"KTO JEST KIM..."
Szukaj:
Zaawansowane
Pogoda
Fora Wątki Nowy wątek Podgląd do wydruku
Start > Lotnictwo komunikacyjne > Tematyka ogólna > Wątek
Zawód pilot
przez Matrix Volsky 06-05-2013 - 23:06:17

Witam,
Mam 16 lat i chciałbym w przyszłości zostać pilotem cywilnym. Nie mam żadnego doświadczenia w lataniu, więc chciałbym się dowiedzieć kilku spraw związanych z lotnictwem.
1. Czy aby dostać się do szkoły lotniczej (myślę o politechnice rzeszowskiej) trzeba zdawać na maturze rozszerzone matmę, fizykę oraz j. angielski lub inny język.
2. Czy w ogóle dostałbym się na ową uczelnię (oczywiście kierunek lotnictwo i kosmonautyka) bez żadnego doświadczenia.
3. Wobec tego że jestem "zielony" w lataniu, to czy w tej szkole lotniczej nauczyłbym się wszystkiego od początku.
4. Jakie kryteria zdrowotne musi spełniać przyszły pilot.
Sorrki, że tego trochę dużo, ale na prawdę chciałbym zostać pilotem i zorientować się co i jak. Byłbym wdzięczny za choćby króciutką odpowiedź.
Z góry dzięki
Matrix Volsky
Re: Zawód pilot
przez Kamil 23-05-2013 - 22:16:45

Ja mam prawie 14 lat ale sporo wiem hot smiley
1. Nie
2. Prawdopodobnie tak ale zawsze lepiej zrobić licencje PLG ( szybowcowa ) bardzo ci sie nie przyda ale możesz być pare miejsc wyżej na liście grinning smiley
3. Tak ale lepiej chodzić na jakieś lekcje dodatkowe - jak się da smiling smiley
4. Kryteria zdrowotne hmmmmmm. Chyba jak przystępujesz do badań lotniczo-lekarskich, to badają krew, jak wtedy wyjdzie coś to mogą nie dać Ci pozytywnego orzeczenia, albo dadzą ale z ograniczeniami. Ale jak jesteś zdrowy to raczej dadzą grinning smiley
Ale ja bym polecił ci Lufthansę szkolą od zera do ATPL za darmo tylko ,że musisz u nich pracować 8 lat a oni ci trochę ciągną z pensji. Zobacz mój wątek - [forum.lotniczapolska.pl]
Jak chcesz coś więcej wiedzieć pisz hot smiley
Kamil

Ranga:

brązowa

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować