"KTO JEST KIM..."
Szukaj:
Zaawansowane
Pogoda
Fora Wątki Nowy wątek Podgląd do wydruku
Start > Wiatrakowce > Tematyka ogólna > Wątek > Strona 4
Re: Kupiłem WIATRAKOWIEC
przez piotr-gyro 16-12-2011 - 20:31:32

I CO , I CO, I CO DALEJ?
piotr-gyro

Ranga:

brązowa
Re: Kupiłem WIATRAKOWIEC
przez Dariusz Jankowski 17-12-2011 - 10:21:46

"A tak swoją drogó to może im należy się tytuł lotnicze orły z wiele dobrego które uczynili dla wiatrakowców w naszym kraju . dzięki nim poznałem kolejny wiatrakowiec kabinowy Magni M-24 Orion ."

Krzysztofie, zgadzam się z Tobą w 100%, że tytuł Lotnicze Orły należą się Jurkowi i Markowi w kategorii "WIATRAKOWCE" ponieważ to "Oni" kupili za ciężkie pieniądze pierwszy w Polsce fabryczny wiatrakowiec na którym MY się wyszkoliliśmy do licencji pilota wiatrakowca, i jako pierwsi w kraju pokazali w realu środowisku lotniczemu - co to jest wiatrakowiec.
Dariusz Jankowski

Ranga:

srebrna
Re: Zaprojektujmy Wiatrakowiec !!!
przez Jacek Lichota 17-12-2011 - 23:41:38

Darek,

jesli nadal masz zapal i nie zapomniales CADa to mam wstępne rysunki i zdjęcia modelu (karton i listewki smiling smiley ). Mozna by to wrzucic do CADa, zrobic pierwsze wizualizacje. W zwiazku z mozliwosciami produkcyjnymi polskiego przemyslu nieco zmieniła się koncepcja kabiny (łatwiej wykonać gięcie pleksy niż przeciąganie do uzyskania kopuły). Jednak w związku z tym, że kabina nie jest elementem konstrukcyjnym w zamiarze powstanie dwie-trzy wersje - dla każdego inna estetyka będzie piękna.

Jestem przeciwnikiem wynajdywania wszystkiego od początku, zatem uważam, że wirnik trzeba nabyć np. od Celier aviation, będzie wymagał modyfikacji (po pierwszych obliczeniach wychodzi, ze trzeba go powiększyć o jakieś 50 cm.

Jeśli znajdziesz chwilę aby się spotkać i o tym pogadać to ja stacjonuję przy metrze Wilanowska.

Jacek Lichota

Ranga:

brązowa
przez Darek 27-12-2011 - 15:53:13

Wygląda dość ciekawie...choć nie wiem czy koncepcja dwóch śmigieł jest do końca dobra...
Bryła natomiast to coś co mnie się podoba ze względu na rozwijalne powierzchnie.
Spotkać się dobry pomysł napisz proszę na priva swój tel. to się zdzwonimy jakoś po nowym roku.
Na razie nie rysuję dalej bo trochę mało czasu ostatnio ale myślę, że w najbliższej przyszłości wrócę do tematu.
Za oknem buro i dżdżyście i dawno nie byłem w powietrzu a to dobrze nie nastraja...:-(

Darek

Ranga:

brązowa
przez kamil antkowiak 28-12-2011 - 15:45:46

Znalazłem coś takiego w sieci, konfiguracja podobna do waszego projektu.

Powodzenia kamil

kamil antkowiak

Ranga:

srebrna
przez Darek 30-12-2011 - 00:09:51

Kolejna bariera pękłą...:
[gadzetomania.pl]

Darek

Ranga:

brązowa
przez Dariusz Grzybek 07-01-2012 - 23:17:33

Panowie..przepraszam ale tyle jest gadek każdy wymyśla rzeczy jak opowieści z mchu i paproci zamiast się wziąć do roboty,,problem z hornetem proszę was. Pokażcie coś co ma sens i jakąś twórczość,która by pomogła nam rozwinąć te tematy wiatrakowcowe w naszym kraju może dość biedolenia a trzeba konkretów i ruszenia tak jak zrobili to Czesi Słowacy itp,Budujmy ,latajmy i,pokarzmy że też możemy ,a może będzie łatwiej.
PS.Bez Urazy

Dariusz Grzybek

Ranga:

srebrna
przez S. S. 07-01-2012 - 23:33:30

Spokojnie, budujemy.Rzeczywiście, na forum cisza, co nie oznacza że linnie telefoniczne się nie grzeją i e-meile nie funkcjonują.

Pozdrawiam

Siwy
S. S.

Ranga:

brązowa
przez Rafał Ciurko 08-01-2012 - 22:09:38

Witam Wszystkich!

Jako młody inż. lotnictwa (choć już z pewnym bagażem doświadczeń), zawodowo, ale też i prywatnie interesuję się wszystkim, no prawie wszystkim, co jest z lotnictwem związane. Z wiatrakowcami jak dotąd nie miałem nic wspólnego i temat ten, muszę się od razu przyznać, nieszczególnie mnie "poruszał". Po głowie "chodziło" mi kilka projektów samolotów lekkich o własnościach STOL, tak aby można było startować z małego, lokalnego lądowiska , nie pomijając, a wręcz przeciwnie kładąc nacisk na ekonomię. Wiatrakowcami zacząłem się interesować od jakiegoś roku gdy, jak to często bywa, przez przypadek odkryłem dzieło pana Cartera. Można powiedzieć, że temat mnie "zauroczył". Połączenie cech wiatrakowca z samolotem wspaniale wypełnia lukę pomiędzy samolotami a helikopterami. Nie ukrywam, że start po "żabim" skoku zrobił na nie bardzo duże wrażenie. Kończąc wreszcie chcę powiedzieć, że jeśli znalazłoby się w kompaniji miejsce na jeszcze jednego Muszkietera, który jest w stanie stawić czoło wyzwaniu, to ja bardzo chętnie.

Z lotniczym pozdrowieniem
Rafał
Rafał Ciurko
przez Darek 03-04-2012 - 20:53:04

Dziś w TVN pokazano Holenderski wiatrakowiec ze składanym masztem, który podobno przeszedł testy i będzie wprowadzony do produkcji. Jest (albo będzie) dopuszczony do ruchy ulicznego jako trójkołowy pojazd samochodowy...
Ktoś wie co to?

Darek

Ranga:

brązowa
przez Piotrek 03-04-2012 - 21:10:27

Tak wystarczy prawo jazdy kat B i licencja autogyro cena 100tys euro.Wiatrak jest już w produkcji i można zamawiac.
[pal-v.com]
Piotrek

Ranga:

złota
przez Darek 04-04-2012 - 00:31:00

Piękna sprawa, ciekawe że jakoś nie słychać było o tym projekcie wcześniej...(a moze przegapiłem).

Darek

Ranga:

brązowa
przez Darek 03-04-2016 - 21:50:09

Pan Artur T pracuje nad takim układem:
[www.youtube.com]
Podobno niedługo będzie latał na całego...ale jakoś nic o tym nie słychać...

Darek

Ranga:

brązowa
przez Zbigniew Dabek 29-08-2016 - 20:02:41

Darek
pomysł jest na czasie i w odpowiednim miejscu. Ja sam zajmuje się obecnie w wolnych chwilach pracami studyjnymi nad konstrukcja wiatrakowca dwu osobowego - siedziska obok siebie, w zamkniętej kabinie. Moja konstrukcja nie wyszła jeszcze poza szkice i rozważania wariantu, choć zdecydowany jestem pominąć konstrukcje najpowszechniejsze ze śmigłem pchającym. Mam swoje argumenty przeciw, które znane są wszystkim zorientowanym w tej materii.
Chętnie nawiążę z Tobą kontakt mailowy, być może dojdziemy do konstruktywnych wniosków i coś ciekawego powstanie w naszych głowach.

Pozdrawiam Sige
Zbigniew Dabek
przez Darek 19-05-2017 - 07:41:32

Wczoraj odwiedziłem chłopaków w WAMO...
W 2011 roku rzuciłeś temat a ja głupi spasowałem...Szacunek za FC4. Widzę że Jarek godnie używa CADa

Darek

Ranga:

brązowa

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować