"KTO JEST KIM..."
Szukaj:
Zaawansowane
Pogoda
Fora Wątki Nowy wątek Podgląd do wydruku
Start > Motolotnie / Samoloty UL > Nasze trawniki > Wątek > Strona 6
Re: aneks do "Naszych Trawników".
przez Władek 12-08-2010 - 21:13:06

Tadziu dziękuje że podałeś Moją łaczkę ale....
...nie w Mistowie tylko Latosówka koło Mstowa lecz wystarczy tylko Latosówka.

A dokładny opis zamieszczę w Naszych Trawnikach do końca tygodnia .
Pozdrawiam
Władek

Władek

Ranga:

złota
przez TadeuszCz 12-08-2010 - 22:58:45

Władku - dzięki za korektę i przepraszam za przekręcenie nazwy miejscowości... Gapa jestem.
Już zmieniam na Latosówka!
I trzymam za słowo, że pojawi się opis na Naszych Trawnikach... :-)
Pozdrawiam,
Tadek

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-08-12 23:48 przez Tadeusz Czichon.

TadeuszCz

Ranga:

złota
przez TadeuszCz 16-08-2010 - 13:04:52

Sygnalizuję ostatnie zmiany naniesione na mapę Naszych Trawników ( [maps.google.pl] ):
- Dodane zostały fotki do lądowisk Grójec-Kociszew ( [maps.google.pl] ), Goczałkowice ( [maps.google.pl] ) oraz Kaniów ( [maps.google.pl] ). Przy okazji potwierdzam, że w Kaniowe można faktycznie bez problemu zatankować samolot Avgasem - szybko, sprawnie i wygodnie!
- Władek Kokot zamieścił opis swojego lądowiska w Latosówce na forum w wątku Nasze Trawniki, a więc kolor punktu zmienił się na zielony! [maps.google.pl]
- Strefa zakazana w Oleśnie (EP P13 - zdecydowanie największa w Polsce!) zgodnie z AIP zostanie zmniejszona od 23.09.2010! Tymczasowo pokazana jest strefa w starym i nowym wymiarze: [maps.google.pl]
- Zmienione zostały górne granice wszystkich stref ograniczonych dla parków narodowych (wchodzi w życie 23.09.2010). Dotychczas było to z reguły 1000 m AGL. Teraz jest podawane w AIP w AMSL i tak zostało poprawione na mapie. W wiekszości przypadków górna granica strefy ograniczonej poszybowała w górę. Dla Babiej Góry, Tatr i Białowieży w okolice poziomu FL100 czyli ponad 3000 m. To już trudno będzie przelecieć górą.... :-)
- Otrzymałem od Mariana Krasińskiego potwierdzenie (bardzo dziękuję!) położenia lądowiska w Brzezinach, a więc "znak zapytania" zamieniłem na punkt oznaczający lądowisko: [maps.google.pl]

Zmieniany 4 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-08-17 10:09 przez Tadeusz Czichon.

TadeuszCz

Ranga:

złota
Na stronie fotolatanie.pl dodana została zakładka z "przewodnikiem" po mapie "naszych trawników" dla osób, którym trudniej się porusza po mapie. W rozwoju jest jeszcze opis funkcji ogólnie GoogleMaps w tej samej zakładce.

Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-08-24 00:00 przez Tomasz Lisowski (liseczek).

Tomasz Lisowski (Liseczek)

Ranga:

złota
przez Michał Jezierski 31-08-2010 - 10:47:54

Przede wszystkim chciałbym podziękować za inicjatywę Naszych Trawników.

Mam jednak propozycję istotnego ulepszenia serwisu - tam, gdzie to możliwe, przydałby się telefon/faks/email do właściciela/zarządzającego, ewentualnie strona www z tymi danymi. Ostatnio zaoszczędziło mi to wielu stresów, gdy próbowałem polecieć do Rostek, o których jeszcze dwa tygodnie wcześniej była informacja na stronie Mazury Airfields. W dniu wylotu zadzwoniłem i okazało się, że lądowisko jest zamknięte, a nawierzchnia nie zapewnia nawet bezpiecznego lądowania awaryjnego.

Zresztą - ponieważ strona nie może być używana do celów operacyjnych, taka informacja jest niezbędna, żeby legalnie wykonać lot. Przynajmniej w odniesieniu do miejsc, których nie ma w AIP VFR (czyli większości). W planowaniu przelotów korzystam z programu NavBox Quickplan i są tam niektóre z tych miejsc z podanymi telefonami.

Pozdrawiam,

--
Michał
Michał Jezierski
przez TadeuszCz 31-08-2010 - 13:08:54

Michale,
Twoja uwaga bardzo trafna, ale trudna do zrealizowania. Kilkakrotnie mnie już korciło, aby podawać na mapie Naszych Trawników wszystkie znane mi kontakty telefoniczne, ale za każdym razem "ugryzłem się w język". Problem w tym, że nie mam wcale pewności, że osoba do której jest "kontakt" życzy sobie, aby jej numer telefonu był dostępny w Internecie. W nielicznych przypadkach, gdy mam explicite taką zgodę - to podaję w opisie punktu numer telefonu kontaktowego.
We wszystkich pozostałych przypadkach numery telefonów na mapie Naszych Trawników można znaleźć tylko poprzez linki do informacji kontaktowych przekazanych przez samych zainteresowanych (o ile takie linki są mi znane). Dlatego wstawione są do opisów odniesienia do stron internetowych lotnisk, do stron PAŻP (www.aim.pansa), czy tez wreszcie do własnego opisu danego lądowiska na forum Nasze Trawniki. Przy okazji przypominam wszystkim Lataczom, że forum Nasze Trawniki to naprawdę strasznie fajne miejsce, aby właściciel/użytkownik/częsty gość podał wszystkie ważne i aktualne informacje o lądowisku oraz, jeżeli sobie tego życzy, kontakt telefoniczny (który w każdej chwili może zmienić, zaktualizować, usunąć, dodać itp).
Zdaję sobie sprawę z tego, że szukanie kontaktu w podlinkowanych stronach to rozwiązanie mniej komfortowe, ale inaczej jak na razie nie potrafię wymyślić rozwiązania, które byłoby i użyteczne, i nie naruszało prywatności.

A tak przy okazji - jak masz kontakt telefoniczny do bazy w Rostkach to prześlij proszę - zamieszczę na mapie. Oczywiście jeżeli jest zgoda zainteresowanego na jego podanie...

Ta sama prośba do wszystkich innych właścicieli/użytkowników lądowisk: jeżeli zgadzacie się, aby podać kontakt do siebie w opisie lądowiska, a z różnych względów nie macie chęci dodawać opisu na forum Naszych Trawników, przesyłajcie proszę informację o numerze telefonu do mnie lub Liseczka prywatną wiadomością, ewentualnie na zwykły adres mailowy tcz@atm.com.pl. Z przyjemnością każdy podany przez Was numer telefonu, który ułatwi przylatującym nawiązanie kontaktu, umieścimy w opisie punktu na mapie.

Pozdrawiam,
Tadek

TadeuszCz

Ranga:

złota
Dopisuję się do słów Tadeusza i potwierdzam, że sprawa kontaktu na mapie musi być poprzedzona mail'em do mnie lub Tadeusza, aby nie było kłopotów, że udzielono takiej zgody i nie ma ktoś, żadnych zastrzeżeń. Telefon w przypadku "Naszych Trawników" to rzecz osobista.
Zauważ Michale, że w niektórych miejscach jest kontakt i mamy pełną zgodę na jego publikowanie (Lelów, Nowa Góra, Linowiec) - a tak jak już nie raz wspomnieliśmy - mapa jest tworzona przez Pilotów i dla Pilotów, z tym, że słowa "przez pilotów" nie chodzi tylko o mnie i Tadeusza, ale o całą rzeszę pilotów i miłośników latania, którzy włożą swoje "5 groszy" do uzupełniania informacji.
Pozdrawiam i zapraszam
Tomek

Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-08-31 15:12 przez Tomasz Lisowski (liseczek).

Ranga:

złota
przez TadeuszCz 05-09-2010 - 22:31:38

Cześć Latacze!
Sygnalizuję ostatnie zmiany na mapie Naszych Trawników [maps.google.pl] :
- dodane lądowisko w Kawodrzy koło Częstochowy: [maps.google.pl]
- dodane lądowisko Dębno-Dargomyśl (z opisem na Naszych Trawnikach!): [maps.google.pl]
- dodane lądowisko Bibianów koło Ozorkowa: [maps.google.pl]
- Lędzichowo otrzymało opis na Naszych Trawnikach: [maps.google.pl]
- Tworzyjanów otrzymał opis na Naszych Trawnikach: [maps.google.pl]
- usunięte zostało lądowisko Rusko – brak jakiejkolwiek informacji co do poprawnej lokalizacji lądowiska (współrzędne były ze strony Aeroklubu Poznańskiego).
- korekta częstotliwości radiowej w opisie lotniska w Modlinie,
- dodane fotki lądowisk Brzeziny [maps.google.pl] , Brużyczka (Aleksandrów Łódzki) [maps.google.pl] , Rosanów [maps.google.pl]
Udanych lotów! Tadek

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-09-06 21:28 przez Tadeusz Czichon.

TadeuszCz

Ranga:

złota
przez TadeuszCz 21-09-2010 - 23:56:10

Dla odświeżenia wątku podaję ostatnie aktualizacje na mapie Naszych Trawników ( [maps.google.pl] ):
- dodane lądowisko Brzeźce (Tomek jeszcze doda za chwilę fotkę lądowiska): [maps.google.pl]
- dodane miejsce planowanego lądowiska w Konopiskach koło Częstochowy: [maps.google.pl]
- uzupełnione fotki lądowisk:
- Dębno-Dargomyśl: [maps.google.pl]
- Częstochowa-Kawodrza: [maps.google.pl]
- Ciechanowiec: [maps.google.pl]

Czekamy na dalsze informacje i uzupełnienia.
TiT.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-09-22 14:41 przez Tadeusz Czichon.

TadeuszCz

Ranga:

złota
Ze swojej strony dodam:
- fotka i uwagi lądowiska Brzeźce już uzupełnione, a przy okazji Tadeusz zwrócił uwagę, że w Brzeźcach chyba lądują Boeingi - jeden akurat jest w kręgu nad jeziorem Łąka w okolicy lądowiska smiling smileysmiling smiley
- dodane zostało zdjęcie otrzymane od Maćka lądowiska Nowa Góra
==================================================
Dostępne są aktualne pliki "naszych trawników" do programu AutoMapa 6.xxx

Ranga:

złota
przez TadeuszCz 22-09-2010 - 09:22:46

Przelatujący Boeing w okolicach Brzeźca widoczny jest na mapie w tym miejscu: [maps.google.pl]
Mam tylko wątpliwości, czy wystartował z Brzeźca, czy może podchodzi do lądowania w Goczałkowicach?... :-)

Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-09-22 09:26 przez Tadeusz Czichon.

TadeuszCz

Ranga:

złota
przez TadeuszCz 26-09-2010 - 23:49:50

Najnowsze modyfikacje na mapie Naszych Trawników:
- dodane lądowisko Podtrzcianna koło Skierniewic: [maps.google.pl]
- dodane lądowisko Kawęczyn (w przygotowaniu - jeszcze nie gotowe): [maps.google.pl]
- dodana robocza częstotliwość radiowa Suliszewa: [maps.google.pl]
- Brzeźce mają swój opis na Naszych Trawnikach i zostały w związku z tym oznaczone punktem w kolorze zielonym: [maps.google.pl]

TadeuszCz

Ranga:

złota
przez Jacek Nowak 30-09-2010 - 16:42:20

Słuchajcie chłopaki (TT), widzę na mapie Lipińskie Małe - jest znak zapytania. W opisie jest, że do potwierdzenia.
Tak się składa, że od Ełku to jest jakieś 7 km i mogę podjechać do tego gospodarstwa agroturystycznego i dopytać, czy oferta lądowania motolotnią wciąż aktualna. Wiem, że zbliża się zima (za dwa tygodnie zapowiadają śnieg) - ale może po zimie będą otwarci na motolotniarzy?
Jeśli jesteście zainteresowani to chętnie służę pomocą.
Jeszcze nie latam, ale na pewno jak będę, to i tam z będę chciał wylądować.

pozdrawiam
Jerry

Jacek Nowak

Ranga:

srebrna
Jacku, oczywiście każda informacja jest cenna, nawet tam, gdzie jest opisany i potwierdzony znaczek, a zaszły jakieś zmiany lub są niedokładne dane.
Jeżeli chodzi o Lipińskie Małe i byś rozmawiał z właścicielami to pooglądaj pas, jego nawierzchnia ew. przeszkody w pobliżu pasa i najlepiej by było, jakbyś sobie wydrukował zdjęcie i zaznaczył dokładnie w którym miejscu można startować i lądować - jeżeli nie będziesz w stanie czegoś ocenić to porób zdjęcia z progów pasa w kierunkach startów i prześlij do mnie lub Tadeusza i to ocenimy - jeżeli to możliwe to zapytaj o możliwość publikacji telefonu kontaktowego (aktualnie strona ich nie działa) i jeżeli się zgodzą, to niech podadzą.
Oczywiście miło by też było, gdybyś zabrał ze sobą GPS'a i stanął mniej więcej po środku pasa i zapisał dane współrzędne
Pozdrawiam i powodzenia
Tomek

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-09-30 18:04 przez Tomasz Lisowski (liseczek).

Ranga:

złota
przez Jacek Nowak 30-09-2010 - 20:21:43

Ok, jak się uda to w najbliższy weekend podjadę i pogadam. Zdjęcia zrobię i GPS też mam z AutoMapą więc zapiszę pozycję.
Stronka działa (www.przystaneklipinskie.pl) i jest napisane w zakładce "dojazd", że:
"...5. Jeśli ktoś chce, to może u nas wylądować motolotnią lub helikopterem :-)..."

Obadam i dam znać.

pozdrawiam
Jerry

PS. Widziałem, że koło Giżycka też jest "pytajnik" nad jeziorem Kisajno. Jak się wybiorę w tamte stronę to też obadam.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-09-30 20:27 przez Jacek Nowak.

Jacek Nowak

Ranga:

srebrna
przez TadeuszCz 30-09-2010 - 21:12:40

Fantastycznie! Cieszę się, że ktoś będzie mógł sprawdzić te dwa miejsca, bo "znaki zapytania" wiszą już tu od dłuższego czasu.....

TadeuszCz

Ranga:

złota
przez Zbigniew Szyszka 30-09-2010 - 21:23:57

Witam. Pytajnik nad jeziorem Kisajno- osobiście nie polecam. Lądowałem tam motolotnią ok 3 lata temu. Dziurawy krótki ok 150m betonowy pas. polecam za to Giżycko ,,Residence". Pozdrawiam.Zbyszek Szyszka
Zbigniew Szyszka

Ranga:

złota
przez TadeuszCz 30-09-2010 - 23:48:00

OK, dzięki za info. Jacek (dwa posty wyżej) zadeklarował się, że spróbuje tam zajrzeć. Poczekajmy zatem na aktualna "wizję lokalną" i zadecydujemy wtedy o usunięciu lub zostawieniu na mapie.

TadeuszCz

Ranga:

złota
przez Jacek Nowak 07-10-2010 - 21:22:25

Witam, udało mi się dziś podjechać do Lipińskich. Pustka na terenie. Rozmawiałem telefonicznie z p. Ewą i z jej relacji wynika, że to bardzie chwyt marketingowy niż realność. Mianowicie żadnego pasa nie ma w tym miejscu. Owszem, jest kawałek łąki, jest droga (300 metrów), ale teren jest bardzo nierówny i rosną młode drzewka, wysokości 3 metrów przy tej dróżce, co moim zdaniem dyskwalifikuje. Poza tym to teren jest bardzo nierówny, są wyboje wysokości do 50 cm i jakieś gruzowiska (kupki). Sama właścicielka telefonicznie stwierdziła, że to się chyba nie nadaje na lądowisko - "jeśli panowie macie takie umiejętności, to proszę bardzo".
Co do telefonu, to jestem umówiony na kontakt w ciągu kilku dni. Pani Ewa skonsultuje to z rodziną i przekaże mi info, czy coś z tym zrobią. W planie jest postawienie na tym terenie więcej atrakcji dla dzieci typu "trampoliny" i inne, więc myślę, że chyba trzeba zapomnieć o tym miejscu jako lądowisku.
Zdjęcia są w mojej galerii LINK

Mam zapis śladu GPS - szedłem tą drogą, ale chyba nie warto się tym interesować.

pozdrawiam z Ełku
Jerry

PS. We wtorek prawdopodobnie będę jechał służbowo do NFZ do Olsztyna. Pojadę przez Giżycko i sprawdzę pas nad j. Kisajno.

Jacek Nowak

Ranga:

srebrna
przez TadeuszCz 07-10-2010 - 23:08:33

Dzięki Jacku za sprawdzenie. Trudno - kasujemy. Zła wiadomość, że nie ma miejsca do lądowania, dobra - że udało Ci się to sprawdzić i usuwamy z mapy miejsce niepotwierdzone (a w tej sytuacji potwierdzone negatywnie).
Pozdrawiam, Tadek

TadeuszCz

Ranga:

złota

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować