"KTO JEST KIM..."
Szukaj:
Zaawansowane
Pogoda
Fora Wątki Nowy wątek Podgląd do wydruku
Start > Ogłoszenia - Kupno / Sprzedaż > Lotnictwo ogólne - Sprzedam > Wątek
Szkolenie do licencji ULLa
przez Zbigniew 06-04-2004 - 13:35:41

Szkolenie do licencji ULLa w Czechach, 35 km od Cieszyna. Szkolenie teoretyczne w Polsce wg przepisów czeskich i polskich. Szkolenie prowadzi instruktor pilot z polski. Cena: 42000CZK tel: 014 6131866
Re: Szkolenie do licencji ULLa
przez Ladislav Zaparka 06-04-2004 - 23:22:18

Przecież nie ma jeszczę polskich przepisów wykonawczych dotyczących szkolenia na samolotach ULL.
To według czego szkolicie..............

LZ
Ladislav Zaparka
przez Zbyszek 14-04-2004 - 10:27:15

Według polskich przepisów - miałem na myśli przepisy wykonywania lotów w polskiej przestrzeni powietrznej (będą przecież latać w Polsce), a odnośnie przepisów mikrolotowych zapoznawczo - jestem ich współautorem (dostałem zlecenie z ULC na ich współopracowanie).
Zbyszek
przez Ladislav Zaparka 14-04-2004 - 18:54:23

czytalem te wypociny, znów polskie piekielko się klania............
certyfikowane ośrodki, przykazy, zgłoszenia, certyfikowane samoloty.

LZ
Ladislav Zaparka
przez Zbyszek 15-04-2004 - 09:34:50

Te wypociny nie są moje
Zbyszek
przez Ladislav Zaparka 15-04-2004 - 21:41:20

ja czytalem wersje przepisów samolotów ULL Sz.P. Kołodzieja & comp. a to jest zgroza

LZ
Ladislav Zaparka
przez Zbyszek 16-04-2004 - 08:19:12

Kończymy dyskusję ponieważ zaczyna Pan obrażać ludzi, którzy włożyli w swoją pracę masę czasu, pieniędzy i serca. Zawsze najwięcej mają do powiedzenia Ci, którzy nic nie zrobili. Możemy dyskutować wtedy gdy się spotkamy osobiście. Do zobaczenia.
Zbyszek
przez Ladislav Zaparka 16-04-2004 - 10:24:39

ja nikogo nieobrażam, a o wprowadzenie konstr.ULL na polskie niebo się niestaram od wczoraj............
Projekt Pana Kolodzieja idzie w strone drogiego latania, tak aby certyfikowane ośrodki mieli kasę zabezpieczoną obsluga tychze samolotów, jest ciekawe ze tylko samolotów a nie motolotni, paralotni a jinych szmatolotów, jest tu wyrażny ciąg w stronę KASY a tanie latanie nikogo nieinteresuje.
Tez chca eliminacje motoszybowcow ULL dajac granice masy na 80kg jedno a 100kg dwuosobowego pustego motoszybowca, powolujac sie na przepisy UNIJNE, otóż to jest stary przepis, który mówi o takiej masie ,ale węzlów nośnych konstrukcji, co jest niemozliwe do skontrolowania, i dla tego sie od niego upuścilo.
Nie wiem skąd taka awersja do tego typu samolotów.
Nie będę wspominal o naciskach wprowadzenia sam. Junior jako podstawowego samolotu szkoleniowego, Juniora którego wyprodukowano cca 20 szt., a tylko w 2003 roku byli chyba 4 wypadki z udzialem tego samolotu a tym 2 martwi a 1 polamany pilot, reszta potluczona.........

LZ
Ladislav Zaparka

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować