"KTO JEST KIM..."
Szukaj:
Zaawansowane
Pogoda
Fora Wątki Nowy wątek Podgląd do wydruku
Start > Motolotnie / Samoloty UL > Tematyka ogólna > Wątek
Smutna wiadomość !
przez Kornel Kempiński 19-10-2017 - 11:44:20
 
W sobotę o godz. 11.oo w Lubiniu / Krzywinia pożegnamy naszego Wspaniałego kolegę śp. Stefana Gardynika pilota instruktora motolotniowego.

...jedno ze wspomnień

Sentymentalny zlot w Osiecznej
22.09.2007. Radio Elka, Jarek Adamek
thumb_motol.jpgOsieczna. Kilkanaście motolotni bierze udział w zlocie w Osiecznej. Piloci wspominają pionierskie czasy tej dyscypliny – 20 lat temu właśnie w Osiecznej urządzono pierwszy zlot konstrukcji z zachodniej Polski.
Dyżurny reporter: 667 70 70 60
To był pierwszy z Polsce zlot motolotniarzy - wspomina Stanisława Szulc, która w 1987 roku wspólnie z Reginą i Marianem Wleklikami zlot zorganizowała. To były w ogóle pionierskie czasy. Latałem na silniku od “wueski” - powiedział Radiu Elka Stefan Gardynik - nie lubił nas też szef Aeroklubu Leszczyńskiego. Nie lubiło też SB, choć w Polsce latać było wolno, w odróżnieniu od NRD i Czech, gdzie władze się obawiały, że przy pomocy motolotni można “wybrać wolność”.
Na wspomnieniowy zlot do Osiecznej przybyło 20 pilotów. 14 z nich przyleciało swoimi sprzętami - mówi organizator Mariusz Jarmuszczak z Aeroklubu Poznańskiego. Poza samym lataniem uczestnicy wspominają - obejrzeli film nakręcony 20 lat temu, powspominają sobie też bardziej nieoficjalnie. (jad/tekst i foto)

Stefan Spoczywaj w Pokoju [*] [*] [*]
Kornel Kempiński
Dołączył: 10 lat temu
Posty: 361

Ranga:

  złota
 

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować