"KTO JEST KIM..."
Szukaj:
Zaawansowane
Pogoda
Fora Wątki Nowy wątek Podgląd do wydruku
Start > Motolotnie / Samoloty UL > Nasze trawniki > Wątek > Strona 3
Witajcie Tomek i Tadeusz , tandem "TT"!
W spisie nie ma wzmianki o skąd inąd fajnym lotnisku p.t.Masłów . Należy uzupełnić!
Prawdopodobnie jest to lotnisko Kieleckie ale i o tym cisza.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-04-11 11:16 przez wilk.

Andrzej"WILK" Wilczyński

Ranga:

złota
Wilku, jest takowe od samego początku - ale prawdopodobnie, że google maps jest ograniczona i jak np. jest się zalogowanym, to wyświetlanie punktów dzieli na 3 strony i nie widać wszystkiego od razu. Sprawdź EPKA na 2 stronie listy - kilka dni temu, w opisie tego lotniska był nawet opisany NOTAM, że lotnisko jest zamknięte, ale już zostało otwarte - więc nic, tylko korzystać. Pozdrawiam

Tomasz Lisowski (Liseczek)

Ranga:

złota
Zgadza się ,przepraszam .Pisałem ,że ja stary mam trudności z czytaniem skrótów i aby przez jakiś czas pisać pełne brzmienie tych nazw czy określeń,Dla jednych to pryszcz a dla mnie niezrozumiały skład liter.Gdyby Tadzio nie napisał w nawiasie co to DOL w życiu bym nie zgadł że to DROGOWY ODCINEK LOTNISKOWY.O pozostałych skrótach też nie mam pojęcia , mogę tylko się domyślać.Tu prośba do tandemu "TT"aby wypisali te skróty i ich pełne brzmienie,proszę.
"WILK".

Andrzej"WILK" Wilczyński

Ranga:

złota
Re: aneks do "Naszych Trawników".
przez TadeuszCz 11-04-2010 - 23:51:06

Sorry, Wilku, sam jestem wrogiem skrótów (szczególnie Amerykanie są zmanierowani do bólu w używaniu skrótów do wszystkiego), ale nie wszędzie się da bez skrótów. Lotniska, które posiadają funkcjonujące kody ICAO, takie jak np. Kielce-Masłów (czyli EPKA) występują na mapie (w spisie alfabetycznym) pod nazwą tego kodu. Po to aby nie było dwuznaczności, ponieważ w okolicach jednego miasta może być więcej lotnisk (np. Radom-Piastów = EPRP i Radom Sadków = EPRA, albo EPWA i EPBC dla Warszawy, EPWR i EPWS dla Wrocławia itd...).
Ale dla każdego lotniska nazwanego kodem jest w jego opisie pełna (także nazwa zwyczajowa). A więc dla EPKA w opisie w pierwszej linijce jest Kielce-Masłów... :-)
BTW: byłem dziś przelotem u Ciebie w Warce i dołożyłem fotkę na mapie [maps.google.pl]. Nie bardzo mi wyszło to zdjęcie, mam nadzieję następnym razem się poprawić...
Pozdrawiam, Tadek (czyli połowa tandemu TT)

A BTW znaczy "By The Way", czyli "Przy okazji"... :-)))))

UWAGA: Gdzieś tak koło kwietnia/maja 2010 ostatecznie zmieniliśmy oznaczenia lotnisk na mapie Naszych Trawników. W tej chwili wszystkie oznaczone są nazwą miejscowości, koło której się znajdują, a ewentualny kod ICAO znajduje się w pierwszej linijce opisu.

Zmieniany 4 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-06-30 10:41 przez TadeuszCz.

TadeuszCz

Ranga:

złota
Myślę, że pozdrawia cały tandem "TT".
Chmmm... a może przy okazji Tadku, wymyślić skrót dla nas?? np. "TaTo" - jako Tadeusz i Tomasz ?? smiling smileysmiling smileysmiling smileysmiling smiley lub " ToTa" - też fajnie - oczywiście to tylko żartobliwa propozycja smiling smileysmiling smileysmiling smiley
TOmek

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-04-11 23:58 przez Liseczek.

Ranga:

złota
Aktualnie są problemy techniczne z wyświetlaniem punktów na mapie. Problem prawdopodobnie leży po stronie serwisu GoogleMaps. Czekamy na rozwiązanie problemu - aktualne informacje będą na www.fotolatanie.pl

Ranga:

złota
Sytuacja opanowana - wszystko wróciło do normy - przynajmniej na razie.
zespół "TaTo"

Ranga:

złota
przez TadeuszCz 19-04-2010 - 21:23:57

Z wielkim smutkiem usuwam z mapy Naszych Trawników lądowisko w Siedlcach. Wiele lat służyło Lataczom i, mimo wielu przeciwności, dotrwało do wiosny 2010 r. Ale niestety budowa stadionu ruszyła na dobre i według dzisiejszej informacji z Siedlec, lądowisko już do lądowania się nie nadaje. Na pamiątkę lotniska zostawiłem tu ostatnie zdjęcie, które było na mapie Naszych Trawników na [www.fotolatanie.pl] ....
Tadek

UWAGA: W czerwcu 2010 lądowisko w Siedlcach szczęśliwie znowu pojawiło się na mapie Naszych Trawników! Info o tym w tej wiadomości: [forum.lotniczapolska.pl]

Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-06-30 10:44 przez TadeuszCz.

TadeuszCz

Ranga:

złota
przez TadeuszCz 21-04-2010 - 18:49:14

W sprawie zamieszczenia na mapie Naszych Trawników [www.fotolatanie.pl] DOL-i (czyli dawnych tzw. Drogowych Odcinków Lotniskowych) pojawiło się niewiele głosów w dyskusji. Generalnie głosów protestu nie było (za wyjątkiem słusznych zastrzeżeń matta), a głosy "za" się pojawiły. A więc na próbę wrzuciłem znane mi dawne DOL-e na mapę [www.fotolatanie.pl]. Na mapie oznaczone są symbolem samochodu.

Z założenia pominąłem wszystkie DOL-e zlokalizowane aktualnie na drogach krajowych oznaczonych jedno- lub dwucyfrowym numerem drogi krajowej, a więc m.in.:
- Leszno-Rydzyna na drodze nr 5
- Granowo na drodze nr 32
- Środa Śl. na drodze nr 94
- Brzezie - Biały Bór na drodze nr 25
- Koronowo - na drodze nr 56
Ze względu na natężenie ruchu ratowanie się lądowaniem awaryjnym na takim odcinku nie wygląda zachęcająco.
Zostawiłem DOL-e na drogach o numerze drogi 3-cyfrowym i bez znanego mi oznaczenia.

Mam prośbę o zgłaszanie informacji o DOL-ach na mapie, które występują na odcinkach o takim natężeniu ruchu, że nawet w sytuacji krytycznej nie ma czego na nich szukać. A także o przypadkach przebudowania drogi wykluczających lądowanie awaryjne.
Jeżeli jakieś "spokojne" DOLe pominąłem, to też proszę o info.

Tadek

Zmieniany 6 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-04-21 18:58 przez TadeuszCz.

TadeuszCz

Ranga:

złota
przez janusz sadło 21-04-2010 - 22:11:42

Witaj Tadeusz.Chciałbym poinformować,że DOL Granowo na drodze nr 32 praktycznie nie istnieje.Jesienią ub.roku dokonano spustoszenia
i "modernizacji" odcinka, postawiono słupki-rury oddzielające szeroką kiedyś czteropasmową drogę na połowę.No i te nieszczęsne wysepki.
Szkoda,że Dowództwo Sił Powietrznych nie ma nic do powiedzenia w tej sprawie.chyba to nie jest samowola regionalnych urzędników.
Często przejeżdżam tą trasą i nie mogę sobie wytłumaczyć logiki takiego postępowanie.Zniszczono prawie 3 km pięknej ,prostej asfaltowej
drogi,która mogła służyć jako awaryjne lądowisko dla samolotów.Pozdrawiam -senior.
janusz sadło

Ranga:

srebrna
przez TadeuszCz 21-04-2010 - 23:21:24

Cześć Janusz! Dzięki za informacje. Granowo usunąłem z założenia, ponieważ występował na drodze krajowej o numerze 2-cyfrowym. Widać, że słusznie! Dziękuję za potwierdzenie. A swoją drogą rzeczywiście szkoda tego DOL-a.Podobnie jak wielu innych byłych lotnisk wojskowych, które są metodycznie niszczone.... :-(
Pozdrawiam, Tadeusz

TadeuszCz

Ranga:

złota
Kamil Antkowiak napisał:

"witam serdecznie
Czy jest szansa przekonwertować plik do Automapy na Winpilota ???
Może jest chęć w narodzie do zamieszczenia pliku tekstowego formacie który da się łatwo prze konwertować na Winpilota albo Seeyou.

Próbowałem zmienić automapowy plik na format garmina ale wyskakiwał jakiś błąd.

Kamil"

liseczek: post przeniesiony ze względu na umieszczenie go w złym temacie

Ranga:

złota
przez TadeuszCz 22-04-2010 - 00:25:12

Przekonwertować do Winpilota nie potrafię, ale mogę wysłać dane źródłowe.
Załączam plik tekstowy w KML-u z aktualnym zapisem mapy Naszych Trawników. Jest to kompletny zapis całej mapy.
Alternatywnie załączam plik w Excelu z listą wszystkich obiektów. Zamiast Excela mogę oczywiście to samo podesłać w pliku tekstowym, ale z Excela pewnie wygodniej, bo widać całą strukturę danych.
Jeżeli uda się przetworzyć do użytecznego formatu - to welcome!
Tadek

Uwaga! Podmieniłem pliki na aktualne (23.04.2010). W szczególności po zmianie oznaczeń lotnisk z kodów ICAO (było poprzednio) na nazwy zwyczajowe (jest teraz). Kody ICAO lotnisk pozostały w opisie punktu.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-04-23 11:25 przez TadeuszCz.

TadeuszCz

Ranga:

złota
Załączniki:
otwórz | pobierz - Lądowiska i lotniska out_2010-04-23.txt (372 KB)
otwórz | pobierz - Lądowiska i lotniska lista_2010-04-23.xls (287 KB)
przez TadeuszCz 22-04-2010 - 00:58:48

Post nieaktualny w związku z przeniesieniem plików do Automapy na stronę [www.fotolatanie.pl]. Tam są na bieżąco aktualizowane.
Tadeusz

[Do kompletu załączam aktualny zestaw plików do Automapy w wersji 6+ (...)]

Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-05-04 13:29 przez TadeuszCz.

TadeuszCz

Ranga:

złota
przez Józef Balkowski 22-04-2010 - 08:51:31

Odcinek drogi nr 102 między Pobierowem a Łukęcinem jest DOL długość 2000m szer 12m asfalt plus szerokie pobocze trawa, na końcach duże zatoki w okresie od września do czerwca bardzo małe natężenie ruchu w okresie wakacyjnym duże ale samochody ustępują jak widzą że coś podchodzi na małej wysokości sprawdziłem. Pozdrawiam
Józef Balkowski

Ranga:

złota
przez TadeuszCz 22-04-2010 - 10:24:55

Dzięki Józek za info o DOL-u. Już jest na mapie Naszych Trawników tutaj: [maps.google.pl]
Pozdrawiam, Tadek

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-04-22 13:09 przez TadeuszCz.

TadeuszCz

Ranga:

złota
przez kamil antkowiak 22-04-2010 - 14:38:45

dziękuje
Jak uda mi się przerobić na format winpilot to zamieszczę na forum.
kamil

kamil antkowiak

Ranga:

srebrna
Kamilu, będzie fajnie jak uda Ci się to zrobić. Aktualnie strona fotolatanie.pl jest w trakcie przenoszenia na inny serwer. Jak już będzie wszystko działało to zamieszczę wszystkie pliki dostępne na GPS'y zamieszczał na stronie.

Ranga:

złota
Właśnie trwa przenoszenie na inny serwer strony fotolatanie.pl - strona może przez jakiś czas nie działać właściwie - o postępie będę informował

Ranga:

złota
Strona fotolatanie.pl ruszyła. Na razie to jej początki, będzie dalej rozwijana i zapraszam wszystkich do współdzielenia się uwagami.
Zapraszam
Tomasz Lisowski

Ranga:

złota

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować