"KTO JEST KIM..."
Szukaj:
Zaawansowane
Pogoda
Fora Wątki Nowy wątek Podgląd do wydruku
Start > Motolotnie / Samoloty UL > Nasze trawniki > Wątek > Strona 10
Re: aneks do "Naszych Trawników".
przez TadeuszCz 03-07-2012 - 16:00:09

Oczywiście, już wykreślone...

TadeuszCz

Ranga:

złota
przez TadeuszCz 06-07-2012 - 12:11:26

No to "cyknęło" Naszym Trawnikom 400.000 wejść na stronę. Aktualna statystyka wygląda tak:

Cieszy mnie, że utrzymuje się średnia liczba wejść na mapę Naszych Trawników na poziomie 450 dziennie. Biorąc pod uwagę to, że równolegle część pilotów korzysta z serwisu lotniska.dlapilota.pl, w którym także dostępne są nasze dane, znaczy to, że jednak nasza praca jest użyteczna i nie poszła na marne.... smiling smiley

Z ostatnio zanotowanych większych zmian na mapie Naszych Trawników mogę zwrócić uwage na to, że:
- doszły na mapie lądowiska w Wildze, Natolinie, Wlewsku i Drahimku,
- ubyło lądowisko w Kalwarii Zebrzydowskiej.
Mniejsze zmiany są wprowadzane na bieżąco, po kilka tygodniowo....

Namawiam wszystkich Lataczy do dzielenia się swoimi informacjami o lądowiskach umieszczonych i jeszcze nie umieszczonych na mapie. Z przyjemnością wprowadzimy na mapę każdą otrzymaną od Was informację.

Pozdrawiam,
Tadek

Dla porządku przypominam, że podstawowa mapa Naszych Trawników (w Google Maps) jest pod tym linkiem: [maps.google.pl] . Informacje o lądowisku oznaczonym na mapie uzyskujemy po kliknięciu wybranego punktu. Zdjęcie lądowiska po kliknięciu rozwija się do pełnego rozmiaru.

Osobiście korzystam też z tego linka: [maps.google.pl] ponieważ w tej wersji w części opisowej po lewej stronie mapy wyświetlane są równocześnie wszystkie lądowiska (nie podzielone na kilka stron), więc wyszukanie konkretnego obiektu poprzez funkcję wyszukiwania tekstu w przeglądarce jest dużo łatwiejsze.

Te same informacje o lądowiskach są dostępne także na portalu: [lotniska.dlapilota.pl] , gdzie łatwo można dodawać komentarze, informacje i zdjęcia lądowisk. Każda informacja zamieszczona na portalu DlaPilota będzie także uwzględniona na mapie podstawowej w Google Maps.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-07-06 12:44 przez TadeuszCz.

TadeuszCz

Ranga:

złota
thumbs up hot smiley thumbs up

Moderator
Tomasz Lisowski (Liseczek)

Ranga:

złota
przez TadeuszCz 31-08-2012 - 23:44:31

Czy ktoś wie, co się stało z lądowiskiem Linowiec w temacie Nasze Trawniki? Lądowisko miało swój wątek, link do niego był na mapie Naszych Trawników, a obecnie zniknęło.... sad smiley

TadeuszCz

Ranga:

złota
przez Stanisław Felner 02-09-2012 - 20:25:55

Witam serdecznie - ja w sprawie Linowca. Ktoś - mam nawet pewne podejrzenia - podał Adminowi nieprawdziwe dane, a to spowodowało moze w części uzasadnione, ale niemiłe komentarze.
Bardzo proszę o poprawki:
- jest tylko jeden pas - 27-09 /268-088/ o długości 480m i szerokości 50m. Ladowisko jest zarejestrowane w wykazie lądowisk ULC. Po uzgodnieniu jest możliwość postoju i ograniczona hangarowania. Kontakt z właścicielem mailowy migiem11@interia.eu lub metrom13@wp.pl. Częstotliwość - 118.050 MHz.
Będziemy wdzięczni za wprowadzenie zmian, aktualne zdjęcie doślemy możliwie jak najszybciej.
Pozdrawiam serdecznie,
Staszek Felner
Stanisław Felner

Ranga:

brązowa
przez TadeuszCz 02-09-2012 - 21:51:18

Bardzo dziękuję za informację. Już skorygowane w opisie na mapie Naszych Trawników: [maps.google.pl]
Aktualna fotka mile widziana! W miarę możliwości prześlij proszę na adres tcz@atm.com.pl

TadeuszCz

Ranga:

złota
przez Stanisław Felner 03-09-2012 - 08:26:45

Prosimy jeszcze o korektę w lotniska/dla pilota :-)
Stanisław Felner

Ranga:

brązowa
przez TadeuszCz 03-09-2012 - 08:46:23

Lotniska.dlapilota są aktualizowane przez administratora tamtego portalu co jakiś czas poprzez import danych z "Naszych Trawników". A więc wkrótce zmiana wprowadzona tutaj i tam się pokaże.

TadeuszCz

Ranga:

złota
przez TadeuszCz 03-09-2012 - 23:50:10

Jak pewnie wszyscy Forumowicze wiedzą, razem z Tomkiem prowadzimy na podkładzie z Google Maps mapę "Naszych Trawników" zawierającą informacje o polskich (i bliskich zagranicznych) lotniskach i lądowiskach, niekoniecznie zarejestrowanych, a mogących służyć do w miarę bezpiecznego lądowania. Mapka dostępna jest pod tym linkiem: [goo.gl]

W opisie lądowisk podawane są podstawowe parametry pasa startowego, a mianowicie współrzędne geograficzne jego środka, długość (czasami też szerokość), jego kierunek geograficzny i wysokość n.p.m. Dane te mają ułatwić bezpieczne lądowanie. Szczególnie gdy w nawigacji wspomagamy się nieco GPS-em.

Po to, aby można było łatwiej zweryfikować, czy parametry pasa startowego są zgodne z rzeczywistością, sporządziłem mapkę pomocniczą, na której naniesione są pasy startowe zgodne z danymi zawartymi w opisie lądowiska. Mapka ta dostępna jest pod tym linkiem: [goo.gl]

Spojrzyjcie proszę na znane Wam lądowiska i sprawdźcie, czy wizualizacja pasa startowego odpowiada rzeczywistości. Ma to szczególny sens dla lądowisk zlokalizowanych w miejscach, gdzie zdjęcia satelitarne w Google Maps są dokładne - tam lokalizacja pasa widoczna jest "jak na dłoni"....
Jeżeli znajdziecie błędy w położeniu pasa startowego lądowiska (lub innych informacjach dotyczących lądowiska) to dajcie znać.

Przy okazji zwracam się do wszystkich właścicieli/użytkowników lądowisk z jeszcze jedną prośbą. Nie wszystkie lądowiska zawierają informacje kontaktowe do właściciela lub osoby mogącej udzielić informacji o warunkach przylotu i lądowania. A taki kontakt może być najcenniejszą informacją dla pilota. Dlatego jeżeli możecie i chcecie podać namiary do siebie, to dajcie znać do mnie na priv lub do Tomka poprzez portal fotolatanie.pl, abyśmy mogli informację kontaktową zamieścić w opisie lądowiska.

Pozdrawiam wszystkich Lataczy,
Tadeusz

TadeuszCz

Ranga:

złota
przez Fernando Martins 30-09-2012 - 20:42:26

Przyszlę wam szkic lądowisko Pinczów gdzie zaznaczony drugi pas.
Dzieki wam za swietna robota.

Fernando Martins

Ranga:

brązowa
przez Fernando Martins 30-09-2012 - 20:48:30

a moze wiecie jak jest aktualny stan RMZ w warszawie? bo na strona AMC nie ma go zaznaczony....dzieki
Fernando Martins

Ranga:

brązowa
przez TadeuszCz 02-10-2012 - 11:01:01

Fajny szkic lotniska w Pińczowie!
Czy pas 14/32 faktycznie jest utrzymywany do startów i lądowań - także jego północno-zachodnia część, za przecięciem z pasem 12/30?
Jak ostatnio byłem, to wydawało mi się, że koszona jest tylko południowo-wschodnia jego część i używana jako droga kołowania. (?) Ale mogę się mylić.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-10-02 11:01 przez TadeuszCz.

TadeuszCz

Ranga:

złota
przez TadeuszCz 02-10-2012 - 11:06:33

A propos RMZ (radio mandatory zone - czyli strefa obowiązkowej łączności radiowej) to jeszcze niedawno (przy starym podziale TMA) pokrywała się dokładnie ze strefą A TMA Okęcia.
Zdaje się, że teraz, po ostatniej zmianie granic TMA, zmieniły się też granice RMZ i nie wiem czy na pewno pokrywają się dokładnie z sektorem A. Próbowałem znaleźć w AIP, ale na szybko nie mogłem zlokalizować tej informacji.

TadeuszCz

Ranga:

złota
przez Fernando Martins 02-10-2012 - 11:23:09

Cytat
TadeuszCz
Czy pas 14/32 faktycznie jest utrzymywany do startów i lądowań - także jego północno-zachodnia część, za przecięciem z pasem 12/30?
Jak ostatnio byłem, to wydawało mi się, że koszona jest tylko południowo-wschodnia jego część i używana jako droga kołowania. (?) Ale mogę się mylić.

Z ta koszenia to roznie bywa, faktycznie czesto jest nie koszona ta czesc polnocno-zachodnia, a nawet jak jest koszony caly pas to raczej tylko motolotnia z niego skorzystaja.
Jak tam sie holujemy na lotnia za motolotnia to najczesciej z pod hangar i startujemy na 32. Po holowaniu motolotnia tez laduje w tej czesc poludniowo-wschodnia co nam w zupelnosc wystarcze (okolo 300m)
Fernando Martins

Ranga:

brązowa
przez TadeuszCz 02-10-2012 - 12:31:53

W uzupełnieniu w sprawie RMZ w okolicach Warszawy podaję dodatkowe informacje:

Informacje na temat RMZ są w AIP, dział ENR 2.1, punkt 3.8.
Rzeczywiście, w tej chwili RMZ jest mniejsza niż sektor A warszawskiego TMA.

Link do mapki pokazującej granice SEKTRORA A TMA oraz strefy RMZ: [maps.google.pl]

Miłych lotów!

Zmieniany 4 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-10-02 12:59 przez TadeuszCz.

TadeuszCz

Ranga:

złota
przez TadeuszCz 15-10-2012 - 12:14:16

No to mamy kolejne lotnisko komunikacyjne na mapie - Lublin EPLB : [maps.google.pl]
CTR o rozmiarze Okęcia. W realu rusza 15.11.2012.

Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-10-15 12:16 przez TadeuszCz.

TadeuszCz

Ranga:

złota
przez TadeuszCz 02-01-2013 - 11:07:06

Z początkiem roku, na miesiąc przed 3-cią rocznicą od rozpoczęcia jej funkcjonowania, zanotowaliśmy przekroczenie pół miliona wejść na mapę Naszych Trawników, jak widać na poniższym ekranie (adres strony: [maps.google.pl] ):

Wykresy ze statystyką wejść wyglądają następująco:

Od ostatniego raportu (w lipcu zeszłego roku) na mapie pojawiły się między innymi następujące lądowiska i lotniska: Żernica, Polanki, Przyny-Nowe, Jaroměř, Dvůr Králové nad Labem, Jaryszewo, Trójca, Łomża, Łowicz, Lublin, Molendy, Brzeska Wola, Dębowa Kłoda, Sieńsk, Krośniewice

Pozdrawiamy noworocznie wszystkich Lataczy i jak zwykle zapraszamy do przesyłania informacji aktualizacyjnych o nowych i istniejących lądowiskach,
Tomasz i Tadeusz

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-02 11:19 przez TadeuszCz.

TadeuszCz

Ranga:

złota
Kurcze, ale gafa!!!
Teraz mi się przypomniało, że 9 lutego (sic!!!) w czasie IV Międzynarodowego Spotkania Zimowego BUCHNĘŁA 3 rocznica "Naszych Trawników"!!!

Cieszymy się z Tadziem, że projekt "Naszych Trawników" trwa nadal i się rozwija. Mam nadzieję, że są pomocą przy przemyśleniach nad nowymi wyprawami lub "bezpiecznikiem" w sytuacjach podbramkowych.
Jeszcze raz - Cieszymy się, że jesteście z nami hot smiley

Tomasz Lisowski (Liseczek)

Ranga:

złota

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować