"KTO JEST KIM..."
Szukaj:
Zaawansowane
Pogoda
Fora Wątki Nowy wątek Podgląd do wydruku
Start > Lotnictwo ogólne > Tematyka ogólna > Wątek
Kilka istotnych pytań na początek
przez Paweł M 20-04-2017 - 14:18:53

Mam na imię Paweł 31 lat i chciałbym zadać kilka nurtujących mnie pytań.
Zacznę od tego, że pragnę zacząć moją przygodę z lataniem, ale nie jestem jeszcze zdecydowany w którym pójść kierunku.

1. Jakie są podstawowe przeciwwskazania zdrowotne by móc latać? (mam niewielką wadę wzroku)

2. Mam 31 lat czy to nie za późno aby móc się przebranżowić? Np. masa ludzi idzie już do liceum profilowanego..

3. Jakie są możliwości ewentualnej pracy po uzyskaniu licencji PPL biorąc też pod uwagę dalsze kształcenie.

4. Jak wygląda rynek pracy dla pilotów liniowych w Polsce? Czy nie mając wcześniej ukończonej szkoły lotniczej mogę o czymś
w ogóle pomarzyć???

5. Jakie licencje warto robić, na jaką maszynę będę miał większe możliwości ewentualnej pracy? Czy nie jest przypadkiem tak, że zatrudniając się w jakiejś linii lotniczej, mam narzuconą maszynę?

6. Czy posiadając licencję PPL można latać samolotami ultralekkimi?

7. Jaki samolot ultralekki jest warty uwagi biorąc pod uwagę niezawodność, utrzymanie, spalanie etc.. Mając do dyspozycji
ok 200 tys złotych?

8. Gdzie jest największy wybór takich samolotów? Targi, giełdy, pikniki etc... ?

9. Czy samolotami ultralekkimi można również latać w nocy? Jakie są ograniczenia pogodowe?

10. Jakie są realne roczne koszty utrzymania takiego ultralekkiego samolotu np Skylark? (nie wliczając paliwa)

Bardzo proszę o jakieś konkretne odpowiedzi, będę przeogromnie wdzięcznysmiling smiley pozdrawiam
Paweł M

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować