"KTO JEST KIM..."
Szukaj:
Zaawansowane
Pogoda
Fora Wątki Nowy wątek Podgląd do wydruku
Start > Motolotnie / Samoloty UL > Tematyka ogólna > Wątek
Zazwyczaj to koledzy z UK mają pogodę zbliżoną do tej, którą my mamy teraz. Tymczasem u nich całkiem dobre warunki do latania. Zerknijcie na krótki film z ostatniego weekendu. Jeden z najbardziej aktywnych klubów mikrolotowych w UK z Hampshire. https://www.youtube.com/watch?v=HNZGYLG0q-0

I na dokładkę ich wiosenna trasa przez Niemcy (lecieli przez Calais smiling smiley ): https://www.youtube.com/watch?v=aNvCXSrQmdc

Ryszard Lewandowski

Ranga:

złota
U nas ( Rysie) na trawniku bagno. Nie sposób niemal chodzić a co dopiero wjechać czymkolwiek. A to efekt lądowania na takim terenie.

Pozdrawiam
Darek

Dariusz Nazarewski

Ranga:

złota
To będzie co zimą robić.
W obecnym stanie Chrcynna nie polecam, choć na motolotnię starczy miejsca, na początku "10" /ok.200 metrów/ w miarę sucho.
Grzegorz
kudła grzegorz

Ranga:

srebrna
No właśnie. W Chrcynnie bardzo słabo. Dzisiaj latałem ale to lądowanie "na znaczku pocztowym" bo tylko niewielkie placki są względnie suche (bo zupełnie suchych miejsc nie ma). Mimo, że udało mi się ominąć wyraźne kałuże i nie zaliczyłem żadnej fontanny to wszystko jest tak mokre, że po lotach czekało mnie porządne mycie wózka o śmigle nie wspomnę...

Ryszard Lewandowski

Ranga:

złota
Wtam. (po długim czasie)
U nas na dalekiej północy- Górowo , też dramat.
Nie dość, że cały wrzesień uziemienie przez Ministerstwo Wojny z powodu ,,Zapadu " , październik może jeden lot z powodu wiatrów i wody lejącej się z nieba, to i teraz też nie lepiej.
W piątek podjechałem wieczorem zobaczyć trawnik. Sam dojazd od hangaru do progu pasa wymagał jazdy na zblokowanych 4x4. W sobotę, idąc po pasie słychać było jak między źdźbłami trawy płynie woda. W koleinach po kołach auta , stała woda. W niedzielne popołudnie już trochę lepiej. Krotko przed zachodem słońca krótki lot. W eterze tylko Dominik w okolicach Giżycka . Piękne wieczorne zamglenia i co dziwne jeszcze o tej porze trochę liści na drzewach. Lądowanie tuż po zachodzie słońca przy ok 3m/s wietrze w poprzek pasa i błotny rajd..... .
Trochę błota na śmigle...ale warto było.
Pozdrawiam
Zbyszek Szyszka

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-11-09 18:25 przez Zbigniew Szyszka.

Moderator
Zbigniew Szyszka

Ranga:

złota
Witajcie! smiling smiley
Zbyszek wyczuł, że też mam zamiar polecieć i zadzwonił akurat jak miałem wyprowadzać sprzęt przed hangar. Pogadaliśmy chwilę i za chwilę omówiliśmy panujące warunki na 123.450. Mamy prawie tak samo położone trawniki, więc pięknie (jak zwykle) wiało w poprzek... Polatałem ze 30 minut i do bazy. O dziwo mój trawnik jest TOTALNIE suchy i nie ma na nim żadnych ognisk wody. Wczoraj skosiłem ostatni raz trawę w tym roku... Jest naprawdę sucho, mimo tego, że ostatnimi czasy deszcz lał się z nieba w skandalicznych ilościach. Tak czy siak, od kiedy latam, nie pamiętam tak słabego sezonu jeśli chodzi o pogodę. Jesień to już w ogóle dała nam popalić.

Pozdrawiam,
Dominik Kaźmierczak
SP-MMMM
Dominik Kaźmierczak

Ranga:

brązowa

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować