"KTO JEST KIM..."
Szukaj:
Zaawansowane
Pogoda
WIADOMOŚCI Z KRAJU
WIADOMOŚCI ZE SWIATA
OSTATNIO NA PORTALU
Fora Wątki Nowy wątek Podgląd do wydruku
Start > Motolotnie / Samoloty UL > Nasze trawniki > Wątek
Witam szanownych kolegów i koleżanki!
Cieszę się niezmiernie, że po trudach i znojach, oraz kilku miesiącach pracy mogę wreszcie podzielić się jej efektami.
W poniższym linku znajduje się Mapa Zamków Polskich.

[mapy.google.pl]

Mapa została stworzona po to, aby latanie było jeszcze ciut ciekawsze. Znajdują się tam wszystkie godne uwagi historyczne zamki jakie można znaleźć na terenie naszego kraju.
Zamki interesowały mnie od zawsze. Nie piękne pałace, ale właśnie surowe zamki, gdzie kiedyś wśród bitewnych dymów na szczytach wież powiewały dumnie sztandary, a ludzie bronili swego kraju z zaangażowaniem i poświęceniem jakiego dziś już próżno szukać. Część z tych warowni została starta z powierzchni ziemi, część dziś stanowi mało widoczne kupy kamieni, wiele zostało przebudowanych na pałace i wytworne siedziby, jednak miejsca te naznaczone są historią, którą tworzyli nasi przodkowie sprzed kilku czy kilkunastu pokoleń. Nawet jeśli zginie ostatni materialny ślad ich dokonań niech chociaż część z nich przeżyje w naszej myśli.

Kilka uwag praktycznych.
Mapa została dopiero załadowana, więc jak zauważyliśmy z Tadeuszem punkty pojawiają się w trochę dziwny sposób - trzeba kliknąć na dole strony na kolejne podstrony aby pokazały się wszystkie ( w chwili obecnej naniesione zostało 415 punktów). Z czasem, kiedy serwer wszystkie je przetrawi - powinny być widoczne wszystkie od razu po włączeniu strony. Pożyjemy - zobaczymy.
Sądzę, że byłoby znacznie ciekawiej, gdyby do opisów dołączyć zdjęcia. Jednak z racji tego, że to mapa dla pilotów chciałbym tam umieszczać wyłącznie zdjęcia lotnicze.
Jako pierwszy mamy Radzyń Chełmiński i zdjęcia Marka Puchały (Air Ghost). ! Dzięki !!!
Zrobienie dobrych zdjęć z powietrza to niełatwa rzecz. Może to być ciekawy "sport" zwłaszcza, że niektóre ruiny trudno wypatrzeć, zwłaszcza, kiedy porastająca je zieleń jest w natarciu. Mury takie oznaczyłem w nazwie zamku jako "zalesione" - możliwe do obejrzenia i sfotografowania właściwie tylko, kiedy nie ma liści, a i to nie będzie łatwe. Inną trudnością jest fakt, że pewna część naszych fortec (na szczęście niewielka) leży w klasie przestrzeni "C", lub innych z ograniczonym dostępem, jak np parki narodowe, MATZ-ty, czy wreszcie tereny gęsto zaludnione.

Czekam na propozycje interesujących miejsc i na ciekawe zdjęcia od powietrznych tropicieli historii ! cool smiley

Wszelkie propozycje - zdjęcia, nowe miejsca i inne informacje proszę podawać w dziale ogólnym w "aneks do Zamki Polskie"

P.S.
W planach kolejna mapa: "Latanie z pasją - Niezwykłe i Ciekawe Miejsca", ta będzie tworzona "na żywo"

Pozdrawiam i życzę ciekawych lotów.
BogdanZmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-01-31 00:34 przez Tomasz Lisowski (liseczek).
SkySailor
Dołączył: 7 lat temu
Posty: 159

Ranga:

  srebrna
 

Nie możesz pisać w tym wątku ponieważ został on zamknięty