"KTO JEST KIM..."
Szukaj:
Zaawansowane
Pogoda
Fora Wątki Nowy wątek Podgląd do wydruku
Start > Wiatrakowce > Tematyka ogólna > Wątek
Bierne bezpieczeństwo konstrukcji.
przez Janusz Kowalczyk 01-12-2018 - 17:24:36

Cześć
Powoli docieram do ostatecznego wykończenia konstrukcji i naszła mnie pewna wątpliwość. Dotyczy ona bezpieczeństwa (lub raczej niebezpieczeństwa) wynikającego z kształtu i wielkości zastosowanych elementów wyposażenia kabiny . Oczywiście nikt nie montuje ostrych lub sterczących elementów mogących spowodować uszkodzenia ciała w momencie mniej groźnego wypadku , jednak jest jedna część , która w odróżnieniu np. od samochodów jest traktowana po macoszemu : fotele. W wielu konstrukcjach (fabrycznych) fotele kończą się na wysokości ramion , lub niżej. Brak im zagłówka. Wprawdzie raczej nikt nam nie wjedzie w ogon i nie spowoduje w ten sposób gwałtownego przemieszczania się głowy w tył , ale przy wywrotce (np : na skutek błędu przy starcie czy lądowaniu) pilot będzie telepany na wszystkie strony i zbyt niskie podparcie głowy , lub jego brak zamiast potłuczeń , może mieć skutek ..... . Zastanawiam się więc nad wykonaniem nowej formy fotela z wyższym zagłówkiem , oraz podwyższonymi punktami podparcia barkowych pasów bezpieczeństwa. Co sądzicie na ten temat?

Janusz

PS Na fotkach: Ela jako przykład wiatrakowca z bardzo niskim fotelem , oraz obecna wysokość zagłówka w moim wiatrakowcu - chyba jednak za nisko. (przepraszam za nieco przybrudzony "garnitur" ).

Janusz Kowalczyk

Ranga:

złota
Janusz
Te konstrukcje maja być proste lekkie i bezpieczne czyli najprostsze. Lataj szkoda czasu. Trzymam kciuki
Marek Adamski

Ranga:

złota
W ramach walki z kompromisami i dążenia do doskonałości zrobiłem nową formę i w efekcie mam nowy fotel , wyższy od poprzedniego o 15 cm.

Janusz

Janusz Kowalczyk

Ranga:

złota
Trochę "tuningu" i mamy carbon look.

Janusz

Janusz Kowalczyk

Ranga:

złota

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować