"KTO JEST KIM..."
Szukaj:
Zaawansowane
Pogoda
Fora Wątki Nowy wątek Podgląd do wydruku
Start > Motolotnie / Samoloty UL > Tematyka ogólna > Wątek
Naklejka z motolotnią-sprostowanie
przez Robert Olszak 05-04-2004 - 20:27:41

Witam wszystkich.
Nawiązując do nieporozumienia sprzed trzech tygodni w związku z rzekomym robieniem biznesu przez kolegę Michała na naklejkach, które przedstawiają podobno logo klubu z Poznania, oświadczam że dzisiaj dostałem od niego sześć naklejek i niechciał On pieniędzy nawet za przesyłkę. Nie mówiąc już o kosztach materiału i o straconym czasie.
Nie wiem skąd wzięły się tamte zarzuty, które są bezpodstawne.
Uważam, że koledzy którzy posądzili Michała o zarabianie na ich logo,
powinni go przeprosić, tutaj na forum. Wydaje mi się, że tego wymaga kultura i nikt nie będzie miał do nikogo pretensji.
Pozdrawiam.

Robert

[www.oksl-goledzinow.pl.tl]

Robert Olszak

Ranga:

złota
Cytat postu Michała :
''Różne kolory i rozmiary. Koszt naklejki z folią transportową niewielki !"
Czy jest to oferta sprzedaży???
cyt nr 2:
Wiem co to za znaczek - Sekcji ULM Poznań - jest bardzo podobny ale nie taki sam, proszę sie dokładnie przyjżeć. Informuje jeszcze kolegi, że nie zamierzam tym handlować tylko chciałem ułatwić niektórym kolegom dostęp do takiej naklejki. Ja sam takiego fajnego- ciekawego wzoru dosć długo się naszukałem.
I jeszcze cyt kolejnego palanta:
Na pewno jest inna niż Wasza bo nie ma napisu Sekcja ULM. Jeżeli macie do niej prawa autorskie podaj numer patentu lub wzoru użytkowego. Nigdzie nie widziałem znaku R w kółeczku
załącznik loga jest również
Jest to logo Sekcji U.L.M. Poznań, społeczności która tym się posługuje
i nie ma potrzeby zastrzegania znaku,
naklejki takie są rozdawane podczas imprez lub wizyt na innych lotniskach
Kolego więc przestań pouczać kto koga ma przepraszać i zrozum problem cwaniactwa.
Pozdr Wiechowaty
Odsyłm również do postu Krzysztofa Maciejewskiego
Wiesław Słupiński

Ranga:

brązowa
Re: Naklejka z motolotnią-sprostowanie
przez Rafal 06-04-2004 - 23:41:05

Ja widze Kaktus-,że ty to chciałbyś zarobić na jkimś głupim logo.Jak koleś byci zapłacił t pewnie byś sie zrzekł praw autorskich.Swoje logo możesz sobie wszadzić!
My motolotniarze jesteśmy bardziej zyczliwi dla siebie.Musisz sie jeszcze wiele nuczyć.Pozdrawiam.
Rafal

Ranga:

brązowa
Chyba się nie rozumiemy, a Ty nie umiesz czytać całych tekstów do końca.
Fakt że Michał napisał, że koszt jest niewielki, bo chciał jedynie zwrot kosztów przesyłki. Czy to jest sposób na biznes? Gdzie tu widzisz zarobek?
Chciałbym wiedzieć, czy ktoś otrzymał od Michała konkretną cenę jaką trzeba zapłacić za tą naklejkę?
I jeszcze jedna sprawa. Nie wyzywaj innych od "palantów", bo to nie ładnie.
Pozdrawiam.

Robert

Robert Olszak

Ranga:

złota
A temu koledze, którego nazwałeś "palantem", to sądze że nie dorastasz do pięt.

Robert

Robert Olszak

Ranga:

złota
Re: Naklejka z motolotnią-sprostowanie
przez Stanislaw 07-04-2004 - 05:13:19

To juz koledzy nie macie k... innych tematow tylko obelgi wzajemne ?
Stanislaw

Ranga:

brązowa
Witam

Widzę, że Kaktus z poznania jest troche nerwowy i niepoukładanym motolotniarzem, normalni motolotniarze troche inaczej - normalniej się zachowują.

Boli mnie tylko że kaktus mnie i kogoś innego nazywa palantem , skoro nas nie nie zna to co on moze wiedziec o nas. Sam może jest niedowartościowany przez to to jego zachowanie.

najpierw cytuje mój tekst a nastepnie pisze :

> "I jeszcze cytat kolejnego palanta:
Na pewno jest inna niż Wasza bo nie ma napisu Sekcja ULM. Jeżeli macie do niej prawa autorskie podaj numer patentu lub wzoru użytkowego. Nigdzie nie widziałem znaku R w kółeczku"
- to akurat byl cytat Kolegi Alka Dernbacha - Mistrz Polski w latach 1992 i 1994-2003.Wicemistrz Świata 1999 i 2001.

Czyli wszystkich piszących i mających inne zdanie niż kaktus wsadza do jednego worka. Łącznie z takimi jak znakomity kolega Alek, którego chyba wszyscy motolotniarze znają, poza jednym zadymiarzem KAKTUSEM WIECHOWATYM , który nie ma chyba nic wspólnego z motolotnią(może gdzieś ją widział w powietrzu lub nakimś zlocie)
Poprostu brak słów.

Potem pisze
> "naklejki takie są rozdawane podczas imprez lub wizyt na innych
> lotniskach"

To o co mu chodzi w koncu, skoro sam wie i psze o tym że naklejki są rozdwane.
A może Kaktus ma wyłaczność na rozdawanie naklejek (może jest świetym mikołajem?)

No i jeszcze jeden jego cytat :

" Kolego więc przestań pouczać kto koga ma przepraszać i zrozum
problem cwaniactwa."

Gdzie tu cwaniactwo??

Kolego Kaktus Wiechowaty prosze troche ochłonoć i dac sobie na wstrzymanie.
Ja naprawde nie widze powodu że by tu na forum prowadzić jakąś kłótnie i spalac się niepotrzenie.
Ja uważam temat za zamknięty.
Posląłem paru ludziom te naklejki nikt mi za to nie płacił i nie chce żeby mi płacił.
Jak ktoś będzie chciał to mu jeszcze pośłe.

Pozdrawiam
Michał

Post wyedytowany (04-07-04 08:06)
Michał Stolorz

Ranga:

srebrna
Drodzy koledzy widze że wciągle niewidzicie w czym jest problem.
Poprostu wkurza mnie cwaniactwo z wykorzystywaniem znaku stąd moje emocje nadodtek niektórzy uważają że jest OK
Problem by niezaistniał gdyby Michał wykonał inny znaczek.
Pozatm to miło oglądnąć inny znaczek.
Jak tylko zluzuje mi się z robotą 2- 3 miechy to poprostu opracuje inny projekt i umieszcze w dziale GADŻETY i problem zniknie inni koledzy też mają pole do popisu.
Znaczek motolotni jest na tyle charakterystyczny i rozpoznawalny ze swój swego rozpozna pomimo róznic projektowych.
Pozdr Wiechowaty
PS
Jest to logo AUTORSKIE naszej Sekcji Mikrolotowej przy Aeroklubie Poznańskim i jeszcze raz prosze o uszanowanie tego.
Wiesław Słupiński

Ranga:

brązowa
To prosze mi powiedziec kto tego nie szanuje, kto powiedzila ze nie jest to wasze logo,

O co tu chodzi ??
Michał Stolorz

Ranga:

srebrna
Znaczek jest używany na pucharach dyplomach pismach również tych do sponsorów o nagrody podczas zawodów ostatnio również do dekorowania tortów na imprezie sekcji.
Ponieważ znaczek jest wykorzystywany przez ok 8 lat jest kojarzony z sekcją.
Pare lat temu do jednego ze sponsorów przyszedł list opatrzony znaczkiem bez napisu SEKCJA ... z prożbą o zakup skrzydła no i pierwsze skjarzenie było o co im jescze chodzi, podobnie był z browarami stymże ze bez napisu i słoneczka no i dzięki temu wyszliśmy na chytrusów w Rabenie i browarach,
a proponuje abyś zorganizował kilka imprez motolotniowych w roku poszukał sponsorów na nie to będziesz wiedział ile pisemek dziękczynnych trzeba wysłasć i w jaki sposób podać.
Zycze sukcesu przy opracowywaniu znaczka szukaniu sponsorów i organizacji zawodów, odsyłam również do kal. imprez
Wiechowaty
Wiesław Słupiński

Ranga:

brązowa
16 marca wysłem tobie e-meila o następującej treści:

Drogi Michale jest to znaczek Sekcji ULM Poznań i nie ty go opracowywałeś
więc prosze niehandlować czyjąś pracą i znakiem
Pozdr. Wiesław Słupiński
Jak masz inne pomysły to masz pole do popisu.

a więc skoro nie wiesz o co chodzi to wyjaśniam tobie o etyke
Wiechowaty
Wiesław Słupiński

Ranga:

brązowa
kaktus napisał/a:

> 16 marca wysłem tobie e-meila o następującej treści:
>
> Drogi Michale jest to znaczek Sekcji ULM Poznań i nie ty go
> opracowywałeś
> więc prosze niehandlować czyjąś pracą i znakiem
> Pozdr. Wiesław Słupiński
> Jak masz inne pomysły to masz pole do popisu.
>
> a więc skoro nie wiesz o co chodzi to wyjaśniam tobie o etyke
> Wiechowaty

A ja ci odpisałem juz , że nie twierdze ,że ja to opracowałem i że tym niehandluje. Naprawde jestes jakiś niepoczytany i niekumaty pisze sie i mówi do ciebie a ty ciągle to samo. Juz nie będe odpisywał na twoje głupie posty.

Pozdrawiam

Post wyedytowany (04-07-04 20:23)
Michał Stolorz

Ranga:

srebrna
Raczej twoje posty są głupie to tak jak byś ukradł samochód pomalował na biało usunoł relingi halogeny przyciemnienie szyb i nadal nim jeżdził pomimo upomnień ze niemasz do tego prawa
Swoją drogą czy też miałbyś tylu obrońców jak byś użył znaku ze strony motolotnie i pomimo prośby o nierozpropagowywanie rozsyłał zainteresowanym za DARMO
Twoje zachowanie wskazuje na brak kultury i poszanowanie czyjeś pracy i nadodatek wciągle uważasz że nic się nie stało przecież rozsyłasz za darmo i dokładasz do tego koszt przesyłki
Wiechowaty
Wiesław Słupiński

Ranga:

brązowa
Chciałem przytoczyć jeszcze wypowiedź kolegi Maciejewskiego który jest z tego samego klubu z Poznania:
" Dotychczas wiele sekcji w różnych aeroklubach w Polsce wykorzystywało to logo, czy to na swoich stronach internetowych, czy też w innych swoich materiałach. Ponieważ nikt jak do tej pory nie próbował na tym robić interesu, nie protestowaliśmy."
Z tej wypowiedzi wynika, że Michał nie jest pierwszy, który wykorzystuje to logo. I do tej pory nie stanowiło to problemu. Dlaczego więc teraz jest inaczej?
Nadal przypominam, że Michał nie robi na tym biznesu, wręcz dokłada do tego, żeby ktoś mógł sobie nakleić motolotnię na samochód.
Ogólnie robi się z tego taką aferę, jakby okradł Aeroklub nie wiadomo na jaką sumę.

Robert

Robert Olszak

Ranga:

złota
Panowie, proponuję napić się po szklance zimnej wody, to po pierwsze. Po drugie, Kto bez winy niech pierwszy rzuci kamieniem. Kaktus, rozsiewasz tu szczytne idealy o ochronie wlasnosci intelektualnej i kulturze wypowiedzi. Wnioskuję, że Ty w tym compie z ktorego teraz piszesz też masz zainstalowane wszystkie programy z oplaconą oplatą licencyjną? Wszak toż to jest czyjas wlasnosć intelektualna. Wydaje mi się ,że w cywilizowanym swiecie slowo "palant" można uważać za obraźliwe, więc panu Dernbachowi należą się jakies przeprosiny. No, chyba żeby reprezentować ludzi pokroju panow ktorzy nadinterpretowują sowo "zero". A poza tym uważam ,że Olo powinien zablokować dalszy ciąg dyskusji lub calkowite zdjęcie jej stąd. Naprawdę nie sluży ona żadnej ze stron a zachodzi obawa,że wciągnie osoby postronne ( co widać na zalączonym obrazku) Pozddawiam obie strony i życzę rownie emocjonalnej dyskusji o niuansach motolotniarskich np.konstrukcji.

Lolek

Ranga:

brązowa
Też uważam że należy z tym skończyć i nie czepiać się już Michała.
Nic złego nie zrobił.
Z mojej strony to jest koniec tematu.

Robert

Robert Olszak

Ranga:

złota
Re: koniec
przez olo 08-04-2004 - 07:26:40

Podsumowujac logo bezsprzecznie od lat jest poznaniakow i nawet jesli nie maja na (R) to myśle ze można to uszanować !

Dość bicia piany - zamykam ten wątek !

ps. Jeśli koniecznie jest taki popyt na tematyczne naklejki to moge podesłać na forum kilka projektów, do ktorych nikt nie rości żadnych praw.

pzdr. olo
olo

Ranga:

brązowa