"KTO JEST KIM..."
Szukaj:
Zaawansowane
Pogoda
Fora Wątki Nowy wątek Podgląd do wydruku
Start > Lotnictwo ogólne > Tematyka ogólna > Wątek
Wojenni przeginają?
przez Paweł Słomski (Karabus) 30-07-2014 - 12:59:42

Ostatnio na "moim niebie" spory ruch wojennych.
O ile zbiorowe przeloty BlackHawk'ów już przestały mnie dziwić i przywykłem o tyle dzisiaj zostałem zaskoczony przelotem SU22 (chyba?).
Nie było by w tym nic dziwnego ale przeleciał na max 100m w ze złożonymi skrzydłami więc mozna przyjąć ze powoli to raczej nie było ;-(.
Jeden wielki huk, żona myśląc że jakas bomba spada schowała sie pod szafki w kuchni , psy oszalały a najgorzej konie.
Konie po swojemu stwierdziły ze jest groźnie więc trzeba spieprzać. No i spieprzyły. Ogrodzenie poszło sie je...ć, konie w las ;-(.
To samo w stadninie po sąsiedzku. Dzieciaki pospadaly , dobrze że nikt sie nie polamał.

Wojennym wolno tak przeginać? Gdzie zadzwonić z "awanturą"?

Pozdrawiam
Paweł

Paweł Słomski (Karabus)

Ranga:

złota
Re: Wojenni przeginają?
przez Robert Olszak 30-07-2014 - 19:18:19

Paweł, sądzę, że wojsko też ma jakieś przepisy, które regulują gdzie, na jakiej minimalnej wysokości i z jaką prędkością mogą latać.
Podejrzewam, że pilota trochę poniosło.
A gdzie zrobić awanturę, nie wiem. Zacznij może od policji, to Cię pokierują dalej.

Robert

[www.oksl-goledzinow.pl.tl]

Moderator
Robert Olszak

Ranga:

złota
przez Paweł Słomski (Karabus) 31-07-2014 - 00:02:24

Awantura to moze za duzo powiedziane ale nie odpuściłem tematu.
Obecnie jedynie w Świdwinie stacjonują SU-22.
Zadzwoniłem więc do "żródła".
Przemiła Pani potwierdziła że faktycznie tylko oni dysponuja tym typem samolotu i poinformowała mnie że obecnie pułk się przebazowywuje do Mirosławca i nie ma pojęcia jakim cudem ich samolot mógł lecieć na moja wiocha.
Obiecała "zająć się sprawą".
I chyba coś zadziałała bo za jakiś czas SU-22 przelecial nad moim domem kursem powrotnym.
Też "złożony" ale tym razem wysokość 800-1000m.

To by było na tyle ;-)

Pozdrawiam
Paweł

Paweł Słomski (Karabus)

Ranga:

złota
przez Ryszard Lewandowski 31-07-2014 - 11:21:00

Pawle, ostatnio rzeczywiście chyba trochę naszych myśliwców poniosła ułańska fantazja. W innych częściach kraju były podobne sytuacje. A przecież obowiązuje ich (jak i nas) elastyczny podział przestrzeni powietrznej - w końcu po coś to AUP jest generowane smiling smiley . Kiedyś czytałem opis Briana Miltona, który spotkał MIGa nad Syrią w locie motolotnią dookoła świata. Wolałbym tego uniknąć - dlatego... nie odpuszczaj!

http://www.amc.pansa.pl/generator_AUP.php

Ryszard Lewandowski

Ranga:

złota
przez Paweł Słomski (Karabus) 01-08-2014 - 01:49:29

Rysiek, biorąc pod uwagę fakt że za "chwilę" pod moim niebem powstanie "trawnik" to taki kozacki przelot nie jest mi wcale na ręke. Efekty dźwiękowe i sam widok Suki lecącej 500-600-700? km /h jest zajefajny ale gdybym akurat w tym momencie sobie wystartował motolotnia?
Jedyny efekt moego telefonu to przelot powrotny znacznie wyżej.
Ale nie licze na to zeby wojenni choćby przeprosili ;-(.

ps
dzisiaj sie dowiedziałem że sasiadowi krowy zwiały w panice z łaki. jeden cielak wlazł w bagno i sie utopił ;-(.

Paweł Słomski (Karabus)

Ranga:

złota

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować