"KTO JEST KIM..."
Szukaj:
Zaawansowane
Pogoda
Fora Wątki Nowy wątek Podgląd do wydruku
Start > Motolotnie / Samoloty UL > Tematyka ogólna > Wątek
Czy ktoś z forumowiczów ma kontakt z którymś p. Ratajem?
Łukasz ogłosił sprzedaż owiewki, a minęło ze 3 tygodnie i chyba nie odczytał nawet mojego maila. Dzwoniłem, ale jeden znany mi numer chyba został zmieniony, a drugi nie odpowiada.
Druga sprawa :
czy ma ktoś na zbyciu lewe pchające śmigło o średnicy nie większej, niż 160 cm?
Nie szukam nowego śmigła, a raczej możliwie najtańsze, "zużyte" (poobijane, po resursie), ale na tyle sprawne, by można je było założyć na silnik do testów na ziemi.
Chcę zrobić pewien eksperyment z przekładnią i w razie niepowodzenia nie chcę zniszczyć swojego nowego śmigła.

Marek Siekirka

Ranga:

złota
Rataj Romek 889308299 Maciek 698670596
Zbigniew Przysiecki

Ranga:

srebrna
Cytat
Marek Siekirka
Chcę zrobić pewien eksperyment z przekładnią i w razie niepowodzenia nie chcę zniszczyć swojego nowego śmigła.

Nie wiem na czym ma polegać eksperyment . Ja silnik obciążałem do prób w poniższy sposób.
Dobierając "profil " i długość belki można w pełni obciążyć silnik i nie trzeba się z wózkiem mocować jak
w przypadku ze śmigłem . Nie mam danych wymiarowych , ale to jest metoda pomiaru mocy silnika
Belka o odpowiednich wymiarach i wykręcone obroty dają moc silnika .
Przy pomiarze ciągu śmigła , mamy zależność od sprawności (dopasowania) śmigła

Marian Wińkowski

Ranga:

brązowa
Tylko trzeba pamiętać o wyważeniu tego "śmigła"

Robert

[www.oksl-goledzinow.pl.tl]

Moderator
Robert Olszak

Ranga:

złota
Kurczę, nie odważyłbym się tak sprawdzać.
Zamierzam wydłużyć połączenie osi wału z przekładnią pasową. Dorabiam do stożka zakończenia wału silnika nasadkę - przedłużkę, na której najpierw będzie koło pasowe do napędu prerotacji, a za nim dopiero oryginalne sprzęgło odśrodkowe z kołem pasowym przekładni.
Zastanawiam się nad wzrostem siły zginającej, ponieważ ramię (ta przedłużka) przesunie koło pasowe o 35 mm. Dobrze, że to jest przekładnia ze sprzęgłem i na pasek 8M, z zębami w poprzek, bo naciąg nie jest tak duży, jak w paskach Pk lub Pj. Mam nadzieję, że nie będzie potrzeby podpierać całego tego ustrojstwa dodatkowym łożyskiem.
Na wszelki wypadek na próbę wolę nie zakładać nowego śmigła.

Marek Siekirka

Ranga:

złota
Cytat
Marek Siekirka
Kurczę, nie odważyłbym się tak sprawdzać.
- Robert masz rację , należy wyważyć
Wskazane jest by klocek był poprawny wymiarowo ( ja obrabiałem na grubościówce)
Co zaś tyczy odwagi - zero problemu ,silnik - wózek stabilniejszy niż ze śmigłem
To nie jest jakiś "wynalazek" tylko stosowany patent .
Podpowiedż w tym temacie pozyskałem z naszego forum - tylko nie pomne już żródła -dawna sprawa.
Marian Wińkowski

Ranga:

brązowa

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować