"KTO JEST KIM..."
Szukaj:
Zaawansowane
Pogoda
Fora Wątki Nowy wątek Podgląd do wydruku
Start > Wiatrakowce > Tematyka ogólna > Wątek
Świętej Pamięci PKBWL
przez Marek Siekirka 12-05-2017 - 00:47:16

W ubiegłym roku umarła stara PKBWL. "Dobra zmiana" uśmierciła i tak niedoskonałą Komisję i w jej miejsce powołała nową. A każdy noworodek, to jak wiadomo nic niewiedzący niemowlak.
Niedoskonała, nie znaczy całkiem zła. Na forum wyrażałem swoje wątpliwości o raportach starej komisji, dotyczących wypadków z udziałem wiatrakowców, choćby z tej prostej przyczyny, że wiatrakowce, jako coś nowego na polskim niebie, nie dorobiły się jeszcze fachowców w tej instytucji.
Nie mogąc doczekać się raportu wstępnego o ostatnim śmiertelnym wypadku wiatrakowca w Krzeczynie (zginęły 2 osoby, w tym instruktor, lecąc fabrycznym, zarejestrowanym wiatrakowcem), zacząłem szperać w necie, szukałem informacji o działalności PKBWL, o umocowaniu prawnym tej instytucji, o zakresie jej działalności i trafiłem m.in. na tę stronę :
[jarkli.salon24.pl]
Obawiam się, że to smutna prawda, że w najbliższym czasie (kilka lat?) nie należy się spodziewać niczego rzetelnego, więc czekający jak ja, na raport wstępny z tej katastrofy - jeszcze długo go nie będzie.
Owszem, widzę bardzo proste rozwiązanie jak nowa komisja mogłaby się uporać z niedostatkami doświadczeń w tej materii.
Tylko czy wystarczy im odwagi, by się do tego przyznać i czy dysponują odpowiednimi środkami finansowymi, by zatrudnić doraźnie fachowców jako biegłych, z zagranicy (np. z Francji).
Myślę, że wiem co z tego wyniknie. Nic lub kolejny pic na wodę. A może się mylę?

.
.
[autogyro-wiatrakowiec.blogspot.com]

Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-05-12 01:23 przez Marek Siekirka.

Marek Siekirka

Ranga:

złota
Re: Świętej Pamięci PKBWL
przez Zbigniew Przysiecki 12-05-2017 - 16:57:41

Marku z tymi fachowcami zagranicznymi trzeba uważać.Wszystko zależy jakie intencje ma zatrudniający.Przykładów mamy mnóstwo,spece od pękających parówek i innych wybuchów.Szczególnie w lotnictwie konkurencja nie śpi.
Zbigniew Przysiecki

Ranga:

srebrna

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować