"KTO JEST KIM..."
Szukaj:
Zaawansowane
Pogoda
WIADOMOŚCI Z KRAJU
WIADOMOŚCI ZE SWIATA
MIKROLOTY
Fora Wątki Nowy wątek Podgląd do wydruku
Start > Motolotnie / Samoloty UL > Tematyka ogólna > Wątek
Witam Was Wszystkich forumowiczów,chciał bym spytać czy może ktoś z Was niedawno ubiegał się o rejestrację znaków dla Motolotni jak i również o wpis do ewidencji.Ja ok.2tyg temu wysłałem wszystkie potrzebne dokumenty zgłoszeniowe oraz płytę cd.z zdjęciami motolotni jak i xero uiszczenia opłaty.A przechodząc do setna sprawy ile czasu się czeka na przydzielenie znaków oraz wpis do ewidencji,zaznaczam ze wszystkie dokumenty wysłałem jednocześnie,a znaki wpisałem takie jakie chcę mieć.I tak po za marginesem czy znaki na skrzydle mają mieć min.50cm wys.?.Ktoś z Was może orientuje się gdzie można kupić kask do słuchawek,zaznaczam że używam David&Clark.Widziałem kaski wraz z słuchawkami Pl.firm ale to mnie zbytnio mnie nie interesuje.Czy mając licencję radiooperatora pokładowego samolotowego mogę bez rzadnego ale zainstalować radio w motolotni i prowadzić korespondencję?.Wszelakie dodawanie sprzętu do motolotni typu radio,muszę zgłaszać ulcowi.Proszę o konkretne odpowiedzi za co z góry wielkie dzięki.

Pzdr.Paweł.K
Paweł Krzyszkowiak

Ranga:

brązowa

a tu filmik na pobujanie w chmurach w sezonie zimowym.winking smiley

Pzdr.Paweł.K
Paweł Krzyszkowiak

Ranga:

brązowa
Witaj Paweł. Za dużo pytań zadajesz na forum,a sprawa jest dość prosta,jeżeli chodzi o twoje problemy.Mianowicie, co do rejestracji motolotni,to wszelkie szczegóły znajdziesz na stronie ULC (Urzędu Lotnictwa Cywilnego).Masz tam podane telefony osób odpowiedzialnych za ten dział (P.Sykson). Wszelkie sprawy związane z łącznością radiową lotniczą załatwia Urząd Komunikacji Elektronicznej w Warszawie ( www.UKE gov.pl).Po zarejestrowaniu motolotni,mając już znaki SP- ...... ,, musisz spełnić warunki do uzyskania ŚWIADECTWA OPERATORA W SŁUŻBIE RADIOKOMUNIKACYJNEJ LOTNICZEJ. Podstawą do zakwalifikowania się do egzaminu w UKE jest zaświadczenie o odbyciu 10 godzin praktycznej frazeologii w warunkach lotu lub na symulatorze lotu . Po pozytywnym zdaniu egzaminu i otrzymaniu ŚWIADECTWA OPERATORA należy złożyć wniosek do UKE o zarejestrowanie radia lotniczego na dany znak rejestracyjny motolotni.Dopiero po uzyskaniu potwierdzenia rejestracji możesz nabywać już praktyki w rozmowie z rejonowymi FIS lub z aeroklubami. Tyle moich doraźnych porad.Pozdrawiam i trzymam kciuki za pomyślne załatwienie twoich problemów.Janusz-senior.
janusz sadło

Ranga:

srebrna
Dzięki wielkie za odpowiedz z Twojej strony ale Świadectwo operatora już mam bo robiłem PPL(a).Chciałem się dowiedzieć jak to się odnosi do latania motolotnią i ile się czeka na potwierdzenie do wpisu do ewidencji i nadanie znaków.

Pzdr.Paweł.K
Paweł Krzyszkowiak

Ranga:

brązowa

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować