"KTO JEST KIM..."
Szukaj:
Zaawansowane
Pogoda
WIADOMOŚCI Z KRAJU
WIADOMOŚCI ZE SWIATA
OSTATNIO NA PORTALU
Fora Wątki Nowy wątek Podgląd do wydruku
Start > Motolotnie / Samoloty UL > Nasze trawniki > Wątek
Narew 2
przez Ryszard Lewandowski 13-08-2016 - 18:10:30
 
Udało mi się odwiedzić z powietrza nowe lądowisko NAREW 2. Krótko mówiąc - niesamowite warunki. Pas bardzo równy, zupełnie płaski, zbudowany na bazie plastikowych podkładów. Absolutnie żadnych nierówności. Plastikowy podkład powoduje dosyć specyficzny odgłos opon po nim się toczących ale jedynie efekt akustyczny. Doskonale oznaczone kierunki, granice pasa. W razie potrzeby jest oświetlenie zarówno pasa jak i dróg kołowania. Trudno sobie wyobrazić co można tam zrobić lepiej. Na dokładkę można spotkać się i porozmawiać z p. Sławkiem Hetmanem - tego nazwiska nie trzeba przedstawiać. Bardzo dziękuję za niezwykle miłe przyjęcie.

Z porad praktycznych raczej zalecam przylot z łącznością radiową. W okolicy i na lądowisku jest stosunkowo spory ruch. Lądowisko jest chętnie odwiedzane na zasadzie touch-and-go, przez wielu pilotów głównie nieco większych i szybszych samolotów. Należy też zwrócić uwagę na wysoki las po zachodniej stronie pasa oraz budynki PRONARu. Przy wiatrach zachodnich - nawet niezbyt silnych powstają dosyć silne rotory - istotne szczególnie dla lżejszych/wolniejszych.

Poniżej link do filmu z dolotu, lądowania i startu oraz kilka zdjęć. Przepraszam za "bujanie na ekranie" ale dolatywałem na miejsce w bardzo silnej termice. Polecam też lot doliną Narwi - fragment widać na początku filmu. Sama Narew zresztą doprowadzi do samego lądowiska - płynie dosłownie kilkaset metrów od lądowiska.

Film - kliknij żeby obejrzeć


avatar

Ryszard Lewandowski
Dołączył: 8 lat temu
Posty: 747

Ranga:

  złota
 

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować