"KTO JEST KIM..."
Szukaj:
Zaawansowane
Pogoda
Fora Wątki Nowy wątek Podgląd do wydruku
Start > Wiatrakowce > Tematyka ogólna > Wątek
Opuszczone lotniska
przez Marek Siekirka 16-04-2015 - 10:08:07

Gdzie w Polskce są opuszczone lotniska z twardym pasem startowym? Mam na myśli głównie lotniska powojskowe, choć może są i inne.
Czy ktoś orientuje się jak wygląda obecnie lotnisko w Nowym Mieście Nad Pilicą? Co tam się dzieje? Czyja to jest własność?
Interesują mnie główinie lotniska w centralnej i południowo-zachodniej części Polski.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-04-16 11:22 przez Marek Siekirka.

Marek Siekirka

Ranga:

złota
Re: Opuszczone lotniska
przez Marek Adamski 16-04-2015 - 11:13:01

O już Cię puścili. ?
[wiadomosci.radiozet.pl]
Marek Adamski

Ranga:

złota
przez Piotrek 16-04-2015 - 17:39:38

Wiatrak znajomy, tak myślałem że to atak na Ameryke w wykonaniu Marka Siekierkithe finger smiley
Piotrek

Ranga:

złota
przez Krzysztof Maliński 16-04-2015 - 21:34:10

Ostatnio na lotnisku w Nowym Mieście byłem wiosną zeszłego roku i jeśli się nic nie zmieniło to właścicielem jest Agencja Mienia Wojskowego.
Niestety ochrona nie jest zbyt przyjaźnie nastawiona jeśli chodzi o próby lądowania. Na low passy i ewentualne ćwiczenia nad pasem i na kręgu na szczęście nie mają wpływuthe finger smiley
Krzysztof Maliński

Ranga:

brązowa
przez Marek Siekirka 19-04-2015 - 15:52:42

Dzięki Krzysztofie za informację. Szkoda, że nie jest aktualna, ale można się domyślać, że wiele się nie zmieniło.

A może ktoś wie coś o lotnisku w Oleśnicy?
Przydałby się jakiś kontakt do kogoś miejscowego.

Marek Siekirka

Ranga:

złota
przez Janusz Korchow 19-04-2015 - 17:13:31

[www.mil-airfields.de]
Janusz Korchow

Ranga:

brązowa
przez Robert Olszak 19-04-2015 - 19:39:31

Oleśnica jeszcze istnieje, ale czasami ochrona grzecznie wyprasza, szczególnie drifciarzy.
Ostatnio spaliło się BMW podczas nielegalnych wyścigów.
W Oleśnicy mają budować dużą fabrykę i całkiem możliwe, jak to w takich sytuacjach bywa, postawią ją na tym lotnisku.

Robert

[www.oksl-goledzinow.pl.tl]

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-04-19 19:40 przez Robert Olszak.

Robert Olszak

Ranga:

złota
przez Marek Siekirka 20-05-2015 - 09:38:51

Będąc przejazdem w pobliżu, miałem okazję w ostatnim czasie zobaczyć te dwa lotniska o które pytałem.
W Nowym Mieście Nad Pilicą można robić co komu się podoba. Znaczna część ogrodzenia jest rozszabrowana przez złomiarzy, a "ochrona" jest w stanie upilnować tylko bramy wjazdowej.
Rozmawiałem z kimś, kto mieszka na przeciwko lotniska i dowiedziałem się czegoś, co wprawiło mnie w zdumienie. Aż trudno uwierzyć.
W 1998 roku zaczęła krążyć pogłoska, że lotnisko będzie likwidowane w 2000r. Mieszkańcy na te plotki pukali się w głowę mówiąc, że to niemożliwe, tym bardziej, że właśnie jest ono remontowane. Poszły duże pieniądze na całą strukturę tej bazy, a była ona dość okazała.
Minęły 2 lata i plotka stała się prawdą. Lotnisko zlikwidowano. Kolejne 2 lata wojsko jeszcze pilnowało tego obiektu, ale to pilnowanie nie uchroniło go przed dewastacją i kradzieżami na skalę przemysłową. Dziś wygląda ono może nieco lepiej, niż inne porzucone lotniska, uchował się nawet jeden całkiem dobry hangar i pas startowy (2400m x 60m) oraz drogi dojazdowe (od 300 do 500 m długości) są nadal do użytku, ale patrząc na cały obiekt żal się robi do czego dopuszczono i jak wielkie pieniądze zostały stracone.

Lotnisko w Oleśnicy jest nieco lepiej pilnowane i tam ochrona nie pozwoli na korzystanie z pasa.

Marek Siekirka

Ranga:

złota

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować