"KTO JEST KIM..."
Szukaj:
Zaawansowane
Pogoda
Fora Wątki Nowy wątek Podgląd do wydruku
Start > Motolotnie / Samoloty UL > Nasze trawniki > Wątek > Strona 9
Jeśli się mylę to mnie poprawcie...... zdjęcie jest fantastyczne, kierunek drogi kołowania obok "kałuży" też poprawnie ale w/g mnie kierunki pasa są oznaczone odwrotnie......owszem z nad szkoły nadlatujemy z kierunku 22 na 04 ale pas powinien być oznakowany kierunek na początku 04 a na końcu 22...?(w/g zamieszczonej fotki)
pozdrawiam wszystkich serdecznie.

Adam Kwiatkowski (cascader)

Ranga:

złota
Re: Wizualizacja "Naszych Trawników"
przez TadeuszCz 28-12-2010 - 12:59:01

Adamie, rozumiem, że piszesz o lotnisku w Nadrybiu. (?)
Na wszystkich fotkach przyjmujemy oznaczenia progów pasa w standardowej nomenklaturze lotniczej. A więc ten próg, przy którym jest oznaczenie "22", rozpoczyna kierunek lądowania "22".
Znad szkoły z całą pewnością podchodzimy do lądowania z prostej 22 i lądujemy na pasie 22.... No chyba, że szkoła przeniosła się z północnego na południowy kraniec lotniska... ;-)

A propos - kałuża już chyba wyschła? ;-)
Czy w tej chwili (tzn. przed opadami śniegu) cały pas był już do użycia?
Na wiosnę trzeba by pewnie zaktualizować fotkę. Liczę na Ciebie! :-)

Tadek

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-12-28 13:04 przez TadeuszCz.

TadeuszCz

Ranga:

złota
Tadziu jeszcze nie wyschło przed opadami śniegu sad smiley, co się zaś tyczy oznakowania pasa to zastanawia mnie w takim razie dlaczego w świdniku oznaczenie pasa jest tak jak ja pisałem zobacz sam na fotkę lotniska w świdniku, zresztą znasz to lotnisko bardzo dobrze pas 06 - 24 jest prawie równoległy do naszego w nadrybiu w takim razie w świdniku też powinno być inne oznakowanie..... chodzi mi o oznaczenie początku pasa nadlatujemy tam z kierunku 24 a początek pasa ma nr 06, u mnie nadlatujemy z kier. 22 (z nad szkoły) więc początek pasa nie powinien mieć oznaczenia 04 ? serdecznie pozdrawiam i dam znać jak stopnieje śnieg..

Adam Kwiatkowski (cascader)

Ranga:

złota
Re: Wizualizacja "Naszych Trawników"
przez TadeuszCz 28-12-2010 - 17:19:35

No przecież wszystko się zgadza.
Jak wylecisz ze Świdnika pasem 06 (czyli od progu 06 do progu 24) i lekko skręcisz w prawo, to wlecisz w Nadrybiu na pas 04 (czyli od progu 04 do progu 22, albo inaczej w kierunku szkoły).
Wydaje mi się że "zakałapućkałeś się" troszkę z określeniem "nadlatujemy z kierunku XX". :-)
Zamień na "nadlatujemy w kierunku XX" - co będzie zawsze zgodne z nazwą pasa i oznaczeniem na jego progu... Spróbuj!

Wyjdzie wtedy w Twoim poście tak:
"...nadlatujemy tam w kierunku 06 a początek pasa ma nr 06, u mnie nadlatujemy w kier. 04 (w kierunku szkoły) więc początek pasa ma oznaczenie 04..."
Prawda? Rozumiem, że zgadzamy się co do tego, że jak lecisz ze Świdnika do Nadrybia, to do lotniska w Nadrybiu nie dolatujesz nad szkołą, ale dokładnie z przeciwnego kierunku. (?)

Tadek

PS. Przy okazji: poprosiłbym któregoś z kolegów moderatorów o przeniesienie mojej dyskusji z Cascaderem na temat oznaczenia pasów startowych do wątku "Aneks do Naszych Trawników" w Tematyce Ogólnej.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-12-28 17:23 przez TadeuszCz.

TadeuszCz

Ranga:

złota
Witajcie!
Ponieważ jest już niewiele postów w wątku "aneks do naszych trawników",a co za tym idzie coraz bardziej ucieka on w "przeszłość",proponuję z okazji pierwszych urodzin i jego przydatności na co dzień założyć osobną zakładkę dla niego,aby nie przeszukiwać iluś tam stron by go znaleźć.To prośba do Administratora,bo wbrew pozorom to on "żyje".
Pozdrawiamsmiling smiley

"WILK".

Andrzej"WILK" Wilczyński

Ranga:

złota
Re: aneks do "Naszych Trawników".
przez Paweł Popowicz 15-02-2011 - 08:19:57

Witam wszystkich serdecznie,

Z wątkiem możemy zrobić kilka rzeczy:

1. Przypiąć go na samą górę w Motolotniach/ogólne
2. Przenieść cały do forum Nasze Trawniki i tam go podpiąć
3. Zrobić linka w "szybkim menu" (Skocz do Forum) wskazującym na ten wątek

Jak sądzicie?
Informacje można zamieścić tutaj - później te posty usunę bo będą niepotrzebnie zaśmiecać wątek

pozdrawia
paweł

Administrator
Paweł Popowicz

Ranga:

brązowa
Ja myślę, aby nie przenosić tego wątku i nie podpinać (choć zastanawiałem się nad tym). Tadeusz i ja dbamy o to, aby ten wątek nie był zapomniany, dodając, że na Naszych Trawnikach w sezonie się coś cały czas dzieje i wątek nie "uleci" - teraz nie mamy sezonu więc trochę zszedł, ale jak będzie sezon w pełni to będziemy informować o poczynaniach i mam nadzieję, że inni też się dołączą do wymiany informacji.
Myślę, że jak wątek podepniemy, to będzie on nudny dla oka i straci na atrakcyjności (po prostu się przeje).

Moderator
Tomasz Lisowski (Liseczek)

Ranga:

złota
przez Robert Olszak 15-02-2011 - 15:55:09

Tomek, a ja bym był za przeniesieniem do działu Nasze Trawniki. Uważam, że wizualizacja naszych trawników jest ściśle związana z działem Nasze Trawniki.
Można by było trochę posprzątać w tym wątku, bo zrobił się bardzo długi i dużo postów jest nie aktualnych.

Moderator
Robert Olszak

Ranga:

złota
W takim razie zrobione - przeniesione. Ale ze sprzątaniem to już nie do końca się zgadzam, gdyż mimo nieaktualnych postów w treści można wyczytać historię Naszych Trawników.

Moderator

Ranga:

złota
przez TadeuszCz 14-03-2011 - 14:05:50

Ostatni "raport" ze zmian na "Naszych Trawnikach" był dość dawno: 28.XII - jak ten czas leci....
Ale też niewiele się działo w tym okresie. Zmniejszona zimowo aktywność lotnicza dotknęła także Naszych Trawników.

Ważniejsze zmiany na Naszych Trawnikach w tym okresie to:
- dodane lądowisko Jasienna k/Nowego Sącza -> o tutaj: [maps.google.pl]
- dodane lądowisko w Wągrowcu, które dostało także swój własny post na Naszych Trawnikach (!), a na mapce jest tutaj: [maps.google.pl]
- usunięte "lądowisko" na Zalewie Zegrzyńskim bo lód się stopił... ale na pamiatke przenioslem na mapke lądowisk usuniętych tutaj: [maps.google.pl]
- usunięte zostało lądowisko w Latosówce (ale oczekujemy na nową lokalizację): [maps.google.pl]

Do portalu DlaPilota przyszło też zgłoszenie bardzo sympatycznego lotniska w Rudziszkach (niedaleko Wilna). Trochę jest ono wbrew konwencji, że mapa Naszych Trawników obejmuje tylko miejsca do lądowania w Polsce i "blisko" naszej granicy, ale ponieważ gospodarze z Rudziszek są tak sympatycznymi ludźmi, to nie sposób bylo odmówić :-). A więc znalazlo się także tu: [maps.google.pl]
Jak już Rudziszki, to dodałem też okoliczne lotniska litewskie: Paluknys, Pociunai i Kaunas, żeby nikt nie czuł się pominięty. Swoją drogą chętnie bym się dowiedział, czy lotnisko koło Alytusa to funkcjonuje, bo tego akurat nie było mi dane odwiedzić, a więc nie umieściłem na razie na mapce.

A ponieważ wiosna za oknem w pełni - czas na latanie i dzielenie się z innymi Lataczami informacjami o lotniskach, lądowiskach i innymi fajnych miejscach do wylądowania. A więc - zapraszam do współpracy! :-)

Pozdrawiam,
Tadek

TadeuszCz

Ranga:

złota
przez TadeuszCz 26-04-2011 - 10:43:03

Cześć Latacze!
Wiosna w pełni, latanie też, więc zachęcam do zajrzenia na mapę Naszych Trawników [maps.google.pl] , aby w swoich lotach nie obracać się tylko "dokoła komina", ale wybrać się do przyjaciół i znajomych na inne lądowiska w bliższej i dalszej okolicy.
Szczególnie proszę Was o uważne spojrzenie na punkciki w pobliżu Waszych lądowisk i zgłoszenie nam gdzie informacje o miejscach do lądowania trzeba by poprawić lub uzupełnić. Jak już ta mapa jest, to warto, aby przekazywała nam wszystkim aktualne i dokładne informacje...

Od poprzedniego raportu sygnalizuję takie ważniejsze zmiany na mapie Naszych Trawników:
1. Na mapie zostały wyróżnione innym kolorem zarejestrowane lotniska wojskowe (kolor czerwony), lotniska niekontrolowane (kolor jasnoniebieski) oraz zarejestrowane lądowiska (kolor żółty). W ten sposób wyraźniej widać te NAPRAWDĘ NASZE Trawniki, które tak jak dotychczas wyświetlane są jako punkty ciemnoniebieskie, lub zielone - jeżeli mają opis na naszym Forum.
2. Zaznaczone zostały CTR-y lotnisk kontrolowanych w Wilnie i Kownie [maps.google.pl] , ponieważ lotniska w tym rejonie są objęte mapą i warto wiedzieć, gdzie wlatywać nie należy....
3. Doprecyzowane zostało położenie miejsca do lądowania w Kruteczku [maps.google.pl] . Tym samym "znak zapytania" został zastąpiony punktem niebieskim.Mam nadzieję, że zwiększy to zainteresowanie wizytami w tamtejszym gospodarstwie agroturystycznym Niedźwiedzia Gawra prowadzonym przez Romualda... :-)
4. Dodane zostało nowe miejsce do lądowania Przedecz (czyli w Przedczu) koło Kłodawy [maps.google.pl] . Byłem, bardzo fajne miejsce i okolica, do odwiedzenia zaprasza Zbyszek.
5. Dodane zostało lądowisko Kościeleczki [maps.google.pl] - na podstawie danych z aim.pansa. Osobiście nie byłem i dlatego bardzo proszę gospodarzy lub sąsiadów o potwierdzenie lub zaprzeczenie, czy dane tego lądowiska są na pewno aktualne.
6. Trochę pozmieniałem miejsca do lądowania w okolicy Łomży. Usunąłem dawne miejsce do lądowania nad Narwią [maps.google.pl] , ponieważ miejsce dorocznych zawodów zostanie przeniesione na nowe lądowisko, które będzie tutaj: [maps.google.pl] . Także miejsce do lądowania na łąkach koło Jednaczewa [maps.google.pl] poszło na mapę lądowisk usuniętych.
7. Usunięte z mapy zostało także miejsce do lądowania w Trębkach Nowych koło Modlina: [maps.google.pl] . Niestety właściciel oprotestował umieszczenie jego lądowiska w serwisie [lotniska.dlapilota.pl] , który automatycznie importuje dane z mapy Naszych Trawników. Szkoda... :-(
8. Dodanych zostało trochę nowych fotek, m.in. Włocławka, Goszczanowa, Szadka, Lubienia Kujawskiego i innych. Czekamy na więcej! :-) Przysyłajcie na tcz@atm.com.pl lub lisek.tomasz@gmail.com

Życzę samych miękkich lądowań!
Tadek

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-04-26 10:44 przez TadeuszCz.

TadeuszCz

Ranga:

złota
200 000 odwiedzin mapy Naszych Trawników
przez TadeuszCz 03-05-2011 - 22:15:08

Po zimowej przerwie powoli wzrasta zainteresowanie Naszymi Trawnikami na mapie w Google Maps [goo.gl]
Okazuje się, że nawet w czasie zimowego snu średnio 200 razy dziennie ktoś zaglądał na Nasze Trawniki.
A dzisiaj została przekroczona liczba 200 000 odwiedzin naszej mapy.
Z tej okazji jak zwykle zapraszamy z Tomkiem wszystkich Lataczy do korzystania z mapy Naszych Trawników, ale szczególnie do jej współtworzenia.
Pozdrawiam, Tadek

TadeuszCz

Ranga:

złota
przez TadeuszCz 30-08-2011 - 17:01:08

Ostatnio niewiele się nie dzieje na Naszych Trawnikach. Mało kto chce się pochwalić swoim lądowiskiem i założyć wątek swojego lądowiska na forum "Nasze Trawniki"...
Ostatnio na mapę Naszych Trawników ( [g.co] ) trafiło lądowisko Johny'ego w Jarosławiu.

A od ostatniego mojego raportu zaszły następujące zmiany:
- usunięte zostały z mapy lądowiska Hołdunów, Nowęcin, Górowo Iławeckie, Czarże, Brzeźce i Kunice - w celach archiwalnych wszystkie przeniesione na mapkę lądowisk usuniętych: [g.co]
- dodane zostały lądowiska:
Radzyń Podlaski - Marynin [g.co]
Śmiłowo [g.co] (przydałaby się fotka)
Prabuty [g.co]
Zdziar-Łopatki [g.co]
Górowo Iławeckie-Wojmiany [g.co] (przeniesione ze "starej" lokalizacji)
Miedzna-Żeleźniki [g.co]
Rogów [g.co]
Kawęczyn (uruchomione - zmiana ze znaku zapytania) [g.co]
Chalin 2 [g.co]
Kamionna [g.co]
Łagowiec (przywrócone, bo jednak funkcjonuje) [g.co]
Dąbrowa Górnicza-Łosień [g.co] (czekamy na fotkę)
Zofianów [g.co]
i wcześniej wspomniany Jarosław [g.co]

A więc szczęśliwie - więcej przybyło niż ubyło.... :-)))

Nie wspominam o wielu aktualizacjach i uzupełnieniu danych do istniejących lądowisk. Także przybyło trochę zdjęć podejścia do lądowania.

Nasza mapa był już oglądana ponad ćwierć miliona razy przez miłośników latania (dokładnie 265586). Aczkolwiek zainteresowanie jest mniejsze niż w zeszłym roku. Prawdopodobnie część korzysta z naszych danych za pośrednictwem portalu DlaPilota.

Dziękujemy razem z Tomkiem wszystkim, którzy przyczyniają się do zwiększenia liczby Naszych Trawników na mapie oraz pomagających w aktualizacji danych.

Pozdrawiam Drogich Lataczy,
Tadeusz

TadeuszCz

Ranga:

złota
Przy okazji postu Tadeusza, informuję, że są dostępne najnowsze zmiany w plikach dla automapy, które można ściągnąć z fotolatanie.pl

Moderator

Ranga:

złota
przez TadeuszCz 25-10-2011 - 10:28:49

Użytkowników "Naszych Trawników" na Google Maps informuję, że Google Maps od pewnego czasu działa nieprawidłowo: na liście obiektów po lewej stronie mapy nie są wyświetlane wszystkie obiekty na mapie (tylko pierwsza strona listy). Nie działają linki do kolejnych stron listy umieszczone pod listą.

Można tę niesprawność serwisu ominąć poprzez wprowadzenie w okienku wyszukiwania Google Maps (nie w okienku adresu!) następującego tekstu - bez nawiasów obemujących:
(http://maps.google.pl/maps/ms?msid=216633423747620654979.00047f0293f47d6135d65&msa=0&output=kml)
Wtedy wyświetlona zostanie po lewej stronie mapy pełna lista obiektów dostępnych na mapie.

Mam nadzieję, że Google Maps poprawi usterkę, ale póki co wszystkie składane reklamacje są nieskuteczne... sad smiley

TadeuszCz

Ranga:

złota
Zaktualizowane zostały pliki dla aplikacji AutoMapa ver. 6.10

Uwaga - zostało wprowadzonych parę zmian oraz objaśniona instrukcja udogodnienia wyświetlania punktów w zależności od ustawionej skali mapy

Szczegóły: fotolatanie.pl

Moderator

Ranga:

złota
przez TadeuszCz 01-11-2011 - 17:29:17

Jeszcze jedna (prostsza) metoda wejścia na mapę Naszych Trawników, tak, aby na liście były wyświetlone wszystkie dostępne lotniska (dopóki Google Maps nie poprawi błędu w wyświetlaniu listy).
Wystarczy użyć tego linka: [maps.google.pl]

TadeuszCz

Ranga:

złota
przez TadeuszCz 01-11-2011 - 18:33:06

Witam wszystkich współtwórców i uzytkowników mapy "Naszych Trawników".
Z miłym zaskoczeniem stwierdziłem, że właśnie stuknęła następna setka: 300 tysięcy wejść na mapę od dnia jej powstania w lutym zeszłego roku.
Z kronikarskiego obowiązku przedstawiam wykres ze statystyką wejść na naszą mapę:

Od ostatniego raportu nie zanotowałem wielu istotnych zmian na mapie:
- lądowisko w Chojnicach dorobiło się pięknej fotki i tym samym pozbyło się "znaku zapytania",
- dodane zostało nowe lądowisko w Giżach koło Olecka,
- dodane zostało nowe lądowisko w Kuczynie koło Ciechanowca,
- dodane zostało nowe lądowisko Kołbiel-Skorupy 2 (koło nadal istniejącego z numerem "1" )
- dodane zostało (na razie ze znakiem zapytania) przygotowywane lądowisko Lelów 2 (będzie funkcjonowało w przyszłym roku zamiast poprzedniego)
Na życzenie właścicieli zostały zmienione nazwy lądowisk: Boguchwała na Skępe oraz Ninikowo na Rewal-Ninikowo.
W związku z tragiczną śmiercią Andrzeja do lądowisk usuniętych zostało przeniesione jego lądowisko w Załuskach...

Oczywiście w tym czasie na mapie, w szczególności w opisach punktów, pojawiło się wiele uzupełnień i aktualizacji zawartych tam informacji. Zapraszamy do zgłaszania dalszych uwag!

Wszystkie lotniska, lądowiska i nasze trawniki jak zwykle dostępne są na mapie tu: [maps.google.pl]
A w wersji w której wyświetlana jest pełna lista obiektów tu: [maps.google.pl]
W obu wersjach wszystkie lotniska na mapie są widoczne.

A, i jeszcze dodam, że ostatnio zmieniły się niektóre ikonki na mapie: lotnisko wojskowe dostało symbol zielonego samolotu (zamiast czerwonego punktu), a lądowisko zmieniło się z punktu żółtego na różowy. Doszły dwie dodatkowe kategorie punktu oznaczającego nasze trawniki (inne niż zarejestrowane lotniska i lądowiska). Punkty niebieskie i zielone ze znakiem przekreślenia (X) oznaczają takie, dla których podejście do lądowania może być bardzo trudne lub wręcz niemożliwe. Wyróżnienie tych punktów zostało wprowadzone w celu pełnego uspójnienia bazy lotnisk z punktami eksportowanymi do GPS-ów Garmina (baza punktów GPSAvioPL). Punkty szczególnie trudne nie są eksportowane do GPS-a Garmina, gdyż nie ma tam w opisie punktów miejsca na omówienie tych utrudnień. Szczegóły na www.fotolatanie.pl

Z opisów lotnisk, lądowisk i innym miejsc przystosowanych do lądowania zniknęły linki do stron tych miejsc prowadzonych przez PAŻP na stronach www.aim.pansa.pl. Było tam wiele przydatnych informacji dotyczących możliwości i warunków korzystania z lądowiska. Niestety PAŻP zrezygnowała z prowadzenia tego serwera. Przykre, ale prawdziwe. A więc linki do tych stron też poszły do kosza...

Przy okazji chciałby Was namówić do korzystania z Naszych Trawników na telefonach/smartfonach itp. na których zainstalowaną macie aplikację Google Maps. W tym celu musicie zalogować się w Google Maps na PC. Następnie otworzyć mapę z Naszymi Trawnikami i kliknąć link: "Dodaj do moich miejsc". W smartfonie trzeba wybrać z Menu->Warstwy->Przeglądaj warstwy->Moje mapy->"Lądowiska i lotniska oraz nasze trawniki". Wtedy także w czasie lotu samolotem lub motolotnią na smartfonie, możecie obejrzeć usytuowanie lądowiska względem Waszego położenia, a także odczytać wszystkie informacje na jego temat, łącznie z jego fotografią (podobnie jak na PC).

Jak zwykle dziękujemy razem z Tomkiem wszystkim, którzy przyczyniają się na codzień do uzupełniania i aktualizacji mapy naszych trawników.
I zapraszamy do współpracy winking smiley

Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-11-01 19:20 przez TadeuszCz.

TadeuszCz

Ranga:

złota
przez TadeuszCz 13-02-2012 - 18:16:21

Po cichutku minęła DRUGA ROCZNICA uruchomienia Naszych Trawników na Google Maps (dokładnie 7 lutego).
Sen zimowy nie sprzyja ani lataniu, ani wiadomościom o nowych lądowiskach lub aktualizacji danych o lądowiskach już istniejących.
Dlatego z tym wiekszą przyjemnością - na podstawie informacji na Forum od Wieśka Dudy "Siwego" wprowadziłem właśnie na mapę nowe położenie lądowiska w Myślęcinie: [maps.google.pl]
Z ostatnich zmian, to na Naszych Trwanikach między innymi:
- zmieniła się nazwa lądowiska Jarosław na Jarosław-Garbarze: [maps.google.pl] (cześć Johny!)
- przywrócone zostało na mapę lądowisko w Trębkach Nowych koło Zakroczymia: [maps.google.pl]
- Marek podrzucił lądowisko w Chocianowie: [maps.google.pl]
- usunięte zostało już do archiwum lądowisko w Zdorach nad Jez.Śniardwy: [maps.google.pl]

W międzyczasie zanotowaliśmy 330 tys. wejść na mapę Naszych Trawników. Aktualne statystyki poniżej:

Rosnącym powodzeniem cieszy się też serwis lotniska.dlapilota.pl, który wizualizację lotnisk samolotowych opiera na danych z Naszych Trawników...
Cieszymy się razem z Tomkiem "Liseczkiem" - twórcą tej inicjatywy, że przez 2 lata nie znudziły się Wam Nasze Trawniki i nadal wielu pilotów do nich zagląda. Mam nadzieję, że z pożytkiem... winking smiley
Jak zwykle zapraszamy wszystkich do dzielenia się z innymi pilotami informacjami o swoich lądowiskach - w czym zawsze chętnie pomożemy poprzez umieszczenie informacji na mapce.

Z pozdrowieniami,
Tadek i Tomek.

TadeuszCz

Ranga:

złota
przez Longin Jurecki 03-07-2012 - 13:51:48

Proszę o usunięcie lądowiska Kalwaria Zebrzydowska. Po śmierci kol. Jaśka Szweda , lądowisko zostało przeznaczone pod uprawy rolne
Wielka szkoda. Pozdrawiam. Lonek.

Longin Jurecki

Ranga:

brązowa

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować