"KTO JEST KIM..."
Szukaj:
Zaawansowane
Pogoda
Fora Wątki Nowy wątek Podgląd do wydruku
Start > Motolotnie / Samoloty UL > Nasze trawniki > Wątek
Witam serdecznie,Świątecznie , Wszystkich "Fruwaczy"!
Nie wiem czy akurat moja sugestia spowodowała ,że powstała zakładka "Nasze trawniki",bo takową wysłałem do Moderatora , a kierowałem się myślą o naszej wygodzie po lekturze wątku na tej zakładce p.t."Konieczne parametry naszej trawy".Spis takich Naszych miejsc do lądowania i startów -moim zdaniem-na jednym miejscu , bez konieczności szukania coraz bardziej oddalającego się wątku na ten temat bardzo ułatwi Nam wzajemną komunikację i kontakty bezpośrednie , a poza tym wyeliminuje niepotrzebne "gadki"-delikatnie mówiąc.Będąc już przy " klawiaturze"proponował bym aby wpisy były usystematyzowane t.z.Od Północy (Nordu) na Południe (Saus) na przykład!Może ktoś ma inną sugestię.
Piszmy nasze uwagi na tym forum ,ponieważ na "Naszych Trawnikach"mają być tylko opisy Naszych miejsc i ewentualnie jakieś ważne dodatki-nic poza tym!!
Ponieważ jestem na "wizji"to z okazji nadchodzących ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA składam WSZYSTKIM czynnym i kibicującym Nam w lataniu życzenia wszelakiej pomyślności , "zgodnego rachunku" i niezapomnianych przeżyć w przestworzach !!!!!!
Pozdrawiam "WILK".
P.S.Całą Redakcję naszej "LOTNICZEJ POLSKI' gorąco pozdrawiam i życzę sukcesów!!!!!!!!!

Andrzej"WILK" Wilczyński

Ranga:

złota
Re: aneks do "Naszych Trawników".
przez TadeuszCz 02-02-2010 - 19:04:28

Wyprzedzając trochę proces gromadzenia na forum "Nasze Trawniki" informacji o naszych lądowiskach, ściągnąłem posiadane dane z mojej bazy lądowisk.
Aktualnie wszystkie lądowiska, zarówno te, które mają już swój samodzielny byt na forum "Nasze Trawniki", jak i te, które jeszcze się tego nie doczekały, zamieszczone są na mapie w Google Maps pod adresem [maps.google.pl]
Najwygodniej na mapę wejść przez prosty adres [www.fotolatanie.pl]

Dane na mapie są aktualizowane przez nas wspólnie, więc proszę o przekazywanie w tym wątku wszelkich uwag, uzupełnień i poprawek zawartych na mapie informacji oraz zdjęć Waszych lądowisk (miejsc nadających się do lądowania), lądowisk Wam znanych i przez Was odwiedzanych.

Ale najmilej widziane jest założenie opisu swojego lotniska/lądowiska/trawnika jako osobny wątek na forum "Nasze Trawniki". Każde lądowisko opisane na "Naszych Trawnikach" na mapie jest szczególnie wyróżnione punktem w kolorze zielonym... :-)

Zapraszam do wspólnej "zabawy" w gromadzeniu informacji o miejscach do lądowania ku pożytkowi wszystkich Lataczy...

Pozdrawiam,
Tadeusz

Zmieniany 12 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-05-04 13:22 przez TadeuszCz.

TadeuszCz

Ranga:

złota
Witaj Tadziu!
Arkusz excelu z namiarami , rzecz wspaniała w dodatku usystematyzowana alfabetycznie .Myślę że ten spis -aby nie uciekał wraz z wątkiem-należało by umieścić w zakładce "Nasze Trawniki" co powinno zdopingować resztę Towarzystwa do opisu wraz ze zdjęciami swych "lotnisk".Ten wykaz nie jest wyręczeniem Nas w podawaniu Naszych warunków tylko suchym wykazem namiarów geograficznych.Poza nimi istnieje coś więcej i to coś należy do Nas , naszych opisów i fotek .
A zatem moi mili do dzieła , a Tadeuszowi serdecznie dziękujemy za wspaniały początek.
Pozdrawiam Andrzej "WILK" Wilczyński z Warki
Tadeusz , przenieś ten wykaz na "NASZE TRAWNIKI".

Andrzej"WILK" Wilczyński

Ranga:

złota
przez TadeuszCz 02-02-2010 - 22:54:46

Post nieaktualny.

[OK, Wilku. Zrobiłem kopię w wątku "Nasze Trawniki". Ku pożytkowi wszystkich współczesnych i potomnych Lataczy...
Pozdrawiam, Tadeusz]

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-05-04 13:24 przez TadeuszCz.

TadeuszCz

Ranga:

złota
przez Józef Balkowski 03-02-2010 - 11:42:59

Z tego spisu proszę wykreślić Pobierowo nie ma tam żadnego lądowiska. Dawno temu latała tam wilga i chyba z tego powodu ktoś zgłosił ale na dzień dzisiejszy są tam krzaki, swoje lądowisko zamieszczę jak będę miał zdjęcia mam dwa kilometry od Rewala. Pozdrawiam
Józef Balkowski

Ranga:

złota
przez TadeuszCz 03-02-2010 - 13:27:59

Bardzo dziękuję za info. Już usunięte!
Lądowisko koło Rewala, to brzmi zachęcająco.... :-)
Pozdrawiam, Tadek

TadeuszCz

Ranga:

złota
przez Józef Balkowski 07-02-2010 - 15:56:52

Tak to lądowisko obok Niechorza również jest nieczynne w dobrych czasach latał tam AN 2 z pasażerami w tej chwili nie jest koszone częściowo porośnięte krzakami obok jest linia wysokiego napięcia bardzo trudne podejście. Pozdrawiam.
Józef Balkowski

Ranga:

złota
przez TadeuszCz 07-02-2010 - 20:25:23

OK, dzięki. Zatem Niechorze także wykreślam z listy...
Tadek

TadeuszCz

Ranga:

złota
Mapa już działa.
Jeżeli to możliwe to proszę o przegląd Waszych okolic na tej mapie i zgłaszać wszelkie poprawki tutaj (lub jak ktoś się nie chce ujawniać na priv do mnie lub do Tadeusza, chciałbym, aby ta mapa wszystkim służyła i "by latało się bezpieczniej"
Dodawać nadal można, a nawet trzeba "wasze trawniki" w tym dziale, a i te miejsca będą wyróżnione na mapie.

Pozdrawiam i oczekujemy z Tadkiem dalszych sugestii.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-02-15 10:19 przez Liseczek.

Tomasz Lisowski (Liseczek)

Ranga:

złota
Dziękuję za fajnie działającą mapę i mam jedno proste pytanie: czy można powiązać informacje o pozycji itp. z fotką lądowiska? tak by jej nie szukać w zasobach "naszych trawników".

Henryk Mieszkowski

Ranga:

złota
przez TadeuszCz 12-02-2010 - 13:59:57

Na mapie [maps.google.pl] każde lądowisko, które jest zaprezentowane w Naszych Trawnikach, wyróżnione jest ikonką w kolorze zielonym, a w jego opisie na mapie zamieszczony jest link do informacji zamieszczonej w Naszych Trawnikach - w tym do fotek przy tym opisie. Chciałoby się, żeby jak najwięcej punktów się zazieleniło, ponieważ tylko wtedy mamy szanse na stale aktualizowane i wiarogodne dane o poszczególnych lądowiskach.
Liseczek kombinuje, żeby dołączyć też zdjęcia bezpośrednio do punktu na mapie, ale są z tym jakieś drobne problemy techniczne.

Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-02-16 19:09 przez TadeuszCz.

TadeuszCz

Ranga:

złota
przez Artur Mejza 12-02-2010 - 14:54:09

W niektórych regionach satelita była bardzo dokładna i wystarczy powiększyć obraz na mapie i pięknie widać lotniska.W moich stronach chyba ostrość się zepsuła i nie wszystko jest tak czytelne ,ale może kiedyś się poprawi.

Artur Mejza

Ranga:

złota
przez Zbigniew Szyszka 12-02-2010 - 19:53:10

Witam. Masz rację- niektórych regionach. U mnie np. połowa miasteczka jest zrobiona latem, inna zaś obejmująca lądowisko zimą. Tereny na którym powstało później lądowisko są czytelne i bardzo zgodne ze stanem auktualnym. Mało tego, na ujęciu miasteczka widzę nawet moje auta stojące przed domem. Mapy satelitarne którymi posługuje się zumi są chyba zrobione nieco później, bo widać na nich świeżo powstałe lądowiska np. Babięta niedaleko Mrągowa, którego nie widać jeszcze na mapie google. Pozdrawiam. Zbyszek Szyszka
Zbigniew Szyszka

Ranga:

złota
Problem ze zdjęciami też będzie opanowany, to jest trochę zabawy z optymalnym rozmiarem i umieszczeniem na serwerze, bo bezpośrednio do Mapy nie da się "włożyć". Pracujemy z Tadeuszem nad mapami - ma razie opracowujemy CTR'y i wkrótce dodane zostaną strefy zakazane.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-02-13 04:24 przez Liseczek.

Ranga:

złota
przez TadeuszCz 13-02-2010 - 12:01:38

Cześć Latacze!
Proponuję rozszerzyć formułę "Naszych Trawników" o miejsca do lądowania, które znamy, lubimy, korzystamy z nich, a nie są koniecznie NASZYMI trawnikami. No i takie, że od razu z kłonicą nikt na nas nie wyskoczy... Nie muszę chyba nikogo przekonywać, że takie informacje mogą być użyteczne dla innych Lataczy.
Dla takiego miejsca przydałyby się współrzędne geograficzne (np. zmierzone GPSem lub odczytane w programie Google Earth lub na Geoportalu), orientacyjna długość i kierunek (geograficzny lub magnetyczny) pasa do lądowania oraz każda dodatkowa informacja która może się przydać przy odwiedzeniu tego miejsca (jak przeszkody na podejściu). A jakby jeszcze była jakaś fotka, to byłoby super. Ale jeżeli pełnych danych nie ma, to wystarczy orientacyjne położenie i opis miejsca - może ktoś inny będzie potrafił uzupełnić brakujące dane...
Każde nowe miejsce do lądowania powinno mieć swój wątek na forum "Nasze Trawniki" (zgodnie z dotychczasową formułą). A ja z Liseczkiem zobowiązujemy się je umieszczać na mapce [maps.google.pl] z wizualizacją wszystkich punktów.
Pozdrawiam, Tadeusz

Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-02-16 19:11 przez TadeuszCz.

TadeuszCz

Ranga:

złota
Witajcie !!!
Są też i takie co to z widłami witają ,i te podać i "
podkreślić wężykiem panie majster" !!!!!!!

Andrzej"WILK" Wilczyński

Ranga:

złota
przez Wojtek 14-02-2010 - 17:20:40

witam,
moze dałoby się zamieścić link do mapy albo i wyświetlanie samej mapy w osobnej zakładce na stronie forum, podobnie jak to jest na portalu dlapilota ?
pozdrawiam
Wojtek Lenarciak
Wojtek

Ranga:

brązowa
przez TadeuszCz 14-02-2010 - 20:36:59

Wojtku, tego nie potrafię. Aktualnie współtworzona mapka jest inicjatywą "oddolną" samych forumowiczów (jakoś tak wyszło... ) i wykonywania jest w oparciu o standardowe narzędzia internetowe udostępniane przez Lotniczą Polskę oraz Google Maps. Chyba na razie musi nam to wystarczyć.
Chociaż... Lotnicza Polska prowadzi swój własny bardzo fajny serwis z informacjami o lądowiskach wraz z prezentacją ich położenia na mapce pod adresem [lotniczapolska.pl] Może rzeczywiście warto by kiedyś te dane jakoś połączyć...?
Ale na razie, aby szybko dostać się wprost do "naszej" mapki wystarczy skopiować sobie jej adres do zakładek w przeglądarce internetowej. Raczej trudno zapamiętać, po cyferek jest tam co niemiara.
Tadeusz
PS. Głównym celem powstania naszej mapki było zachęcenie wszystkich lataczy do podawania informacji o swoich i nieswoich "Trawnikach". Ale na razie liczba trawników opisanych na forum, a widocznych na "zielono" na mapce, nie jest zbyt wielka...

Zmieniany 6 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-02-20 16:35 przez TadeuszCz.

TadeuszCz

Ranga:

złota
przez TadeuszCz 16-02-2010 - 11:33:45

Czy ktoś dobrze znający okolice Poznania mógłby mi powiedzieć, co słychać z lądowiskiem w Mącznikach koło Środy Wielkopolskiej? Na stronach internetowych Aeroklubu Poznańskiego [www.aeroklub.poznan.pl] ciągle figuruje, ale gdzieś słyszałem, że zostało zaorane. Prawda to, czy może nadal to miejsce nadaje się do lądowania?

Podobnie szukam potwierdzenia dla lądowiska w Gaju Wielkim. Na stronach Aeroklubu widnieje, ale współrzędne geograficzne wskazują na zdjęciach satelitarnych w Google Maps na mało przyjazne do lądowania miejsce.

Oba lądowiska są naniesione na mapce w "Naszych Trawnikach" [maps.google.pl] i chętnie bym poprawił dane, jeżeli są błędne.

Pozdrawiam, Tadeusz

PS. Środę Wielkopolską - Mączniki ostatecznie usunąłem z mapy Naszych Trawników w maju 2010 r. Obleciałem cały teren byłego lotniska i wygląda na to, że pozostały tylko zaorane pola... :-(

Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-06-30 10:31 przez TadeuszCz.

TadeuszCz

Ranga:

złota
W "wizualizacji naszych trawników" został udostępniony plik do wczytania do programu AutoMapa wraz z opisem jak to wykonać. Autorem prze konwertowania z naszych trawników do AutoMapy jest TadeuszCz.

Wszelkie uwagi oraz propozycje i pytania proszę podawać w tym poście smiling smiley

Ranga:

złota

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować