"KTO JEST KIM..."
Szukaj:
Zaawansowane
Pogoda
Fora Wątki Nowy wątek Podgląd do wydruku
Start > Motolotnie / Samoloty UL > Nasze trawniki > Wątek
Nasze Trawniki na strefach.
przez Ryszard Lewandowski 16-05-2018 - 13:21:00

Drodzy, udostępniłem Nasze Trawniki na strefach: http://lotnik.org/strefy/.

Prośba, żeby zmiany zgłaszać tu na forum lub do Tomka lub do mnie: ryszard.lewandowski.pl@gmail.com .

Uwaga, wizualizacja na strefach zmienia się w zależności od powiększenia. Przy odpowiednio dużym - ikony samolotu zmieniają się na zobrazowanie pasa - ustawionego zgodnie z zadeklarowanym kierunkiem. Prośba o ewentualne zgłaszanie błędów w swoich lotniskach.

Ryszard Lewandowski

Ranga:

złota
Re: Nasze Trawniki na strefach.
przez Wiesław Sobczak 22-05-2018 - 02:03:50

Ryszardzie w ogóle nic nie działa tak jak zadeklarowałeś, że udostępniłeś teraz "nasze trawniki" z wygodną wizualizacją pasów, a nawet w ogóle nie są oznaczone na tej mapie lądowiska w mojej okolicy (ok. osiem)jestem z pogranicza woj. Kuj-Pom i Pom.(ale za to widać oznaczone skarpy żaglowe dla paralotni-jednak " wizualizacja " i tych prywatnych trawników też tu nie działa...... spinning smiley sticking its tongue out)

Pozdrawiam Wiesiek.
Wiesław Sobczak

Ranga:

brązowa
przez Ryszard Lewandowski 22-05-2018 - 21:21:49

Wiesławie, a może jakieś konkrety? Lądowiska, które są pokazane to te same, które były poprzednio na Naszych Trawnikach. Czegoś brakuje - podaj mi informacje - z przyjemnością dołączę.

Ryszard Lewandowski

Ranga:

złota
przez Wiesław Sobczak 23-05-2018 - 01:20:25

Przepraszam najmocniej Ryszardzie ,oczywiście wszystko działa , po prostu w pośpiechu otworzyłem tą mapę gdzie były naniesieone tylko najbliższe startowiska paralotniowe gdyż nie oznaczyłem filtra "trawniki"(w miejscach sąsiednich lądowisk zobaczyłem tylko powyznaczane trasy wojskowesmiling smiley ).
Świetna funkcjonalność w trakcie przelotów, może w dalszej przyszłości dałoby się jeszcze dodatkowo z ikon pasów szybko otwierać ich obrazy fotograficzne te umieszczone na "trawnikach"?.

Dziękuję za to udogodnienie i pozdrawiam Wiesiek.
Wiesław Sobczak

Ranga:

brązowa
przez Ryszard Lewandowski 23-05-2018 - 09:54:40

Wiesław w najbliższym czasie zostaną dodane następujące funkcjonalności:

• Fotografie i widoki pasów dostępne po kliknięciu w ikonę lądowiska (czyli to o czym pisałeś).
  • Dodanie ikon, które będą różne dla różnych typów lotnisk. Już po ikonie będzie można rozpoznać czy to lotnisko, lądowisko, zarejestrowane/niezarestrowane.
  • Dodane "dymki" z podstawowymi parametrami widoczne przy powiekszeniu, w którym obecnie są kształty pasów.
  • Nieco później - możliwość planowania trasy z uwzględnieniem cyfrowej prognozy pogody.

Ryszard Lewandowski

Ranga:

złota

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować