"KTO JEST KIM..."
Szukaj:
Zaawansowane
Pogoda
Fora Wątki Nowy wątek Podgląd do wydruku
Start > Lotnictwo ogólne > Tematyka ogólna > Wątek
ładowarka-zasilacz Icom A-22
przez Paweł Krzyszkowiak 14-11-2011 - 22:14:21

Witam serdecznie kolegów,ktoś może z Was używa Icom A-22?,jeżeli tak był bym wdzięczny za informacje dotyczące ładowania.Jaką ładowarkę można użyć,ewentualnie zasilacz.Akumulator Ni-Cd 12V 600mah.Mając ładowarki o parametrach:
1)230-240V-50Hz 50mA,Output-4,5V-600mA
2)100V-240V 200mA 47-63Hz,Output-4,5V-9,5Max.800mA
oraz zasilacz 220V 50Hz,Power 8W,Output-3-4,5-6-7,5-9-12V,Currentgrinning smileyC 500mA.
Można którymś z nich ładować i czy się nadaje.?
Dzięki wielkie Koledzy.

Pozdrawiam.
Paweł.K
Paweł Krzyszkowiak

Ranga:

brązowa
Re: ładowarka-zasilacz Icom A-22
przez Maciej Rataj 15-11-2011 - 00:04:52

Paweł podczas ostatniej naszej rozmowy telefonicznej sporo rozmawialiśmy o naszym drugim hobby czyli o modelarstwie RC i z tego co mówiłeś to jesteś bardziej zapalony niż ja, masz dużo większy bagaż wiedzy, doświadczenia oraz sprzętu, który służy do tego celu więc musisz też posiadać modelarską ładowarkę procesorową, którą możesz ładować wszystkie rodzaje baterii PB, NI-CD, NI-MH, LI-ION itp. o dowolnym napięciu i amperażu. Ja taką mam i jak muszę naładować swoje a-22 to ustawiam na NI-CD 600ah napięcie sama dobierze i ładujesz... po około 1 - 1,5 godz. masz problem z głowy oczywiście im mniejszy amperaż ustawisz i wolniej ładuje tym lepiej. Nie można ładować większym prądem jak 10% pojemności baterii!!!!

Pozdrawiam Maciej Rataj
www.ikarus-team.pl

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-11-15 00:06 przez Maciej Rataj.

Maciej Rataj

Ranga:

złota
Re: ładowarka-zasilacz Icom A-22
przez janusz sadło 15-11-2011 - 10:22:22

Cześć Paweł. Proponuję szukać prawdy u źródła.Wejdź na stronę www.icompolska.pl ,tam masz namiary do serwisu i nie tylko.Tam pytaj,a profesjonalna obsługa udzieli ci ,mam nadzieję, odpowiedzi na twoje pytanie.Pozdrawiam -Janusz.
janusz sadło

Ranga:

srebrna
Cześć Maciek,widzisz kurka nie wpadłem na to że mogę przecież ładowarką modelarską naładować.Ale tak jak napisał Janusz wolę się upewnić i zadzwonić.

Pozdrawiam.Paweł.K
Paweł Krzyszkowiak

Ranga:

brązowa

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować