"KTO JEST KIM..."
Szukaj:
Zaawansowane
Pogoda
WIADOMOŚCI Z KRAJU
WIADOMOŚCI ZE SWIATA
MIKROLOTY
Fora Wątki Nowy wątek Podgląd do wydruku
Start > Ogłoszenia - Kupno / Sprzedaż > Motolotnie/UL - Sprzedam > Wątek
Sprzedam Walter Minor 4-III
przez Grycho 21-03-2006 - 19:04:06

Do sprzedania 2 silniki lotnicze Walter Minor 4-III. Pochodzą z sanitarnego Aero z lat 60-tych. Są bez papierów. Pierwszy jest kompletny, daje się uruchomić, ale wymaga regulacji. Mam też drugi bez pierścieni. Cena pierwszego 7500 zł, cena drugiego 4000 zł (można zaproponować własną cenę).
Oferuje 500zl.

LZ
Ladislav Zaparka
Re: Sprzedam Walter Minor 4-III
przez Grycho 21-03-2006 - 21:55:43

Drogi Panie Zaparka!
Ja nie komentuję w ten sposób Pańskich ogloszeń, w których żąda Pan bajońskich sum za zlom sprowadzany z Czech. Ludzie, którzy sami sprowadzają stamtąd placą o polowę mniej. A u Pana, o ile mi wiadomo taki silnik to chyba ponad 40 tys. zl.
Ten pierwszy silnik jest zrobiony przez fachowca i za same pierścienie dalem ponad 2 tysiące zlotych.
Dlatego proszę Pana, aby nie wysylal Pan na moje ogloszenia tego typu propozycji.
Ryszard Witkowski
Panie kolego,
napisal Pan ,ze silniki nie maja ksiazek, tzn. nalot a pochodzenie nie jest udokumentowane, są z 60 lat, tzn. ze ponad 40 lat przelezali niekonserwowane, aby mogli zostać zamontowane na samolocie trzeba zrobić remont kapitalny u producenta, albo w certyfikowanym zakładzie, który jim wystawi nowa książkę a resurs będzie tyłko 600 godz.
Za te lata tam napewno stwierdzą korozję moze być na cylindrach, walę korbowym, w podzespolach silnika itd.
Standardowy remont kosztuję w LOM netto 500.000 CZK/ 18.000 Eur, dojdzie transport, jakieś dodatkowe części, to cena wyremontowanego silnika będzie b. duża.
Te silniki są wartę tyle co ten metal na nich, że Pan sadzi inaczej jest Pana prawo, ale ja kilkanaście silników M332 w takim jak Pan pisze stanie wykupilem za 500zl/szt, mam na to faktury, ja nie mam zwyczaju rzucać slów na wiatr.
Prosze tutaj napisać, komu sprzedalem jak Pan pisze "zlom", który móg kupić bezpośrednio w CZ za 50% ceny.
Aby coś zarzucać, trzeba sie znać, Pan oferuje niestety zlom w cenie "zlota".
Pisze Pan, ze dal Pan za pierścienie 2.000zl., u mnie szt. kosztuje cca 20zl.,to Pan lekko przeplacil. a to jestem w Panskim mniemaniu drogi.
Z naleznym Szacunkiem

LZ
Ladislav Zaparka
Re: Sprzedam Walter Minor 4-III
przez Grycho 22-03-2006 - 10:06:37

Po pierwsze skąd Pan wie, że jest na nich korozja i byly niekonserwowane? Z żadnej mojej informacji nic takiego nie wynika. Ten lepszy silnik latal w amatorskiej konstrukcji i spisywal sie calkiem dobrze (kilka lat temu). W kategorii Experimental (Specjalnej) wcale nie musi być to silnik certyfikowany - mam swój samolot STOL, więc sam przeszedlem caly proces. Można wykazać nadzorowi, że taki silnik jest sprawny i eksploatuje sie go wedlug bieżącego stanu. Tak mają ludzie np. Gawrony czy Jaki z AI-14R. I do takich adresuje swoje ogloszenie. W tym momencie 100KM jest porównywalne z silnikami Subaru. Silnik ma w tej chwili tylko problemy z iskrownikiem. Cala reszta jest jak nówka. Poza tym proszę, gdyby Pan mial jeszcze jakieś problemy pisać na priva r.witkowski@lot.pl lub telefon 0-660149666.
Pozdrawiam, Ryszard Witkowski

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować