd do wydruku
Start > Motolotnie / Samoloty UL > Tematyka ogólna > Wątek
Co się dzieje w LAF RP?
przez Ryszard 07-10-2010 - 22:08:57

Witam wszystkich!.
Minęło lato, latania coraz mniej.Dłuższe wieczory sprzyjają lekturom internetowym, prasowym i książkowym.
Polecam wątek na :[dlapilota.pl]
Na stronie Federacji nie ma forum dyskusyjnego i wielka szkoda.Być może powodem był większy koszt założenia strony z forum logowanym. Przez brak własnego forum pozwalamy wyżywać się na poczytnych portalach anonimom, co jest szkodliwe dla nas samych.
Opinie w podanym wyżej wątku nie napawają optymistycznie , dlatego konstruktywna dyskusja (KONSTRUKTYWNA znaczy także JAWNA) nad żywotnymi problemami może okazać się pomocna dla organizacji.Skoro środowisko mikrolotowe przyklasnęło idei postania Federacji warto by okazać dalsze zainteresowanie i poparcie dla jej działalności.

Patrz: dlapilota

Reset.
Przepraszam, że idę na tzw. łatwiznę ponieważ poniżej zamieszczam skopiowany fragment anonimowego postu z portalu "dlapilota.pl"
Autor podpierając się cytatami ze Statutu LAF zadał konkretne pytania ,na które odpowiedzi nie otrzyma.
Sadzę, że czytaliście tamte wątki a pytania według mojej oceny nie są od czapy.Skopiowany tekst w kolorze czerwonym.

"1. Władzami Lotniczej Amatorskiej Federacji Rzeczpospolitej Polskiej są:

a. Rada Krajowa (walne zebranie delegatów);
b. Zarząd Federacji w skład, którego wchodzą:
- prezes
- dwaj wiceprezesi
- dwaj członkowie Zarządu, Główni Inspektorzy:
a. działu technicznego;
b. działu szkoleniowo – egzaminacyjnego.
c. Komisja Rewizyjna."

Komentarz:
Jak dotąd LAF ma władze tymczasowe bo nie zwołano posiedzenia Rady Krajowej czyli Walnego Zebrania Delegatów.
Nie ma więc wybranego i bardzo ważnego ciała statutowego; Komisji Rewizyjnej.
Jak przeleci kadencja Panów z Zarządu to sami sobie dadzą absolutorium?
Na zwołanie Rady Krajowej się nie zanosi; czy się mylę?

"& 29.

Organami specjalnymi i doradczymi Federacji są:

a. Rada Programowa
b. Komisja Prawna
c. Komisja Specjalnościowa i jej podkomisje:
- sędziowska;
- szkoleniowa;
- techniczna, itd.

.

1. W skład Rady Programowej wchodzi pięciu członków, z możliwością powiększenia składu.

2. Komisja Prawna składa się z trzech członków Rady Krajowej, z możliwością powiększenia składu.

3. Komisję Prawną tworzą prawnicy. Jeżeli takich brak, korzysta się z zewnętrznych usług prawnych.

4. Komisję Specjalnościową tworzą członkowie sfederowanych Stowarzyszeń o odpowiednim przygotowaniu teoretycznym i doświadczeniu praktycznym w dziedzinie lotnictwa.

5. Członkowie Komisji Specjalnościowych noszą tytuł „inspektor”.

6. Komisje Specjalnościowe podlegają bezpośrednio Inspektorom Głównym."

Komentarz:

Tylko w formie pytań do Zarządu"
1.Czy te statutowe ciała sa wybrane i działają?
2.Jeżeli TAK to jaki jest skład osobowy?.
3.Czy przez to Zarząd LAF czuje sie wywołany do tablicy czy też zamierza epatować nas dalej okolicznościowymi odezwami, komunikatami i fotkami?.

4. Prosimy o relacje ze spotkania w częsci merytorycznej nt. współpracy z AP. Jakie podjeto ustalenia, określono priorytety i zadania . Jak roboczo ma wyglądać ta wspołpraca? etc...

Dotychczasowe działania LAF RP nie przypominaja ani propagandy sukcesu ani nie wskazują na jaką kolwiek realizacje tzw. celów statutowych."

Tak to wyglada według anonima a nie wyglada dobrze. Mam nadzieję, że Zarząd LAF dostrzega zagrożenia i będzie w stanie zapobiec ich ewentualnym skutkom . Jeżeli jednak zlekceważy temat i prześpi ten ustawowy rok ,to być może najnowszy" koalicjant " lub inna siła skorzysta z okazji, złoży stosowny wniosek do organu nadzorujacego lub do Sadu Rejestrowego i po herbacie.
Każdy scenariusz wydaje się możliwy, nawet ten czarny!! Jakie macie zdanie w tej kwestii?
Pytania ode mnie:
1.Jeżeli Zarząd LAF zwoła walne zgromadzenie delegatów czyli Radę Krajową z czego sfinansuje jego organizację?
Proponuje dobrowolne wpłaty na tzw. konto celowe pt. Walne Zgromadzenie LAF RP-Rada Krajowa.
Środki na nim zgromadzone musiały by zostać wydatkowane jedynie na wskazany cel.To najprostszy sposób bo opodatkowanie delegatów będzie dla nich krzywdzące.
Wystarczy, że Zarząd LAF uchwali termin zwołania Rady Krajowej i jego porządek, regulamin zgromadzenia, o czym zawiadomi publicznie oraz poda na swojej stronie numer konta celowego.
Musimy zdawać sobie sprawę, że LAF egzystuje bez żadnego wsparcia finansowego a prywatne kieszenie członków Zarządu mają swoje dno.
2. Czy AP wstąpi do Federacji czy to LAF zostanie członkiem stowarzyszonym lub wspierajacym AP?
Pozdrawiam. Ryszard/Ultralajt

Ryszard/Ultralajt

Zmieniany 4 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-10-08 09:54 przez lotniczapolska.pl.
Ryszard

Ranga:

brązowa
Re: Co się dzieje w LAF RP?
przez Zbyszek 07-10-2010 - 23:05:58

Panowie a może tak o federacji.
Z tego co wiem sprawy powoli posuwają się do przodu. Ale niestety, żeby wprowadzić w czyn zamierzenia federacji trzeba uchwały naszych posłów. Podobno obiecują że na pewno do końca roku aneks do prawa lotniczego zostanie uchwalony. W tej sprawie odbyło się też kilka spotkań w sejmie. Jak będzie, zobaczymy. Jak wiecie nasi wybrańcy ludu, maja ważniejsze sprawy na głowie, a tu... garstka latających w obłokach czegoś chce. Na nowe prawo lotnicze również czeka Aeroklub. W tej sprawie spotkał się prezes AP W.Skalik z prezesem federacji W.Filoskiem. O tym spotkaniu, pisano na tym portalu i portalu DlaPilota. Pocieszeniem jest dyrektywa UE, która sugeruje, namawia, ale niestety nie zmusza kraje członkowskie żeby sprawy amatorskiej awiacji oddać w ręce samych zainteresowanych czyli organizacjom pozarządowym.
Tyle wiem w tej sprawie.

Zbyszek
Zbyszek

Ranga:

złota
przez Ryszard 07-10-2010 - 23:24:59

Witaj Zbyszku.

Są ważne kwestie życiowe dla LAF, które wcale nie zależą od posłów i uchwalonego prawa.
Mianowicie do ich realizacji Zarząd jest statutowo zobligowany, inaczej klapa.
Obawiam się , że na kurtuazyjnej wizycie współpraca się skończy jak ta z marca br. w ULCu.

Ryszard/Ultralajt
Ryszard

Ranga:

brązowa
przez Zbyszek 08-10-2010 - 00:11:07

Ja przekazałem tyle ile wiem. Nie jestem w zarządzie LAF, ale kibicuje i popieram. Wydaje mi się ze zmiana niektórych punktów prawa jest konieczna żeby federacja i inne organizacje mogły rzeczywiście działać a nie robić ruch pozorne. Teraz jest to najważniejsza sprawa. Jeśli coś wiesz więcej - napisz.

Zbyszek
Zbyszek

Ranga:

złota
przez Ryszard 08-10-2010 - 11:24:15

Zbyszku.
Nie obraź sie ale dla mnie to co piszesz to frazesy a nie odniesienie się do spraw organizacyjnych i statutowych Federacji.
Miałeś być członkiem Rady Programowej i brać udział w nakreśleniu strategii działania, wskazania sposobu organizacji struktur nadzoru, sposobów finansowania działaności etc.Popierasz ideę czy organizację realizującą wytyczone cele?
Czy wiesz:
1.Ilu członków fizycznych liczy LAF i ile jak licznych stowarzyszeń przystąpiło do niej?
2.Jaką liczącą się siłę stanowi organizacja i co robi dla pozyskania nowych członków, pozyskania wsparcia materialnego i niematerialnego przedsiębiorców ze sfery lotniczej i okołolotniczej?Liczebność organizacji jest obecnie tajemnicą poliszynela?
3.Czy została zrealizowane i w jakiej części ustalenia , które padły na spotkaniu w ULC?
Była tam mowa o pozyskiwaniu kadry szkoleniowej, organizacji seminarium instruktorskiego przy udziale ULC, o wyjeździe roboczym wspólnie z przedstawicielami ULC do czeskiej LAA i wiele innych.
4.Czy jest jakiekolwiek pokłosie tego wydarzenia "na szczycie?
Jeżeli tak, to czemu o tym nie dowiadujemy się od władz Federacji?
5. Rada Krajowa będzie mogła i powinna uchwalić wysokość składek dla członków fizycznych i stowarzyszeń.Bez składek nie będzie nic.
A to niepopularny ale konieczny ruch. Świadomych tej konieczności nie powinien odstraszać a roszczeniowych osobników i tak nie przyciągnie nic. Nawet darmocha.
Znam wiele osób z naszych kręgów, którym jest dobrze tak jak jest, działają , zorganizowali sobie prace dostosowując sie do wymogów Prawa Lotniczego i Rozporzadzeń Prezesa ULC.Dla profesjinalistów po 2005 roku nastąpiła powiedzmy tak; normalizacja i stabilizacja prawna.Gorzej z amatorami budowy, modernizacji sprzętu latającego lub zakupujacych sprzęt z drugiej ręki za granicami kraju. Tu potrzebne sa zmiany niewatpliwie i pilnie.Także ich oczekuję.
Te ustawowe i te w trybie aktualizacji lub wydania nowych rozporządzeń do aktu głównego czyli znowelizowanej ustawy.Jeżeli bedzie nowela ustawy to gremia społeczne muszą właczyć sie do procesu tworzenia aktów wykonawczych bo w nich tkwi sedno dobrych praktyk dla małego lotnictwa.
Wyglada na to ,że odwiedzających Forum prędko głosu nie zabiorą.Czytają ale co czują i myślą, czy i w jaki sposób wesprą Federację?
"Nic o nas bez nas" albo wszystko jedno jak będzie i kiedy bedzie.
Tu nie piszemy anonimowo a pytania padły i wymagaja rzetelnej odpowiedzi. Może nie od razu na wszystkie ale czas ucieka.
Pozdrawiam. Ryszard/Ultralajt

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-10-08 11:25 przez Ryszard Zagańczyk.
Ryszard

Ranga:

brązowa
przez lotniczapolska.pl 08-10-2010 - 11:36:29

Prosimy w tym wątku prowadzić dyskusję na temat...
Wątek prywatny został wydzielony i znajduje się w dziale Aviator Club

Link do wątku wydzielonego

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-10-08 11:42 przez lotniczapolska.pl.
Administrator
lotniczapolska.pl

Ranga:

srebrna
przez Przemek Roth 08-10-2010 - 17:02:05

"Psy szczekaja a karawana idzie dalej".
A niech sobie szczekaja, a kazda inicjatywa w celu unormalnienia naszego lotniczego swiata w Polsce jest wazna, LAF takze. A ze nie jest prosto, no przeciez nikt nie obiecywal, ze bedzie prosto. Twardoglowie AP nie jest wcale tak latwo rozbic. Ten bankrut na glinianych nogach przez wiele juz lat dogorywa i jego czas jest policzony.
I wtedy wlasnie LAF odzyje, bo pieniadze panstwowe pojda do organizacji ktora naprawde reprezentuje pilotow.
Podobna droga juz zostala w polowie przebyta przez naszych kolegow zeglarzy a "lesne dziadki" z PZZ przy Chocimskiej niech sobie wymra, byle na wlasny koszt i nie przeszkadzali nikomu w uprawianiu tego pieknego sportu.
Przemek Roth

Ranga:

brązowa
przez Zbyszek 08-10-2010 - 23:55:10

Cześć wszystkim. Cześć Ryszard.

Tak w zasadzie to prawie ze wszystkim z Ryśkiem się zgadzam. Mam bardo potrzebna jest organizacja która będzie reprezentowała nasze interesy. Jest LAF którego zarząd małymi krokami zmierza do obranego celu. Oczywiście że można krytykować że za mało, że za wolno, ale jeśli chodzi o mnie, to ja nie zrobiłem nic, lub prawie nic, więc nie przypisuje sobie prawa do krytykanctwa.
Z tą radą programową która pewnie wcześniej lub później powstanie bo jest takowa potrzebna, to o ile pamiętam też sam zgłosiłeś akces do niej i zgodziłeś się nawet ją ewentualnie prowadzić jako przewodniczący. A zjazd. Ja w odróżnieniu od Ciebie, nie widzę celowości szybkiego zjazdu federacji. Do puki nie będziemy wiedzieli jaka będzie rzeczywistość prawna w przyszłym roku, jak potoczą się losy nowelizacji prawa lotniczego, to my możemy się zjechać pogadać, nawybierać rożne komisje, podkomisje, zmienić zarząd i nauchwalać różności i potem się rozjechać. I tyle będzie naszego. Jestem zdania ze tyle czekaliśmy, to zaczekajmy jeszcze trochę aż wybrańcy narodu powiedzą nam tak albo nie. Z własnego doświadczenia wiem ze nawet gdyby na zjazd zjechało się i tysiąc atletów to i tak grupą inicjatywną jest tylko parę osób. Liczę ze w śrut tych paru będziesz i Ty. Trzeba nam organizacji sprawnej, przejrzystej nakierowaną na pomoc amatorom małej awiacji a nie na maximum zysku. Jak wiesz po spotkaniu w ULCu, było już kilka podejść do przejęcia nadzoru nad mikrolotami przez bliżej nie znane ogółowi organizacje. Dlatego dobrze że odświeżyłeś temat federacji. Czym więcej się o tym mówi, tym mniej będzie podejrzeń o zakulisowe działania. I tu "nic o nas bez nas" świetnie pasuje.
Jeszcze na koniec moich frazesów. Jestem przekonany ze już niedługo będzie pilna potrzeba zwołania zjazdu federacji, bo będą konkretne ku temu powody. I aby to było jak najszybciej.

Pozdrawiam zarząd LAF. Życzę sukcesu w obranej drodze
Pozdrawiam wszystkich
Pozdrawiam Ryszarda

Zbyszek Kędziora
Zbyszek

Ranga:

złota
przez Ryszard 10-10-2010 - 22:36:52

Witaj Zbyszku , witam Forumowiczów.

Owszem , przyjąłem propozycję Prezesa LAF ażeby uczestniczyć w pracach nieformalnej grupy stanowiącej zalążek statutowej Rady programowej.
W skład miały wejśc osoby:
1. Zbigniew Czernik- senior motolotniarstwa i jego legenda ( zaproponowany przez Prezesa)
2. Zbyszek Kędziora czyli TY
3. Ryszard Jaxa_Małachowski- były V-ce przezes ULC ds.Technicznych ( moja propozycja po rozmowach nt. Federacji)
4. Lechosław Wilk- Prezes Spółki AEROKROS z Krosna , produkującej Czajkę ( jw.)
5. Ryszard Zagańczyk czyli ja ( na propozycję Prezesa Filoska , ale warunkowo z mojej strony o ile wspólpraca będzie miała szansę powodzenia)

Rada Programowa miała z założenia wyznaczyć strategiczne cele dla Federacji, sposoby i terminy ich realizacji. Miała czuwać nad właściwym przebiegiem tejże oraz korygowac strategię LAF odpowiednio do zmieniających się warunków prawnych, realiów rynku etc.Miała także zaproponować i pomóc w zdobywaniu funduszy na działalność LAF innych niż składki członkowskie.
Jeden z członków LAF ( ze wskazaniem na Jaxa -Małachowski )miał być desygnowany do merytorycznego reprezentowania LAF RP w EMF.
EMF to Europejska Federacja Mikrolotowa ,do której przystapienia LAF zgłosiła akces. W tejże EMF eksponowana pozycję zajmuje Czeska LAA.
W trybie roboczym i pilnym z uwagi na termin spotkania w ULC przygotowałem dwa dokumenty związane z przyszłymi kompetencjami Federacji, zakresem nadzoru i harmonogramem realizacji. Przesłałem je przed terminem spotkania w ULC, Prezesowi LAF do zapoznania i wstepnej akceptacji . Zostały wykorzystane na spotkaniu i zaprezentowane Przezesowi Kruszyńskiemu.Te dokumenty załaczam tutaj a także Twoją Zbyszku relację ze spotkania dla przypomnienia czytelnikom o czym mniej więcej mówiono.
Materiał dołączony tutaj da Wam obraz zadań wcale niełatwych do realizacji jakby na pierwszy rzut oka wydawać się mogło.
Ażeby przejąć nadzór trzeba spełniać wymagane przepisami standardy , dysponować budżetem spinającym całość w możliwy do zrealizowania zakres obowiązków bez "dojenia " Klientów.Do tego trzeba się dobrze przygotować ale jak, skąd spece chętni do pracy społecznej przynajmniej na początku?Etc, etc...w tym w jaki sposób działać ażeby LAF stała się z czasem ( od razu to niemożliwe ze względu na wymóg dostosowania procedur do obecnych ULCowych) takim naszym małym i nieuciążliwym w praktyce ulcem.
Spróbujcie więc zaproponować sposoby zdobywania środków na taką działalność skoro z budżetu ULC lub MI być może wpłynie maks. 50% dotacji.
Nie będę dzisiaj ciagnął dalej. Miłej lektury.Ryszard /Ultralajt
Ryszard

Ranga:

brązowa
Załączniki:
otwórz | pobierz - Harmonogram Przejmowania obowi-zkˇw.pdf (179.5 KB)
otwórz | pobierz - Kompetencje.pdf (94.7 KB)
otwórz | pobierz - Spotkanie 18.doc (21.5 KB)
Ryszard, zachęcony zaproszeniem do lektury, przeczytałem. I może znów się czepiam ale nie znalazłem nic na temat tego co LAF chciałby zrobić dobrego dla środowiska mikrolotowego ;-(. Z samego przejęcia nadzoru, kontroli itp nic nie wynika. Czy istnieje koncepcja co zrobić dalej? Już po (zakładam że się uda) przejęciu tych obowiązków? Bo praca na tych samych zasadach i wg wypracowanych schematów niewiele zmieni ;-(. Poza wzorem i kolorem pieczątki na dokumentach.

Pozdrawiam
PAweł

Paweł Słomski (Karabus)

Ranga:

złota
przez Andrzej Kostkiewicz 11-10-2010 - 22:28:00

Witam

Część spraw o które pyta Kolega Zagańczyk jest realizowane , cześć nie gdyż inne sa priorytety cześc nigdy nie zostanie zrealizowana i pozostanie na liscie poboznych oczekiwań . To forum nie jest przeznaczone do puplikacji strategii LAF oraz jego posunieć w obecnej chwili - prawdopodobnie nigdy nie bedzie z oczywistych powodów . Wszelkie próby wywolania tematu na wieczór zakoncza sie w ramach postu i oczekiwań autora no chyba ze znajdzie autor cierpliwych korespondentów - prosze byc pewnym , ze nie bedzie reakcji LAF w tym miejscu . Mozna zapytac bezpośrednio w LAF, kazdy moze !

Pozdrawiam
Andrzej Kostkiewicz
LAF

P>S Aby koledzy nie czuli sie urazeni w najmniejszym stopniu , to sadze ze bedzie całkowicie zrozumiełe iż LAF nie moze uczestniczyc w próbach stworzenia HYDE PARKU na własny temat na lamach tego przesympatycznego forum .
Andrzej Kostkiewicz

Ranga:

złota
przez Ryszard 11-10-2010 - 22:36:07

Witam.
Spostrzeżenia słuszne.
Jednak trzeba pamietać, że załączony do poczytania materiał to miód na serce urzędników z ULC.
Bardzo oficjalny, formalnie zgodny z zapisami Prawa Lotniczego i Rozporządzeń Prezesa ULC.Taki wymóg.
Dla nas to źródło wiedzy głównie o tym, jakie kompetecje miały ( czy mają?) być przekazane Federacji i jakie proponowałismy terminy. Niektóre już za nami. Przed nami nie widzę nić poza najnowszym sojuszem z AP.Jego szczegóły ( o ile są jakiekolwiek szczegół)y zna zaledwie jak mniemam , kilka osób.
Jakie idee i cele przyświecaja LAF RP dowiedzieć się możecie na: [www.mikroloty.bornesulinowo.pl]
Tam jest Statut i inne teksty do zapoznania.
Na resztę może odpowiedzieć kompetentnie i wiążąco tylko Zarząd Federacji w osobie jej Prezesa. Nikogo innego nie widzę.

Pozdrawiam. Ryszard
Ryszard

Ranga:

brązowa
przez Andrzej Kostkiewicz 11-10-2010 - 22:39:45

CYT

"Jednak trzeba pamietać, że załączony do poczytania materiał to miód na serce urzędników z ULC."

Nie mamy zamiaru zaspokajac takich potrzeb smiling smiley Biedronka jest po drugiej stronie ulicy

Pozdrawiam
Andrzej

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-10-11 22:45 przez Andrzej Kostkiewicz.
Andrzej Kostkiewicz

Ranga:

złota
przez Ryszard 11-10-2010 - 22:56:38

Witaj Andrzeju.
Nasze wpisy zbiegły sie w jednym czasie. Dzięki za odzew.
Nie rozumiem skąd taka ostrożność i próba ochrony interesów Federacji.Wnoszę, że jest to element tzw. strategii.Ale zupełnie nietransparentny i pachnie izolacjonizmem . Od tego członków nie przybędzie.
Skoro jednak każdy może zapytać bezpośrednio i otrzyma odpowiedź, to istnieje ryzyko, że Ten Każdy może taką wiedze wysłać w świat albo nie daj Boże donieść konkurencji! A może zostanie przedtem zaprzysiężony?
Przepraszam za odrobinę ironiczny ton ale taka argumentacja do mnie nie przemawia. Nie wiem jak do innych. W każdym razie : "Szukajcie a znajdziecie! Proście a będzie Wam dane!"
Miłego wieczoru na dzisiaj .
PS. Mam pytanie: czy termin i program ewentualnego zwołania Rady Krajowej będzie utajniony?
Pozdrawiam. Ryszard
Ryszard

Ranga:

brązowa
przez Ryszard 11-10-2010 - 23:01:02

W takim razie; jaki miód macie dla nas, potencjalnych kandydatów na członków i członków?
Jeszcze raz pozdrawiam . Ryszard
Ryszard

Ranga:

brązowa
przez Andrzej Kostkiewicz 11-10-2010 - 23:29:19

CYT

"Nie rozumiem skąd taka ostrożność i próba ochrony interesów Federacji.Wnoszę,

1. Federacja nie ma interesów i nie po to zostala załozona aby miec jakikolwiek interes , zauwazono natomiast , ze niektórzy chca z tego zrobic interes .

że jest to element tzw. strategii.

2. Tak

Ale zupełnie nietransparentny i pachnie izolacjonizmem .

3. Bo nie musi byc transparentny patrz punkt 1.

Od tego członków nie przybędzie.

4. Zyjemy w wolnym kraju

Skoro jednak każdy może zapytać bezpośrednio i otrzyma odpowiedź, to istnieje ryzyko, że Ten Każdy może taką wiedze wysłać w świat albo nie daj Boże donieść konkurencji!

5 Jak widzisz nie jest to tajemnica , a czy istenieje konkurencja ??

A może zostanie przedtem zaprzysiężony?

6.smiling smiley

Przepraszam za odrobinę ironiczny ton ale taka argumentacja do mnie nie przemawia.

7. Nie musi , nie jest to celem aby Ciebie przekonać

Nie wiem jak do innych. W każdym razie : "Szukajcie a znajdziecie! Proście a będzie Wam dane!"

8 . Jest tez inne okreslenie " Google Twoim przyjacielem "

Miłego wieczoru na dzisiaj .

9. Pozdrawiam równiez smiling smiley

PS. Mam pytanie: czy termin i program ewentualnego zwołania Rady Krajowej będzie utajniony?

10 . Zainteresowani bedacy czlonkami LAF zostana poinformowani .

Ach zapomniełam , obiecałeś na spotkaniu w ULC przekazać prawa własności domen www ,które wczesniej zarezerwowałeś dla LAF blokujac mozliwośc zalożenia stron pod typowymi nazwami , prosze skontaktuj sie z W.Filoskiem w tej sprawie . Mozemy je oczywiście odkupic od Ciebie .

Pozdrawiam Andrzej

PS , oto mechanizm HYDE PARKU

Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-10-11 23:52 przez Andrzej Kostkiewicz.
Andrzej Kostkiewicz

Ranga:

złota
przez Ryszard 12-10-2010 - 08:35:03

Witam ponownie.

DOMENY są ode mnie za darmo.Kupiłem je dla Federacji a nia na jakąkolwiek sprzedaż!.
Niestety to Federacja zapomniała o mojej ofercie i z niej nie skorzystała przygotowując stronę. Warunkiem przekazania było przygotowanie przez Federację strony internetowej. Jej zrobienie trwało dość długo a ostatecznie podczepiono ja pod Borne nie powiadamiając mnie, że jest gotowy jej projekt i można odpalić adresy domen.Proponując ich odkupienie próbujesz mnie obrazić?
Zaoferowałem także nieodpłatne korzystanie z biura w Warszawie w każdej potrzebnej chwili. Czy to oznacza, że miałem przekazać a priori klucz od biura ?A może idąc dalej zaproponujesz mi odkupienie biura w Warszawie?
Prześlę cesję i inne dane na adres w Bornem i mam nadzieję , że z tych domen zrobicie użytek.
PS. Ponieważ zanosi się na niezdrowy polemiczny ton , i że nie stać NAS na żadną merytoryczą dyskusję o Federacji możemy na tym wpisie poprzestać.
Na podstawie Twoich Andrzeju odpowiedzi jestem spokojny o naszą mikrolotową przyszłość .Dowiedzieliśmy się , że :Federacja jest bez konkurencji, nic i nikt nie zagraża jej interesom ( czytaj CELOM), prawie wszystko idzie dobrym torem , zjazd sie odbędzie, etc, etc.
Pozdrawiam Ciebie, cały Zarząd LAF i wszystkich Forumowiczów.
Ryszard

Ranga:

brązowa

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować