"KTO JEST KIM..."
Szukaj:
Zaawansowane
Pogoda
Fora Wątki Nowy wątek Podgląd do wydruku
Start > Motolotnie / Samoloty UL > Nasze trawniki > Wątek
Grunwald
przez Ryszard Lewandowski 22-07-2012 - 23:18:04

Grunwald - lądowanie i start. Lądowisko bardzo mocno pofałdowane z dużą różnicą wysokości - około 6-7m. Uwaga na wysokie drzewa na obu krańcach pasa. Lądowanie raczej wyłącznie w kierunku północnym (w kierunku wznoszenia się pasa).

Film nagrany w lipcu 2012.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-07-22 23:23 przez Ryszard Lewandowski.

Ryszard Lewandowski

Ranga:

złota
Re: Grunwald
przez TadeuszCz 19-07-2016 - 09:43:36

Dokładna informacja na temat stanu lądowiska w VII.2016 r otrzymana od jednego z naszych kolegów :

"Dwa dni temu skorzystałem z lądowiska oznaczonego na mapce fotolatanie .pl w miejscowości Grunwald.
Wcześniej przeczytałem sobie opisy tego miejsca i krótki filmik Rysia Lewandowskiego z lądowania i startu sprzed kilku lat. Stan na chwilę obecną bardzo się różni od dostępnych materiałów. Lądowisko jest absolutnie nieprzystosowane do działań lotniczych. Rośnie wysoka na ponad pół metra koniczyna. Poza tym nie ma klimatu - prywatny właściciel żądał ode mnie odszkodowania za zniszczoną koniczynę. Miał rzekomo wcześniej jakieś umowy z pilotami motolotni (nie wiedział skąd) na podstawie których oni mu płacili a on przygotowywał (kosił) pas wzlotów. Później wynikły jakieś nieporozumienia i od dwóch lat nikt tam już nie ląduje. Prośba w związku z tym aby usunąć to miejsce jako lądowisko. Spotkanie z właścicielem psuje całą magię tego niezwykłego miejsca położonego 200m od pomnika Bitwy."

Z związku z powyższym usuwam lądowisko z mapy Naszych Trawników.
W celach archiwalnych jest jak zwykle dostępne na mapie: [goo.gl]
Szkoda, bo było bardzo fajne miejsce....

TadeuszCz

Ranga:

złota

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować