"KTO JEST KIM..."
Szukaj:
Zaawansowane
Pogoda
Fora Wątki Nowy wątek Podgląd do wydruku
Start > Szybowce > Tematyka ogólna > Wątek
Kurs szybowcowy - Pytanie
przez Loteczka 08-04-2009 - 09:46:03
 
Witam, ostatnio zastanawiałam się nad zrobieniem kursu szybowcowego, bardzo bym chciała wzbić się w niebo, ale nie bardzo wiem od czego zacząć. Poza tym jestem dość niewielkich rozmiarów smiling smiley i boję się, że przez to moge sobie nie dać rady. Proszę pomóżcie, doradźcie...
Loteczka
Dołączył: 9 lat temu
Posty: 3

Ranga:

  brązowa
Re: Kurs szybowcowy - Pytanie
przez jlewenko 14-04-2009 - 13:59:51
 
Witam,

Na początek znajdź nabliższy sobie aeroklub. Zadzwoń umów się na spotkanie w sprawie kursu. Na początku będziesz musiała przejść szkolenie teoretyczne, badania lotniczo-lekarskie i dopiero zaczniesz szkolenia praktyczne. Ceny są zróżnicowane. Problemem może być fakt iż szkolenia teoretyczne zazwyczaj odbywają się w okresie zimowym. Co do gabarytów się nie przejmuj. Jakby co to dorzuci sie balast do kabiny.

Pozdrawiam serdecznie

Jarek Lewenko
jlewenko
Dołączył: 9 lat temu
Posty: 19

Ranga:

  brązowa
Re: Kurs szybowcowy - Pytanie
przez Loteczka 11-05-2009 - 12:11:04
 
Bardzo dziękuje, trochę się uspokoiłam smiling smiley Zamierzam się skontaktować z aeroklubem warszawski. Czy mogłabym liczyć na przybliżenie kosztów. Jeśli ktoś robił taki kurs, albo jest bardziej zorientowany niż je to proszę napiszcie o kosztach jakie to ze sobą niesie, czy badania coś kosztują itp. Bardzo dziękuję i proszę o odpowiedź.

Pozdrawiam smiling smiley
Loteczka
Dołączył: 9 lat temu
Posty: 3

Ranga:

  brązowa
Re: Kurs szybowcowy - Pytanie
przez kmln 11-05-2009 - 15:30:27
 
Koszt takiego kursu - teoretyczny to ok. 500 -1000 zl, praktyczny to 2000 do 3000 tys. nie jestem pewien, ale jesli jestes studentem/tka to sa dodatkowe znizki.

Pozdrawiam

Igor
kmln
Dołączył: 9 lat temu
Posty: 38

Ranga:

  brązowa
Re: Kurs szybowcowy - Pytanie
przez Robert Kupuczka 12-05-2009 - 12:56:03
 
Czy po takim kursie można już samodzielnie latać?
Robert Kupuczka
Dołączył: 9 lat temu
Posty: 1
Re: Kurs szybowcowy - Pytanie
przez kmln 13-05-2009 - 11:25:18
 
Po takim kursie trzeba sie jeszcze troche doszkolic:

Podstawowy kurs szybowcowy to około 60-70 lotów z instruktorem oraz 10 lotów samodzielnych. Większość lotów wykonuje się na wysokości 300 m, po tzw. kręgu nadlotniskowym - jest to przygotowanie do lotów samodzielnych. Start odbywa się za pomocą wyciągarki szybowcowej. W trakcie szkolenia wykonuje się także wysokie hole za samolotem (na wys. min. 600 m) lub loty termiczne (z wykorzystaniem prądów wznoszących) mające na celu opanowanie szybowca w sytuacjach niebezpiecznych stanów lotu (przeciągnięcie, korkociąg, spirala). Podstawowe szkolenie odbywa się na szybowcach 2-miejscowych typu Puchacz. Po zakończeniu kursu (zrobieniu 10 lotów samodzielnych) uzyskuje się uprawnienie pilota szybowcowego III klasy i otwarte drzwi do dalszego latania. Wówczas uczeń-pilot przesiada się na 1-osobowe szybowce szkolno-treningowe (Pirat, Junior).

Po zakończeniu szkolenia, nowo mianowany pilot szybowcowy III klasy otrzymuje prawo noszenia odznaki z trzema mewkami i odbywania, pod okiem instruktorów, samodzielnych lotów-ćwiczeń w celu zdobycia licencji szybowcowej. Nauka ta odbywa się na zasadach identycznych dla wszystkich pilotów sekcji, według obowiązującego cennika.
W skrócie brzmi on tak: 10PLN za wyciągnięcie wyciągarką lub 8PLN za każde 100m wyciągnięcia samolotem, plus 20PLN za każdą wylataną godzinę, plus 40PLN/miesiąc składki członkowskiej.

To sa informacje z Aerokubu Ziemi Lubuskiej. Tak to mnie wiecej wyglada.

pozdr
Igor
kmln
Dołączył: 9 lat temu
Posty: 38

Ranga:

  brązowa
Re: Kurs szybowcowy - Pytanie
przez Mirek B. 13-05-2009 - 12:25:23
 
Z tego co wiem, to drugi zaplanowany na ten rok kurs teoretyczny na szybowce w Aeroklubie Warszawskim już ruszył. Nie wiem czy można jeszcze doskoczyć w trakcie trwania, spróbuj samemu się skontaktować. A najlepiej podjechać osobiście na Bemowo, może jest szansa na lot zapoznawczy w dwuosobowym szybowcu. Wtedy ocenisz, czy to jest coś dla Ciebie.

Pozdrawiam
Mirek B.
Dołączył: 9 lat temu
Posty: 14

Ranga:

  brązowa
 

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować