Fora Wątki Nowy wątek Podgląd do wydruku
Start > Motolotnie / Samoloty UL > Tematyka ogólna > Wątek
Szkolenie motolotniowe.
przez Rafał B. 14-01-2019 - 18:53:09

Witam chciałbym w tym roku przystąpić do szkolenia motolotniowego. Jako że forum obserwuje od kilku lat jestem pewny, że doracicie gdzie warto się udać.
Kieruje również prośbę do obecnych tu instruktorów aby podzielili się wiedzą bądź zaoferowali pomoc w szkoleniu. Liczę na uczciwość bo historii słyszałem wiele. I nie chciałbym szkolić się u kogoś, kto kasowałby np. za grzanie silnika. Chcę zaczerpnąć jak najwięcej wiedzy i cennych rad od doświadczonego pilota.
Zapraszam do kontaktu.

Ps. Oczywistym faktem jest aby osoba miała odpowiednie uprawnienia i wpisy do ewidencji podmiotów mogących prowadzić takie szkolenia.
Rafał B.

Ranga:

brązowa
Re: Szkolenie motolotniowe.
przez Marek Siekirka 14-01-2019 - 20:09:42

Naiwne myślenie.
W cenę godziny lotu MUSI być wliczone grzanie silnika. A może łudzisz się, że istnieje instruktor-filantrop, który część swoich kosztów szkolenia pokryje z własnej kieszenie?
Chcesz lecieć, zagrzej silnik. Możesz to zrobić farelką, ale silnik musi być ciepły i Ty za to zapłacisz.
Jeśli ktoś policzy Ci tylko za rzeczywisty czas w powietrzu, to cena godziny będzie wyższa i tyle.
Już słyszę uszami wyobraźni komentarze instruktorów : następny sknerus, który chce latać za free.
Jeśli faktycznie można się obawiać jakiejś nieuczciwości u instruktora, to tylko tego, że będzie Cię woził i nabijał godziny, zamiast szkolić.
Chcesz taniej, jedź do Czech. Tyle, że potem będziesz musiał mieć sprzęt zarejestrowany w Czechach. Dodaj jednak koszty dojazdów i ewentualnego hotelu i jedzenia.
Jest też inny sposób, choć pewnie nie do końca Cię zadowoli.
Kup sobie 1 osobową motolotnię z wagą do 115 kg i lataj legalnie bez uprawnień.
Latać nauczysz się z kimś, kto nie koniecznie szkoli "zawodowo". Tak wyjdzie Ci najtaniej i w miarę bezpiecznie.

A tak na marginesie - gdybym był instruktorem. to przeczytawszy Twój wpis obraziłbym się i nie wyszkoliłbym Ciebie. Brzydko brzmi publiczne zakładanie z góry, że łatwiej o oszusta, niż uczciwego instruktora.

.
.
[autogyro-wiatrakowiec.blogspot.com]

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2019-01-14 20:30 przez Marek Siekirka.

Marek Siekirka

Ranga:

złota
przez Rafał B. 15-01-2019 - 02:07:07

Jezeli ktoś poważnie podejdzie do tematu to myślę, że przeczytawszy wpis nie obrazi się jak dziecko o to, że ktoś chce zainwestować ponad 10 tyś zł w uprawnienia u kogoś fachowego. Nie znam osobiście obecnych tu ludzi a 10 tyś. to nie mała kwota tym bardziej, że to początek wydatków związanych z tą przygodą. Jeżeli mimo wszystko kogoś uraziłem tym wpisem to proszę podejść z dystansem i wyrozumiałością dla młodego przyszłego pilota. smiling smiley Nie mam na celu budowania negatywnych relacji.
Pozdrawiam
Rafał B.

Ranga:

brązowa
przez Zbigniew Przysiecki 15-01-2019 - 21:44:57

Na stronie ULC jest wykaz instruktorów,tam możesz wyszukać w pobliżu zamieszkania .
Zbigniew Przysiecki

Ranga:

srebrna

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować