"KTO JEST KIM..."
Szukaj:
Zaawansowane
Pogoda
Fora Wątki Nowy wątek Podgląd do wydruku
Start > Motolotnie / Samoloty UL > Tematyka ogólna > Wątek
Witam Wszystkich. Mam w Azteku jeden drążek pośrodku czyli między siedzeniami a chcę z niego zrobić dwuster. Pytanie do Was: co do niego dokręcić i skąd to wziąć ? Oczywiście pedały są podwójne. Może ktoś wie jakie rozwiązanie jest najprostsze ? Z góry dziękuję za wszystkie pomysły. I pozdrawiam. Mirek.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-10-15 00:41 przez Mirosław Janeczek.

Mirosław Janeczek

Ranga:

srebrna
Najprościej jest zrobić z tego drążek w kształcie litery"Y". Takie drążki są w samolotach.

.
.
[autogyro-wiatrakowiec.blogspot.com]

Marek Siekirka

Ranga:

złota
Oczywiście to formie żartu i przepraszam założyciela wątku - nie o żarty się zwraca.
Allllle . jeżeli dobrze pamiętam rozwiązanie takie było seryjnie stosowane w samolotach francuskich.
kombinuje z pamięci > Balerit < czy jakoś tak .
Była to konstrukcja dwuskrzydłowa , nie do przeciągnięcia i same naj naj . czy było to cudo w PL.?
Tego nie wiem . Przypatrywałem się temu " dziwolągowi " gdzieś za zachodnią granicą i bardzo dawno.
Jeszcze raz przepraszam, ale to wynik udanego popołudnia> lotniczo < ma się rozumieć.

Marian Wińkowski

Ranga:

brązowa
No

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-10-16 19:59 przez Marek Adamski.
Marek Adamski

Ranga:

złota
I jak postępy przeróbek i szkolenia?
Ciekaw jestem bardzo i kibicuję.
Daj znać, jak zaczniesz latać i podrzuć jakieś zdjęcia lub filmik.

.
.
[autogyro-wiatrakowiec.blogspot.com]

Marek Siekirka

Ranga:

złota
Cytat
Marek Siekirka
I jak postępy przeróbek i szkolenia?
Ciekaw jestem bardzo i kibicuję.
Daj znać, jak zaczniesz latać i podrzuć jakieś zdjęcia lub filmik.

Fajnie że się o mnie zatroszczyłeś. Odpowiadam: postępy przeróbek... brak, postępy w szkoleniu ... brak.
Mam nadzieję że w okresie zimowym coś zmienię tzn. zrobię jakiś krok do przodu. A jak zacznę latać to filmy powinny się pojawić, mam trochę doświadczenia z filmowania wesel i montażu filmów. I miło słyszeć że mi kibicujesz, to mobilizuje do działań. Dzięki i Pozdrawiam. Mirek
Mirosław Janeczek

Ranga:

srebrna
Kolego Mirku , ty nam tu nie opowiadaj jaki jesteś przystojny , tylko bierz się za robotę!
Odnośnie przeróbki , najlepiej nic nie ruszać dopóki nie ukończysz szkolenia.
Ale jeśli koniecznie chcesz coś zmienić , to propozycja Marka jest najrozsądniejsza. Ewentualnie można to "Y" nieco powiększyć do rozmiarów stosowanych w śmigłowcach Robinson lub Ultrasport (patrz zdjęcie).
Jeśli takie rozwiązanie Cię nie satysfakcjonuje , to można zastosować rozwiązanie z samolotów Tajfun , ale to będzie zdecydowanie trudniejsze / kosztowniejsze.

Janusz

Janusz Kowalczyk

Ranga:

złota
Załączniki:
otwórz | pobierz - Drążek1.bmp (456.9 KB)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować