"KTO JEST KIM..."
Szukaj:
Zaawansowane
Pogoda
Fora Wątki Nowy wątek Podgląd do wydruku
Start > Motolotnie / Samoloty UL > Nasze trawniki > Wątek > Strona 5
Re: aneks do "Naszych Trawników".
przez TadeuszCz 14-06-2010 - 23:04:28

Witam, Jacku!
Dzięki za potwierdzenie. Oczywiście z przyjemnością przyjmę każdą nową wiadomość o lataniu w Jaworznie - szczególnie wiadomość o zmianie na lepsze!.... :-)
Pozdrawiam,
Tadeusz

TadeuszCz

Ranga:

złota
przez TadeuszCz 14-06-2010 - 23:08:01

Sygnalizuję poprawkę na mapie Naszych Trawników częstotliwości radiowej lądowiska w Golędzinowie. Poprawna wartość to 122.7 MHz.
Już wstawiona: [maps.google.pl]
Tadeusz

TadeuszCz

Ranga:

złota
przez TadeuszCz 21-06-2010 - 01:06:31

Po weekendzie uzupełniłem mapę "Naszych Trawników" [maps.google.pl] o kilka nowych zdjęć lądowisk: Stalowa Wola-Turbia, Chwałowice, Pcin i Ruda Kościelna.

Pozdrawiam,
Tadeusz

TadeuszCz

Ranga:

złota
przez TadeuszCz 22-06-2010 - 13:30:20

Ponieważ najpewniej wszyscy latający i nie-latający Forumowicze wybiorą się na festyn lotniczy do Czarży, informuję, że nieco poprawione współrzędne punktu lądowania już są na mapie Naszych Trawników - dokładnie tutaj: [maps.google.pl]
Do zobaczenia w Czarżach!
Tadeusz

TadeuszCz

Ranga:

złota
przez Robert Olszak 22-06-2010 - 14:23:27

Tadziu rozumiem, że piknik się odbędzie 31 lipca? Czy jeszcze nie wiadomo?

Robert Olszak

Ranga:

złota
przez TadeuszCz 22-06-2010 - 16:42:29

Potwierdzam: 31.lipca. Tadeusz

TadeuszCz

Ranga:

złota
przez TadeuszCz 25-06-2010 - 23:26:16

Dodałem na mapie Naszych Trawników fajne lądowisko Bogdana w Opolu Lubelskim. Jest tu: [maps.google.pl]
Jestem pod wrażeniem wykoszonych znaków do lądowania (widać na zdjęciu na lewo od podejścia "19"winking smiley - dla mnie super!
Pozdrawiam,
Tadeusz

TadeuszCz

Ranga:

złota
przez TadeuszCz 28-06-2010 - 00:00:47

W drodze z Czyżyn do Góraszki wypatrzyłem lądowisko w Jędrzejowie, więc zamieściłem na mapie Naszych Trawników: [maps.google.pl]
Nie wiem czyje, ale widać, że bardzo zadbane, oznakowane - aż miło było wylądować.
Dodałem też fotki lądowisk w Pińczowie (nowsze) Komaszycach i Krasocinie. W Skrzynnie nie wylądowałem bo trawnik wyglądał jeszcze na podmokły, ale zdjęcie (profesjonalnie obrobione przez Liseczka) dodałem na mapę: [maps.google.pl]
Podeślijcie coś z Waszych wojaży na naszą mapę.... [maps.google.pl]
Tadeusz

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-06-28 11:12 przez TadeuszCz.

TadeuszCz

Ranga:

złota
Siedlce
przez TadeuszCz 29-06-2010 - 17:24:01

Zawiadamiam, że na mapie Naszych Trawników ponownie pojawiły się Siedlce: [maps.google.pl]
Lądowanie możliwe na tymczasowym pasie na północ od "starego" lądowiska.
Stan nie gorszy od pierwowzoru, tylko podejście trochę trudniejsze...
Tadeusz

TadeuszCz

Ranga:

złota
przez TadeuszCz 07-07-2010 - 18:05:36

Polecam uwadze Szanownych Lataczy nowe lądowisko w Załuskach na trasie Zakroczym-Płońsk, które zostało wstawione na mapę Naszych Trawników, czyli tu: [maps.google.pl]
Lądowisko jest zaprezentowane przez Pawła Słomskiego (czyli Karabusa) na forum "Nasze Trawniki" czyli tu: [forum.lotniczapolska.pl]
Jak to miło zobaczyć nową pozycję na liście! :-)
Kto następny?

Pozdrawiam,
Tadeusz.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-07-07 18:06 przez Tadeusz Czichon.

TadeuszCz

Ranga:

złota
przez TadeuszCz 16-07-2010 - 09:45:57

W związku z tym, że granice państwowe w przestrzeni powietrznej (w strefie Szengen) ostatecznie zniknęły, uzupełniliśmy mapę Naszych Trawników [maps.google.pl] o lotniska leżące w pobliżu polskiej granicy w Niemczech, Czechach i na Słowacji.
Jeżeli ktoś ma informację o innych lotniskach, lądowiskach i miejscach przystosowanych do lądowania w pobliżu polskiej granicy - to dajcie znać - uzupełnimy na mapie. Warto wiedzieć, że "za miedzą" jest miejsce do lądowania, tym bardziej, że bez przeszkód możemy w każdej chwili przekroczyć granicę i tam dolecieć...
Tadeusz

TadeuszCz

Ranga:

złota
Przy okazji, uaktualnione są dane do wgrania do Automapy dostępne już na stronie fotolatanie.pl - kilka danych się pozmieniało, więc może warto sobie wymienić pliki.

Tomasz Lisowski (Liseczek)

Ranga:

złota
przez TadeuszCz 22-07-2010 - 00:39:51

Kilka poprawek na mapie Naszych Trawników:
- lądowisko koło Aleksandrowa Łódzkiego (w Brużyczce Małej) zostało przesunięte do miejsca prawdopodobnego pasa startowego (?), ale pozostało oznaczenie "znakiem zapytania" (do potwierdzenia) - jest teraz tu: [maps.google.pl]
- lądowisko w Rosanowie zostało przesunięte do właściwego punktu (znak zapytania został zastąpiony oznaczeniem lądowiska) - jest teraz tu: [maps.google.pl]
- lądowisko w Wierciszewie zostało przesunięte do miejsca prawdopodobnego pasa startowego (?), a znak zapytania został zastąpiony oznaczeniem lądowiska - jest teraz tu: [maps.google.pl]
- lądowisko w Krokowej (oznaczone dotąd znakiem zapytania) zostało usunięte z mapy (otrzymałem potwierdzenie informacji, że lądowisko niestety zostało zaorane).

Jeżeli któraś ze zmian została wprowadzona nieprawidłowo, to proszę o informację.

TadeuszCz

Ranga:

złota
Tadku, za taka robotę to Ty już jesteś dla mnie "Człowiekiem Roku 2010".

Ranga:

złota
przez TadeuszCz 22-07-2010 - 01:00:53

Tomku - a ja przypominam, że powstanie mapy Naszych Trawników to był Twój pomysł!!! :-)

TadeuszCz

Ranga:

złota
Ok, pójdźmy na kompromis - jest to nasza wspólna sprawa dla wszystkich, zgodnie z przesłaniem

---====== oby latało się bezpiecznie ======---

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-07-22 01:15 przez Tomasz Lisowski (liseczek).

Ranga:

złota
przez Robert Olszak 22-07-2010 - 11:59:56

Jaka skromność z Was obydwu bije ;-)))
Moim zdaniem, Wam obu należą się slowa uznania i co do tego, to nie ma najmniejszych wątpliwości.
Także chłopaki, dajcie się docenić.

Robert Olszak

Ranga:

złota
przez TadeuszCz 22-07-2010 - 17:56:18

Na mapie Naszych Trawników lotnisko Korne miało taki link do strony internetowej: [www.lotniskokorne.gka.pl]
Stamtąd też była pobierana fajna fotka lotniska.
Aktualnie ta strona się nie otwiera. Czy może ktoś wie, jaki jest aktualny link?

UWAGA: Sprawa i pytanie powyższe już nieaktualne. Strona lotniska znowu działa i opis na mapie pokazuje się prawidłowo: [maps.google.pl] :-)

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-07-22 23:46 przez Tadeusz Czichon.

TadeuszCz

Ranga:

złota
przez TadeuszCz 02-08-2010 - 15:44:22

Sygnalizuję kilka zmian i uzupełnień na mapie Naszych Trawników [maps.google.pl] :

- dodane lądowisko Grójec-Kociszew: [maps.google.pl]
- usunięty DOL Gdynia-Rumia - wg informacji od pilotów droga zbyt ruchliwa, aby zostawić na mapie,
- dodana fotka lądowiska Załuski: [maps.google.pl]
- nowa fotka lądowiska Boguchwała (z nowym pasem startowym - poprawione współrzędne): [maps.google.pl]
- usunięte lądowisko Bożenkowo - wizyta z powietrza pokazała, że mieści się tu tylko lądowisko dla śmigłowców (skądinąd pięknie utrzymane),
- poprawiona fotka lądowiska w Chełmży-Kuczwałach: [maps.google.pl]
- no i oczywiście zdjęcie tegorocznego lądowiska w Czarżu: [maps.google.pl] - trochę nieaktualne, bo w przyszłym roku będzie najpewniej w innym miejscu.

Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-08-03 22:41 przez Tadeusz Czichon.

TadeuszCz

Ranga:

złota
przez TadeuszCz 12-08-2010 - 18:01:17

Kolejne poprawki i uzupełnienia na mapie Naszych Trawników ( [maps.google.pl] ):
- usunięte lądowisko "Smołdzino" (było to błędnie oznaczone lądowisko w Wierzchocinie),
- lądowisko w Wierzchocinie potwierdzone (zamiana znaku zapytania na oznaczenie lądowiska): [maps.google.pl] ,
- dodane lądowisko w Stróżach: [maps.google.pl] (do potwierdzenia),
- dodane lądowisko w Latosówce koło Mstowa: [maps.google.pl] ,
- aktualizacja częstotliwości radiowych lotniska Łask: [maps.google.pl] .
Tadek

Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-08-12 23:49 przez Tadeusz Czichon.

TadeuszCz

Ranga:

złota

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować