"KTO JEST KIM..."
Szukaj:
Zaawansowane
Pogoda
Fora Wątki Nowy wątek Podgląd do wydruku
Start > Motolotnie / Samoloty UL > Tematyka ogólna > Wątek
Ciekawa wiadomosc dostalem

W celu niezapowiedzianej inspekcji ULC , inspektor wraz z policjantem wlamuja sie do prywatnego hangaru w celu dokonania inspekcji samolotu ultralekkiego na podstawie blizej nie okreslonych doniesien nie zwiazanych z przestepstwem ogolnie rozumianym . Sprawa trafia do prokuratory i do sadu - wlasciciel zglasza wlamanie , sad okresla czyn jako niska szkodliwosc spolaczna i zamyka temat , tyle ze to jeszcze nie koniec ze strony wlasciciela .. temat jest rozwojowy i bardzo ciekawy .

To tak w skrocie .

Co o tym sadzicie ? - taka przyszlosc nas czeka jezlei chodzi o dorazne kontrole ?
Andrzej Kostkiewicz

Ranga:

złota
Jak to włamują się?
Rozumiem, że chcieli dokonać kontroli bez wiedzy i obecności właściciela.
To nosi znamiona przestępstwa.

Robert

[www.oksl-goledzinow.pl.tl]

Moderator
Robert Olszak

Ranga:

złota
Dziwną historię opisujesz Andrzeju.
Zapewne otworzyli drzwi hangaru by ratować mienie jak i zapobiec rozprzestrzeniającemu się pożarowi. Z hangaru ulatniały się kłęby dymu, a policjant wraz z panem inspektorem zupełnie przypadkowo dokonywali kontroli stanu nawierzchni lądowiska, jak i sprawdzenia samego obiektu - hangaru pod względem p-poż.
Z takim tłumaczeniem się w uzupełnieniu za narażenie własnego życia można otrzymać medal za bohaterski czyn, oraz wystąpić w programie "Zwyczajni i niezwyczajni" winking smiley
A tak na poważnie gdyby to było umyślne uszkodzenie mienia, czy jak opisujesz "włamanie" / wyważenie drzwi, rozwalenie kłódek i choćby po wejściu zabranie czegokolwiek co stanowi jakąś wartość np. żarówka, śrubokręt / to przy takim scenariuszu z pewnością Panowie odgrywaliby zapewne inne życiowe role.

Pozdrawiam
MArek

Ranga:

złota
Fajna impreza. Daj znać, jak to się skończy/wyjaśni.

Przemysław Wiśniewski

Ranga:

złota
Witam.
Widziałem film: "Układ Zamknięty" i teraz nic mnie już nie zdziwi. Jeśli ktoś prowadzi firmę to polecam albo może lepiej nie bo po co się stresować.
Film oparty na faktach. Najlepsza jest końcówka gdy wymieniają urzedników i jakie mieli z tego konsekwencje.

video: [www.youtube.com]

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-05-23 09:51 przez Dariusz Szyszka.
Dariusz Szyszka

Ranga:

brązowa
Re: Ciekawa interwencja inspektora ULC + Policja
przez tj 23-05-2014 - 15:30:27

Wygląda na "mały" donosik...
tj

Ranga:

brązowa
tj.
podaj mi swój adres , a wpadnę z kolegą w mundurku do twojego domku lub garażu jak ciebie nie będzie "żeby COŚ sprawdzić".Wtedy pogadamy o "donosikach".
Miłej zabawy irek

krajew57
Ireneusz Krajewski

Ranga:

złota
No tak t.j dobrze wyczuł temat ... maly donosik ...

W załaczeniu odpowiedz ULC na zażalenie dotyczace dzialań inspektorów .

Dla wnikliwych proponuje poczytac stosowne rozporzadzenia .

Do dnia dzisiejszego , a sporo czasu minelo wlasciciel nie dostal raportu po kontroli stwierdzajacego jak to w pismie okreslono "licznych nieprawidlowosci" ....wiec nawet nie ma jak sie ustosunkowac to ew . zarzutów .

Pozdrawiam

Andrzej Kostkiewicz

Ranga:

złota
Masło maślane... Wygląda na to, że to policja coś tu popełniła. Nie wnikając w szczegóły, z tego co napisano, wynika że ULC był wsparciem dla niebieskich.
Ładny donosik poleciał. Jak widzę po piśmie, to statek był obcy (czyli pewnie OK) a to wróży kolejne problemy w kontaktach z sąsiadami...
W taki sposób i podpierniczony i podpierniczający załatwią nam wszystkim problemy...

Generalnie moje obserwacje pokazują, że żaden ULC nie szuka sobie na siłę problemów, problemy dostarczają im (i nam) "życzliwi".

Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-05-27 10:47 przez Przemysław Wiśniewski.

Przemysław Wiśniewski

Ranga:

złota
To nie do konca tak ..

Powiedzmy ze nastepnym razem trafi na Cebie lub innego kolege ... zastaniesz samolot z rozbita kopula ( bo akurat masz zamykana na klucz ) gdyz inpsektor chcial skontrolowac wnetrze samolotu w poszukiwaniu dowodow na cos tam ... a innego sposobu jak polamanie kopuly nie bylo abu dostac sie do srodka .... Takim sposobem jak powyzej w pismie ULC mozna wytlumaczyc wszystko .

Posiadam pisma od wlasciciela stwierdzajace np brak postepowan prokuratorskich przeciwko niemu ... to jakim sposobem wlezli i na jakiej podstawie do hangaru ??...

ULC ma prawo kontroli zgodnie z powyzszym ale aby ja przeprowadzic musi uzyskac zgode chociazby aby wejsc na teren prywatny lub do SP ... a nie siekiera torowac sobie wejscie ...

Nastepna sprawa - jak sie toczy przeciwko komus jakies postepowanie nawet na podstawie donosu to czy nie wzywa sie go najpierw jako swiadka celem zlozenia stosownych wyjasnien ??? czy odrazu z buta w drzwi ??

Pozdrawiam
Andrzej Kostkiewicz

Ranga:

złota
Ja się z tym zgadzam. Sytuacja wygląda na mocno naciągana (ze strony policji). Policja jednak, żeby wejść do czyjegoś hangaru (nie było żadnej naglącej sytuacji) musi mieć do tego nakaz. Oni nie mogą tak poprostu wbić się komuć na posesję. Jak robiliśmy imprezy u znajmomego w domku (na jego prywatnym terenie), to policja mogła sobie co najwyżej poszczekać pod płotem - nie mogli wejść na teren.

Jeśli jest tak, że uszkodzili samolot to już wogołe przegięcie. Myślę, że to nadużycie, może jakaś zemsta...

Jeśłi chodzi o moje ostatnie zdanie, to uważam że taka sytuacja nie pomoże z i tak nadszarpniętymi kontaktami z CZ. Jeśli donosicielem jest latający, to m.in. sam sobie zrobił kuku.

Przemysław Wiśniewski

Ranga:

złota
Strach podpisać się swoim nickiem .ULC zaczyna być inkwizycją ? Ktoś , coś powie i na stos . A jak na obcych znakach to na pewno szatan.
irek (a co mi tam)

krajew57
Ireneusz Krajewski

Ranga:

złota
Irek

Ja akurat nie mam takich obaw smiling smiley ....

Następny ciekawy dokument w tej sprawie ...

Nadmienie ze umorzenia dokonuje funkcjonariusz ktory uczestniczyl w calym zajsciu w/g informacji kontrolowanego .

Andrzej Kostkiewicz

Ranga:

złota
Re: Ciekawa interwencja inspektora ULC + Policja
przez tj 28-05-2014 - 10:56:41

no tak, czyli wszystko było dobrze, ciekawe...
Ja bym jednak zastanowił się nad zawiadomieniem z art. 231 par 1 kk.
Tomek
tj

Ranga:

brązowa
Lektura tego rozporzadzenia powinna zostac przeanalizowana przez kazdego wlasciciela rzeczy latajacych , hangaru , lotniska .. tak aby nie zostac zaskoczonym .

Pozdrawiam
Andrzej Kostkiewicz

Ranga:

złota
Załączniki:
otwórz | pobierz - rozporządzenie ministra w 2003.pdf (559 KB)
To jest lądowisko zgłoszone do ULC?
Kolejny argument żeby nie legalizować lądowisk.
Do "trawnika" ulc nic nie ma.

Paweł Słomski (Karabus)

Ranga:

złota
W jakim kraju my żyjemy? O co tu chodzi?

Jakim prawem ktoś włamuje się do prywatnej własności, pod pretekstem kontroli?

W jakim celu wykonuje się tego typu kontrole? Co one mają ujawnić?

Moderator
Robert Olszak

Ranga:

złota
Paweł To jest Trawnik ..

Robert .. wlasnie w takim kraju zyjemy , przeczytaj umorzenie .... w/g mnie stwierdza sie włamanie przez odgiecie drzwi z zamiarem zaboru mienia czyli zlodziejstwo ... ale skoro zlodziej nie znaduje obiektu zainteresowania czyli nic nie ukradł to umarza sie postepowanie ( no bo to juz nie złodziej ) .. Wnioskujac dalej Policjant musial znac osobe wlamujaca sie skoro uzyskał informacje o tym ze dana osoba (juz nie złodziej ) nie znalazł tego co go interesowało smiling smiley .....hehe

Cytat
Paweł Słomski (Karabus)
To jest lądowisko zgłoszone do ULC?
Kolejny argument żeby nie legalizować lądowisk.
Do "trawnika" ulc nic nie ma.

Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-05-29 11:02 przez Andrzej Kostkiewicz.
Andrzej Kostkiewicz

Ranga:

złota
No to ja czegoś nie rozumiem ;-(

Do mnie na posesje wlazło niedawno 2 dziwnych ludzi. Łazili dokoła. Obserwowali przez lornetki mój dom.
Zaznaczę że posesja spora wiec było sporo miejsca do łazenia.
Dopadlem gościa który z krzaków poddgladal przez lornetke moje poczynania, zaliczył kilka kopów, dostał w pysk,
jego kolega który chciał mu pomór równiez został "spacyfikowany".
Okazało sie że to byli funkcjonarjusze CBŚ którym ktoś doniósł że " jakis bandzior z Warszawy buduje sobie kryjówke w lesie".
No i prowadzili "dzialania operacyjne" ;-).
Okazało sie to po fakcie WTARGNIĘCIA przez nich na moja ziemię. Co ciekawsze jak ich "oprawiałem"
to żaden sie nie przyznał że jest z policji. Dopiero później jak jechałem do miasta zostałem zatrzymany i okazało się to co sie okazało ;-).
Zostałem przeproszony za sytuację przez samego Komendanta Powiatowego ;-) który uprosił żeby nie zgłaszac doniesienia do prokuratury.

A w tej sytuacji? Włamanie, przeszukanie bez nakazu? Ja bym nie odpuścił.
TVN by sie pewnie tym tematem zainteresował

Paweł Słomski (Karabus)

Ranga:

złota
Czy inspektor ULC ,który miał przeprowadzić kontrolę wezwał policję?, czy policja przyjechała z nim od razu? Czy wejściedo hangau spowodowało trwałe odgięcie drzwi?
Jakub Grabiec

Ranga:

srebrna

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować