"KTO JEST KIM..."
Szukaj:
Zaawansowane
Pogoda
WIADOMOŚCI Z KRAJU
WIADOMOŚCI ZE SWIATA
MIKROLOTY
Fora Wątki Nowy wątek Podgląd do wydruku
Start > Motolotnie / Samoloty UL > Tematyka ogólna > Wątek
JAKI SILNIK DO MOTOLOTNI
przez Jarek 02-04-2004 - 22:19:38

WITAM
MA ZAMIAR W TYM ROKU ZROBIĆ KURS MOTOLOTNIARSKI
I ZASATANAWIAM SIE NAD WYBOREM SILNIKA DO MOTOLOTNI CZY TYLKO ROTAX CZY NP SUZUKI MOŻE DAEWO JAKIE SĄ ZA I PRZECIW
Jarek

Ranga:

srebrna
Re: JAKI SILNIK DO MOTOLOTNI
przez Dariusz Nazarewski 02-04-2004 - 23:18:41

Silniki samochodowe są tańsze ale cięższe. Stosuje się trabanty, VW, Subaru, Stosunkowo dobry stosunek mocy do wagi ma silnik Suzuki Swift
J jestem jednak zwolennikiem Rotaksa. Ostatnio pojawiły się inne silniki lotnicze. Zajrzyj do ostatniego Przeglądu Lotniczego. Sprzedałem a właściwie wyieniłem ostatnio bardzo dobry sprzęt do nauki
Zapraszam na czat [czat.wp.pl]
Pozdrawiam
Darek
Dariusz Nazarewski

Ranga:

złota
przez Robert Olszak 02-04-2004 - 23:47:12

Może i Rotax jest dobry, ale zdecydowanie za drogi. Ja mam VW i jestem bardzo zadowolony, moi koledzy też. U nas na lotnisku większość kolegów ma VW. Jest to silnik bardzo żywotny i oszczędny w spalaniu.
Fakt że jest ciężki, ale to bardzo nie przeszkadza i można to przeżyć.
Pozdrawiam

Pozdrawiam
Robert

[www.oksl-goledzinow.pl.tl]

Robert Olszak

Ranga:

złota
przez Jarek 03-04-2004 - 08:10:36

BARDZO DOBRY SPRZĘT DO NAUKI TO JAKI I ILE TAKI SPRZĘT KOSZTUJE
POZDRAWIAM JAREK
Jarek

Ranga:

srebrna
przez Jarek 03-04-2004 - 08:14:00

JAKI JEST KOSZT TAKIEGO SILNIKA KOKMPLETNEGO MAM NA MYŚLI WSZYSKO CO POTRZEBNE DO LATANIA CZYLI SILNIK PRZEKŁADNIA SMIGŁO
CZY JEST TO ROZRUCH RĘCZNY CZY ELEKTRYCZNY I ILE WAŻY TAKI ŚLINIK POZDRAWIAM JAREK
Jarek

Ranga:

srebrna
przez Andrzej 03-04-2004 - 10:24:17

Myślę, że powinieneś się liczyć z mniej więcej 80-ma kilogramami. Jeśli chodzi o przekładnię, to jedni ją preferują, a jedni jej nie uznają. Ja mam VW 1600 ze śmigłem na wale i piastą oporową. Jeśli chodzi o koszt... no cóż, zależy jak do tematu podejdziesz. Ja jestem po absolutnej kapitalce i doprowadzeniu silnika do stanu wręcz teoretycznego, więc kosztów wolę zbyt dokładnie nie liczyć. Ale nie ma co ukrywać, że do kosztów rotaxa w podobnym stanie to mi jeszcze bardzo daleko... Ale musisz mieć na względzie, że od silnika wyciągniętego z samochodu do pracującego na lotni jest daleka droga.

Pozdrawiam serdecznie
Jędrek
Andrzej

Ranga:

brązowa
przez Dariusz Nazarewski 03-04-2004 - 19:39:33

Dobry tzn. nie zbyt stary , po odpowiednim przeglądzie, stabilne skrzydło 15 m2 Za 12 000 sprzedałem Pipistrela z Rotaksem 503 . W ogłoszeniach są tańsze oferty, jest wybór. Mam też silnik przypominający VW z agregatu lotniczego.To może być Limbach. Ma na liczniku 800 godzin Jak jesteś zainteresowany to napisz na priv. Odbiorę pocztę dopiero w czwartek. Silnik do obejrzenia w Warszawie. Sam miałem go użyć, ale kupiłem 912. Myślę, że nie wymaga remontu tylko przystosowania tzn. zdemontowania niepotrzebnego osprzętu itd.
Pozdrawiam
Darek
Dariusz Nazarewski

Ranga:

złota

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować