"KTO JEST KIM..."
Szukaj:
Zaawansowane
Pogoda
Fora Wątki Nowy wątek Podgląd do wydruku
Start > Motolotnie / Samoloty UL > Tematyka ogólna > Wątek
Spadochron do motolotni
przez Zdzisław Piasecki 14-10-2017 - 14:12:37

Więcej już Was nie będę niepokoił, ale mam następne pytanie, do tej pory latałem bez spadochronu, kupuję motolotnię i nie wiem czy brać ze spadochronem czy bez, spadochron jest dość drogi, koledzy którzy latają również na takim sprzęcie podpowiadają mi że na g...o mi jest potrzebny, co radzicie, Pozdrawiam.
Zdzisław Piasecki

Ranga:

srebrna
Re: Spadochron do motolotni
przez Tomasz Jędrzejewski 14-10-2017 - 14:39:04

Cześć.

Jak chcesz to bierz.
Jeśli potrzebna Ci maskotka czy jakiś fetysz. Trochę niewygodnie będzie siedzieć.
Zwykle motolotnia są wyposażone w integralny system ratowniczy. Trochę trudno go brać ze sobą, ale może jeszcze mało widziałem? A teraz poważnie: są spory w doktrynie: Puryści, do których należę uważają, że dobry pilot nie opuszcza dobrowolnie sprawnego samolotu. A niesprawnym przecież nie latamy? Oczywiście może się zdarzyć coś extra. Wtedy być może. Jeśli zdołasz odpalić. Poza tym większość wypadków to błędy przy starcie czy lądowaniu. I tu system nie pomoże. Może zapalić rozlane paliwo, a to już nie żarty. O fotelach 0/0 do szmatolotów nie słyszałem.
A teraz coś z drugiej strony, by dopieścić wyznawców przeciwnej opcji. (lotniczej oczywiście. Dawno temu przedstawiciel lotnictwa z kraju nam teraz bardzo przyjaznego, choć w 1939 roku przegraliśmy z nimi wielkie zawody. U nas mówił - mamy systemy ratownicze. gdy uznamy sytuację za ryzykowną, np całkowity brak orientacji przestrzennej - odpalamy system i lądujemy. Sprzęt jest trochę zarysowany, ale pilot zwykle cały a ubezpieczenie zwraca straty.
Ale, tu spojrzał na nasze wynalazki - macie mało pieniędzy, jesteście biedni. to musicie ryzykować.
Wybieraj.
Rozpisałem się, ale to z radości. Wczoraj odkryłem na nowo forum. Pozdrowienia. t.j.
Tomasz Jędrzejewski

Ranga:

złota
przez Zdzisław Piasecki 14-10-2017 - 15:50:32

Ty byś montował czy nie ?.
Zdzisław Piasecki

Ranga:

srebrna
przez Tomasz Jędrzejewski 14-10-2017 - 23:55:50

ja nie
Tomasz Jędrzejewski

Ranga:

złota
przez Zdzisław Piasecki 16-10-2017 - 13:21:02

Ja jednak zamontuję,
Zdzisław Piasecki

Ranga:

srebrna
przez Mirosław Janeczek 16-10-2017 - 22:12:18

Do samolotu UL bym nie montował a do motolotni TAK. Szkoliłem się na jedno i drugie u członka kadry narodowej (medale na Mistrz. Europy) i taka jest jego opinia. Moja też.
Mirosław Janeczek

Ranga:

srebrna
przez kudła grzegorz 16-10-2017 - 22:44:25

Każdy ma swoją opinię.Ja GRS'a mam i mam nadzieję go nie użyć.
Grzegorz
kudła grzegorz

Ranga:

srebrna
przez Zbigniew Przysiecki 17-10-2017 - 20:56:45

Cytat
Mirosław Janeczek
Do samolotu UL bym nie montował a do motolotni TAK. Szkoliłem się na jedno i drugie u członka kadry narodowej (medale na Mistrz. Europy) i taka jest jego opinia. Moja też.
Ja myślę odwrotnie ,do UL bym montował.Powód jest prosty,w razie awarii trudniej znaleść odpowiednie pole do wylądowania.Motolotnią zawsze gdzieś można się wkleić.Na latanie zawodnicze oczywiście system ratowniczy bo to jest inne latanie,tam się walczy o wyniki.Zaznaczam ze sprzęt ma przegląd również przedlotowy a pilot wie jak potrafi latać i w CB się nie pakuje.
Zbigniew Przysiecki

Ranga:

srebrna
przez Marek Siekirka 17-10-2017 - 22:15:36

Szanse skutecznego użycia spadochronu są niewielkie. Jeśli lecąc sprawną motolotnią nad dużym obszarem lasu gaśnie silnik i nie da się go ponownie uruchomić, a jest dostatecznie wysoko, skok ze spadochronem jest uzasadniony. Poza tym jest niewiele innych sytuacji, które dawałyby szanse na ratunek za pomocą spadochronu.
Wiele poważnych awarii motolotni powoduje niemożność wydostania się, więc trudno tu mówić o skoku.
Jeśli myślisz o systemie ratunkowym, to tylko BRS/GRS.
Niektóre sytuacje awaryjne uniemożliwiają skorzystanie nawet z systemu rakietowego. (np. gdy przeciążenie nie pozwoli sięgnąć do uchwytu).

.
.
[autogyro-wiatrakowiec.blogspot.com]

Marek Siekirka

Ranga:

złota
przez Zdzisław Piasecki 19-10-2017 - 07:53:39

Żle się wyraziłem, konkretnie chodzi o System Ratowniczy montowany przy motolotni.
Zdzisław Piasecki

Ranga:

srebrna

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować