"KTO JEST KIM..."
Szukaj:
Zaawansowane
Pogoda
Fora Wątki Nowy wątek Podgląd do wydruku
Start > Motolotnie / Samoloty UL > O mało co ... > Wątek
BHP
przez Janusz Kowalczyk 05-01-2019 - 22:18:36

Cześć
Wykonując jakieś prace przy sprzęcie , czy w warsztacie lub domu , zazwyczaj pozostajemy w przeświadczeniu , że nic nam się nie stanie. Tymczasem licho nie śpi i w każdej chwili możliwe jest przejście ze stanu: "jest super " do stanu "kurde jestem w d...e".
Na potwierdzenie tej tezy opowiem jaką miałem dziś "akcję".
Potrzebowałem rozdzielić dwa elementy i po wstępnych polubownych próbach przyszła pora na zastosowanie starego przysłowia o meslu i młocie , tyle , że ja wybrałem dwa młotki. Jeden (mniejszy) był precyzyjnie przystawiony , a drugim tłukłem. Po kilku uderzeniach od jednego z nich odłupał się mały fragment (1/1/3mm) i z siłą pocisku (którym w sumie był) przebił rękawiczkę (w wzmocnionym miejscu) , wbił się w palec , przeszedł na drugą stronę i zatrzymał się na rękawiczce . Niby nic , trochę krwi i prawie nie bolało , ale gdyby tak poleciał w stronę oka....
Jako okularnik z kilkudziesięcioletnią praktyką zawsze mam szkła na nosie (korekcyjne lub ochronne) , ale ktoś z dobrym wzrokiem może nie odczuwać potrzeby ich zakładania (takich narzędziowych z poliwęglanu) i nieszczęście gotowe.
Stąd mój post w dziale "O mało co"

Janusz

Janusz Kowalczyk

Ranga:

złota
Re: BHP
przez Robert Olszak 06-01-2019 - 00:13:23

Janusz, masz rację.
To samo tyczy się użytkowania gumówki bez okularów. Po co będę zakładał, przecież to tylko chwila.
Wystarczy ułamek sekundy i nieszczęście gotowe.

Robert

[www.oksl-goledzinow.pl.tl]

Moderator
Robert Olszak

Ranga:

złota
Re: BHP
przez Janusz Kowalczyk 07-01-2019 - 21:02:43

Gumówka to zupełnie inna jakość niebezpieczeństwa. Dzięki niej wiem jak wygląda w środku staw w nadgarstku i jak fajnie przesuwają się ścięgna gdy porusza się palcami. A to wszystko we własnej ręce. Zupełnie jak na Terminatorze.

Janusz

Janusz Kowalczyk

Ranga:

złota

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować