"KTO JEST KIM..."
Szukaj:
Zaawansowane
Pogoda
Fora Wątki Nowy wątek Podgląd do wydruku
Start > Motolotnie / Samoloty UL > O mało co ... > Wątek
Gruszka
przez Andrzej 15-05-2011 - 22:16:19

Miałem lecieć motką na wakacje (no nie do Grecji niestety) i wszystko perfekt było szykowane. Miałem lecieć świtem, więc żeby nie tracić czasu wieczór i noc miałem spędzić na lotnisku a o brzasku w drogę.
Wieczorem koledzy pomagali mi się przygotować, Wszystko sprawdzone spakowane i przygotowane. Rano tylko kombinezon, kask i w górę. Wieczorem odbyłem z kolegą jako pasażerem 15 minutowy lot.
Po tym locie coś mnie zastanawiało zbyt duże zużycie paliwa. Ale może krzywo stała po zatankowaniu.... Wszyscy pojechali a ja poszedłem spać.
Rano się ubrałem, zapiąłem bagaż, odpalam silnik, rozgrzewam jeszcze raz wszystko oglądam i jeszcze raz robię próbę na pełnych obrotach. Już mam odkołować na start i odwracam głowę - w sumie nie wiem poco - i w porannym słońcu widzę, jak z gruszki do pompowania paliwa tryska piękny obłoczek aerozolu. Iskrownik stop. Wyskakuję oglądam gruszkę, a tu ci ona sparciała. Gdybym wystartował, 'spalanie' bym miał ze 20l/h. Na Mazury był nie dotarł.
Na szczęście w hangarze pozbierałem trochę części i udało się zmontować układ paliwowy bez gruszki w jakieś pół godziny (skończyło się politechnikę grinning smiley).
Morał: na wiosnę sprawdzam stan gruszki, przewodów, wlewu paliwa.

Andrzej

Ranga:

złota
Re: Gruszka
przez Robert Olszak 15-05-2011 - 23:07:08

Witaj Andrzeju.
Z tego co wiem, to gruszkę powinno się wymieniać co sezon. Teraz to pewnie już to wiesz.
Jeżeli Twoja sparciała, to musiała być już wiekowa lub kiepskiej jakości.

Robert

[www.oksl-goledzinow.pl.tl]

Moderator
Robert Olszak

Ranga:

złota
przez Tomasz Jędrzejewski 16-05-2011 - 10:29:21

Daj na mszę Kolego.
Jak to mawia mój przyjaciel Jerzy (M18 Dromader): ja nie chcę być dobrym pilotem. Ja chcę mieć szczęście!!!
Jeszcze raz się udało, bo ten aerozol paliwowo - powietrzny? Strach się bać. Pozdrowienia. t.j.
Tomasz Jędrzejewski

Ranga:

złota
przez Andrzej 04-11-2011 - 14:10:45

Jakoś dawniej gruszki 'żyły' dłużej niż sezon, ale pewnie wynikało to z komfortowych warunków (motka stała w ogrzewanym pomieszczeniu zimą). a tym razem nie. Inna sprawa, że nowe gruszki są naprawdę gorsze niż ta którą miałem dawniej.

Andrzej

Ranga:

złota
przez Johny 04-11-2011 - 20:49:07

Moja gruszka latała 8 lat, teraz 4 lata jest w łodzi motorowej i nie ma zamiaru "padnąć" jak nowa.
Do latawicy w miejsce gruszki wstawiłem pompę elektryczną, teraz prąd- zabziuczy-kluczyk i pali.
Na wszelki wypadek dałem pompie bypas z zaworem zwrotnym. (skończyłem zawodówkę hi hiconfused smiley)

Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-11-04 20:51 przez Johny.
Johny

Ranga:

srebrna
przez Dariusz Nazarewski 11-02-2012 - 22:17:31

Kiedyś gruszki nie były made in china. Teraz niestety tak. Myślę że można kupic gdzieś w firmowym uczciwym sklepie z silnikami do motorówek taka gruszke za około 100zł a nie za 23.
Naszej Koleżance Renacie po zimie zostały na przewodach paliwowych tylko zaworki a reszta gruszki leżała na ziemi. Pożyczyłem wtedy Twoją smiling smiley (Ogólniak)

Pozdrawiam
Darek
Dariusz Nazarewski

Ranga:

złota
przez Robert Olszak 11-02-2012 - 22:28:09

Ja zastąpiłem gruszkę elektryczną pompką.

Moderator
Robert Olszak

Ranga:

złota
przez Andrzej 19-02-2012 - 20:21:57

no nie, po polibudzkim wydziale mechanicznym nie będę się plamił elektryczną pompką grinning smiley

Andrzej

Ranga:

złota
przez Lajkonik 20-02-2012 - 20:20:28

Z praktyki - tylko elektryczna pompka.
Lajkonik

Ranga:

złota
przez Przemysław Wiśniewski 10-05-2012 - 23:40:42

Potwierdzam, słyszałem że te gruszki potrafią też zablokować dopływ paliwa. Wstawiłem do swojego tajfuna facet'a 40105 i jestem zadowolony, mam teraz też backup przy starcie do mechanicznej pompy.

Przemysław Wiśniewski

Ranga:

złota

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować