"KTO JEST KIM..."
Szukaj:
Zaawansowane
Pogoda
Fora Wątki Nowy wątek Podgląd do wydruku
Start > Motolotnie / Samoloty UL > Tematyka ogólna > Wątek > Strona 2
Cytat
Krzysztof Kowalewski
Kiedyś o PRL-owskim pisarzu krążyło powiedzenie: "na Putramenta szkoda atramenta". Parafrazując: "a na Karabusa szkoda papirusa".

I w ten oto sposób mamy klasyczny, pozamerytoryczny sposób argumentowania, w którym dyskutant porzuca właściwy spór i zaczyna opisywać faktyczne lub rzekome cechy swego przeciwnika. W ten sposób unika stwierdzenia, że jego racjonalne argumenty zostały wyczerpane, a jednocześnie sugeruje audytorium, że poglądy oponenta są fałszywe. Dodatkowo obrażanie oponenta ma na celu wyprowadzenie go z równowagi, tak by utrudnić mu adekwatne reagowanie na przedstawiane argumenty spinning smiley sticking its tongue out A może jednak bez takich "argumentum ad personam", tylko do rzeczy, co?Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-06-23 15:06 przez Artur Caban.
avatar

Artur Caban
Dołączył: 10 lat temu
Posty: 287

Ranga:

  złota
Tak szczerze powiedziawszy to te argumenty w tempie ekspresowym się wyczerpały smiling smiley
Marcin Szczepański
Dołączył: 8 lat temu
Posty: 132

Ranga:

  srebrna
Ja tylko przypomnę jeszcze jeden fakt który być może uległ zapomnieniu.
Jak powstawał LAF to Pan Filosek zaglądał na to forum i nawet próbował przez chwilę dyskutować na temat organizacji której prezesował.
Niestety w pewnym momencie obraził sie na ... no własnie na kogo?, i zrezygnował z uczestnictwa w dyskusjach. Czemu? Może też brak argumentów?

A co do Pana , Panie Krzysztofie Kowalewski to bardzo bym prosił aby Pan faktycznie pożałował "papirusa" i swojego zapewne cennego czasu na dyskusje ze mną. Prosze zwyczajnie udawać że Pan nie widzi mojej obecności na tym forum.

Pozdrawiam
avatar

Paweł Słomski (Karabus)
Dołączył: 9 lat temu
Posty: 502

Ranga:

  złota
Koledzy jak długo będziecie bic pianę.Wiem że pogoda nie zachęca do latania ale między opadami można się przelecieć i emocje ustąpią.
Zbigniew Przysiecki
Dołączył: 4 lat temu
Posty: 133

Ranga:

  srebrna
Cytat
Krzysztof Kowalewski
Widać gołym okiem, że lotnictwo amatorskie w Polsce jest w odwrocie, dostępność do naszego małego lotania jest fikcją. Nie ma sieci szkół, nie ma polskich egzaminatorów, żeby zdobyć uprawnienia trzeba pokonywać ogromne odległośc. Nie ma polskiego produktu- dobrego, taniego, z serwisem, nikt juz nie buduje motolotni, ani samolotów z dokumentacji lub KIT-ów.

Poniżej linki do wykazów podmiotów prowadzących działalność techniczną (obsługa i produkcja) w zakresie:
ULM (82 podmioty): [ulc.gov.pl]
motolotni (25 podmiotów): [ulc.gov.pl]
lotni (6 podmiotów): [ulc.gov.pl]
paralotni (27 podmiotów): [ulc.gov.pl]
spadochronów (175 podmiotów): [ulc.gov.pl]
Rejestr podmiotów szkolących (148 podmiotów): [ulc.gov.pl]

Z polskich ULM polecić można chociażby 3Xtrim. Co prawda były przerwy w produkcji ze względu na zmiany właścicieli, ale z serwisem nie ma problemu. Ładny opis konstrukcji można znaleźć w PLAR 6/2015 w artykule autorstwa K. Krawcewicza

Czuwaj! ;-)
Grzegorz T.
Dołączył: 3 lat temu
Posty: 1
 

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować