"KTO JEST KIM..."
Szukaj:
Zaawansowane
Pogoda
Fora Wątki Nowy wątek Podgląd do wydruku
Start > Aviator Club > Wątek
NOWE FORUM
przez Marek Puchała 30-10-2010 - 22:21:18

Tomku , nawiązując do tematu w poście ( i co Panowie Lotnicy ) chciałbym zapytć co nam Wszystkim możesz zaproponować odnośnie nowego forum które chciałbyś uruchomić.

Pozdrawiam

Pozdrawiam,
------------------------------------------
[wiatrakowce.com.pl]
[www.gyrotech.eu]

Marek Puchała

Ranga:

złota
Re: NOWE FORUM
przez Tomasz Lisowski (Liseczek) 30-10-2010 - 22:42:04

Marku, forum już istnieje, ale niestety jeszcze nie jest dopracowane i dlatego o nim nie informuję. Poza tym, w regulaminie tego forum nie wolno reklamować inne serwisy/fora (pkt. 5 Zasady korzystania z forum) - tym bardziej, że zakładając teraz nowy temat o właśnie tej nazwie administratorzy wnikliwiej i szybciej przeczytają ten wątek, gdyż się wyświetli na głównej stronie lotniczejpolski.

Tomasz Lisowski (Liseczek)

Ranga:

złota
przez Marek Puchała 30-10-2010 - 23:06:21

Wiem wiem Tomku , już jeden Twój post wykasowali , na to potrafią raagować. Z informacji jakie otrzymałem przed chwilą od Ciebie wynika że nowe forum zapowiada się ciekawie i przejżyście , i przedewszsytkim będzie pod kontrolą .......bo jak narazie to ewidentnie jesteśmy zlewani ciepłym moczem smiling smiley

Życze powodzenia !

Pozdrawiam,
------------------------------------------
[wiatrakowce.com.pl]
[www.gyrotech.eu]

Marek Puchała

Ranga:

złota
przez Paweł Piętak 31-10-2010 - 00:07:17

Ja chyba jestem "starej daty" ......i nie lubię zmian.

I dlatego może zamiast zmieniać forum to może łatwiej zmianić moderatora forum??????????

Paweł
Paweł Piętak

Ranga:

złota
przez Tomasz Lisowski (Liseczek) 31-10-2010 - 06:11:20

Paweł, a jak zmienić kogoś, kogo nie ma??

Ranga:

złota
przez Paweł Piętak 31-10-2010 - 08:41:00

Przecież ktoś nadzoruje to forum, ktoś usuwa posty zawierające wulgaryzmy i np. tak jak usunięto Twój post z informacją o konkurencyjnym forum . Ja może nie jestem zbyt "oblatany" w tematyce komputerowej , ale wydaje mi się że moderator to właśnie ten kto posiada możliwości ingerencji i nadzoru forum. Ten ktoś może i się nazywać "Ojciec Dyrektor" , "ORMO'wiec"a nie moderator - to nie ma znaczenia. Ważne aby reagował w miarę szybko i usuwał głupie anonimy oraz jak ostatnio jakieś głupoty z podtekstem politycznym.

Pozdrawiam
Paweł Piętak
Paweł Piętak

Ranga:

złota
przez Tomasz Lisowski (Liseczek) 31-10-2010 - 08:55:11

Zgadzam się z Tobą Pawełku. Moderacja, o której mówisz jest wówczas, gdy wyznaczona osoba uczestniczy w dyskusjach, zna się na temacie i ma uprawnienia do ingerencji w posty, zgodnie z jakimiś przyjętymi zasadami. Wejdź sobie na inne forum wpisując w google: lotnictwo - są tam całe zespoły moderatorów i administratorów i jest to bardzo rozbudowane forum dla potrzeb spotterów i "dużych" pilotów i nie tylko (i cały czas rośnie).

Ranga:

złota
przez Zbigniew Szyszka 31-10-2010 - 09:48:28

Witam. W pełni zgadzam się z Pawłem. Panowie Latanie do czegoś zoobowiązuje. Powinna być możliwość szybkiego wykazania niezadowolenia forumowiczów na temat pojawiających się postów, takich jak niejakiego micha. Przydałaby się tak jak na innych forach możliwość zgłoszenia danego wpisu do moderacji, co zmusiłoby administratora strony do szybkiego zajęcia stanowiska. Michu- może on i lata, ale takich prymitywów trzeba raz na zawsze relegować z naszego forum i towarzystawa latającego. Chociaż , jak sądzę wśród swoich kolegów, którzy go znają pewnie milczy, bo tam nie jest anonimowy. Może to i snobistyczne z mojej strony, mimo że jestem bardzo tolerancyjny. Ale chamstwa i głupoty tolerować nie można. Czy istnieje potrzeba powstania nowego forum, tylko dlatego, że czasami pojawiają się na nim anonimowi oszołomy? Pozdrawiam Zbyszek Szyszka
Zbigniew Szyszka

Ranga:

złota
przez Tomasz Lisowski (Liseczek) 31-10-2010 - 10:14:19

Zbyszku, odpowiadając Tobie na pytanie, czy istnieje potrzeba zakładania nowego forum? Odpowiem Ci tak, forum to nie strona, która jest samym sobą. Forum, to MY wszyscy użytkownicy, którzy spotykają się w tym miejscu, aby wymienić się doświadczeniami, poglądami, nawiązać nowe kontakty itd. Ludzką rzeczą jest błądzić i nie myli się tylko ten, kto nic nie robi (może dlatego LP chce uchodzić za nieomylną w kwestii naszego forum?) - tak sądzę!!
Nie zgadzam się z LP w poruszonej kiedyś dyskusji, że my mamy sami pilnować się na forum, gdyż nie mamy narzędzi moderatorskich, aby móc korzystać z nich. I tak jak Marek napisał, jesteśmy przez LP "olewani".
Zobacz sobie wątek, który przeniosłem do dyskusji ogólnej z "naszych trawników" i moją prośbę o skasowanie. Poprzez nie skasowanie, temat, który miał w zamierzeniu być jednowątkowy rozrósł się, pomimo prośby o wypisywanie informacji w aneksie "do naszych trawników" w dziale ogólnym.

Nie wiem, czy zauważyłeś, ale ten wątek, który założył Mareczek, też powinien być przeniesiony do działu "Aviator Club" - gdyż nie rozmawiamy o lataniu.

Więc, gdyby było porządkowane to forum to nie ma potrzeby zakładania nowego!! Takie jest moje zdanie.

Ranga:

złota
przez alwi 31-10-2010 - 10:40:34

Tomku..moje zdanie już znasz. Wypowiadałem się już kiedyś na temat aspektów technicznych i organizacyjnych tego forum ,ale oczywiście bez odzewu. Masz moje pełne wsparcie duchowe jak i techniczne (o czym Ci już wspominałem kiedyś smiling smiley) Co do "czy istnieje potrzeba... osobiście uważam ,że istnieje bo od pierwszych dni ,kiedy zacząłem regularnie odwiedzać to forum to mam wrażenie ,że dział Motolotnie to tutaj zło konieczne. Jeśli Tomasz zarazi innych swoją determinacją i stworzy forum o przejrzystym układzie i o przemyślanej strukturze w grupie administracyjno - moderatorskiej myślę ,że nie trzeba będzie długo czekać na sukces.
alwi

Ranga:

srebrna
przez Zbigniew Szyszka 31-10-2010 - 12:22:01

No cóż- przekonaliście mnie:-)). Pogoda piękna. Czas polatać. Pozdrawiam. Zbyszek Szyszka
Zbigniew Szyszka

Ranga:

złota
przez Tomasz Lisowski (Liseczek) 31-10-2010 - 12:30:49

Zbyszku, zazdroszczę Ci pogody. Tu na śląsku wieje 6-8 m/s (w górach halny) i dziś już po robocie raczej nie polatam, a poza tym skrócili nam dzień o godzinę smiling smiley
Wczoraj wieczorkiem polatałem i było nawet fajnie.
Pozdrawiam

Ranga:

złota
przez TadeuszCz 31-10-2010 - 12:52:50

Jak popatrzeć na "nasze" forum na Lotniczej Polsce to można powiedzieć, że poza forum "Motolotnie / Samoloty UL", to potem długo, długo nic się nie dzieje.
Przejrzałem wszystkie tematy i wyszło, że nasze posty mieszczą się na 457 stronach. Następne jest Lotnictwo Ogólne (23 strony), Lotnie (19 stron), Paralotnie (6 stron), Wiatrakowce (5 stron) - reszta poniżej 5.
A więc forum Lotniczej Polski to w 88% Motolotnie/Samoloty UL.

Też niektóre sprawy na forum mi się nie podobają, ale - zgłaszając moje zdanie nieco przeciwne do dotychczasowych wypowiedzi - nie widzę potrzeby uruchamiania następnego forum. To forum w treści i formie (albo czasami braku formy...) wypowiedzi nie jest jeszcze takie najgorsze. Rzeczywiście udział moderatora jest znikomy i fajnie by było, aby redakcja dopuściła kogoś z dyskutantów do moderacji (Liseczek z całą pewnością świetnie by się do tego nadał!). To z pewnością poprawiło by standardy, bez konieczności uruchamiania następnego forum, które będzie wymagało sporego wkładu pracy i czasu, który... można przeznaczyć na latanie. Poza tym nie wiem czy warto, jeżeli udało zgromadzić się w jednym miejscu tak dużą aktywność naszego środowiska (jak w danych powyżej), przenosić ją w inne miejsce - bo z konieczności trochę środowisko forumowiczów się podzieli.

Nie jestem szczególnym fanem Lotniczej Polski, ale przyznajcie, że jednak ważne NASZE postulaty są przez redakcję spełniane. Były wnioski o tematy "O mało co" i o "Nasze Trawniki" i zostały zrealizowane. Był wniosek o założenie bazy "Kto jest kim" i zostało zrealizowane. Inna sprawa, że nowe narzędzia są przez nas samych w znikomym stopniu wykorzystywane. Łatwo jest krytykować i żądać ciągle czegoś nowego (w tym nowego Forum,,,) ale już z ich aktywnym wykorzystaniem to różnie bywa...

Lepsze podobno jest wrogiem dobrego. Spróbujmy w pełni wykorzystać to co dobre (nawet jeżeli nie jest doskonałe), a będzie - moim zdaniem - z większym pożytkiem dla nas wszystkich.

TadeuszCz

Ranga:

złota
przez Roman Ostapiuk 31-10-2010 - 21:44:04

Moim zdaniem jest to niepotrzebna burza w nocniku . Forum może nie jest doskonałe ( jak większość rzeczy w życiu ) , ale jest NASZE , MIKROLOTOWE . Tomek jeśli ma taką potrzebę i umiejętności to niech zakłada NOWE FORUM , nic nie stoi na przeszkodzie . Nowe wcale nie musi oznaczać lepsze ,a stare gorsze, czas to zweryfikuje . Rywalizacja jeśli jest uczciwa prowadzi do pozytywnych rezultatów , wcale nie trzeba bombardować konkurencji i wytykać niedoskonałości . Jeśli chodzi o mnie , to nic nie stoi na przeszkodzie abym był zalogowany na dwóch forach mikrolotowych . Po czasie sam podejme decyzje zkąd sie wylogować . Tomku życzę Ci w twoich działaniach jak największej siły Cz i minimum Cx . Pozdro. Romek .

Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-10-31 22:21 przez Roman Ostapiuk.
Roman Ostapiuk

Ranga:

złota
przez Paweł Słomski (Karabus) 31-10-2010 - 23:37:21

Internet.
Jego podstawowa zaleta to nieograniczona dostępność dla wszystkich chcących z niego korzystać.
Jego podstawowa wada to nieograniczona dostępność dla wszystkich chcących z niego korzystać.

To samo dotyczy wszelkiego rodzaju forów .
Powtarzam po raz któryś z kolei że ja w lataniu jestem świeży jak szczypior wiosną.
Ale na nurczeniu zęby zjadłem .
I chyba dobrym przykładem będzie forum-nuras.pl które mimo istniejącej moderacji często staje się miejscem
różnego rodzaju wirtualnych wojenek i prowokacji. Może tylko o tyle jest lepiej że "polityka" jest tam eliminowana
bezwzględnie.
Tomek, jeżeli uruchomisz nowe forum to jedyną możliwością "zapanowania" nad jego poziomem jest zachowanie jego
100% prywatnego charakteru. czyli wpuszczasz tylko tych których zweryfikujesz.
Jeżeli umożliwisz dostęp wszystkim chętnym... efekt będzie dokładnie taki sam jak jak tu (czyli na lotniczej).

Ale mimo to trzymam kciuki. Chętnie się zarejestruje u Ciebie ;-)) (jeżeli oczywiście pozwolisz)

Pozdrawiam

Paweł Słomski (Karabus)

Ranga:

złota
przez Jurek N 01-11-2010 - 01:05:57

Pomysl z ograniczonym dostepem do forum (tzn. weryfikacja rejestrowanych uzytkownikow) nie jest dobrym pomyslem. Forum szybciej umrze niz sie rozwinie. Niechcianych uzytkownikow sie usuwa (dostaja bana).
Czy nowe forum bedzie lepsze -nie wiadomo. Napewno bedzie ubozsze w zasob informacji (ktore sa dostepne np. tutaj) ale z pewnoscia bedzie bardziej funkcjonalne, poniewaz kazde inne w porownaniu z tym takie bedzie.
Oczywiscie najwazniejsi sa uzytkownicy, bez nich forum nie istnieje. To jest zdominowane przez dwoch, pozostalych kilku udziela sie sporadycznie. Kontrowersyjni aczkolwiek merytoryczni uzytkownicy sa napietnowani. (wszyscy wiedza o kogo chodzi)
Nie liczylbym na wielka ekspansje, poprostu niewielu jest pilotow a jeszcze mniej piszacych.
Liseczek dostal bana na jednym z forow wiec slusznie nie chce pisac o adresie nowego forum, za to grozi ban z tego forum.
Jednak konkurencja jest potrzebna i zycze sukcesu na nowej platformie.

Jurek N

Ranga:

brązowa
przez Zbigniew Szyszka 01-11-2010 - 12:11:53

No i polatałem. Na dole spokojnie, rękaw prawie wisiał, mimo że ICM nadwał do 5m/s. Wiatr z kierunku poludnie wschód-wschód, czyli najmniej korzystnego dla mojego lotniskowca. Od strony wschodniej pasa wysokie drzewa, pagórki, wytawarzająca ciepło fabryka mebli i oczyszczalnia ścieków. Od południa zaś wysokie pagórki przeplatane wąwozami. Wszystko to tworzyło cholerny bałagan w powierzu. Start w kierunku południowym. Po 20m rozbiegu w powietrzu. Do wysokości lini drzew spokojnie, powyżej pierwsze kopy chcące przewrócić. Ucieczka w górę na 200-250m krąg zachodni. Na prostej z wiatrem sporo powyżej 120 km/h względem ziemi. Po czwartym zakręcie na prostej do lądowania od 150m jazda jak na rodeo, do samego przyziemienia. Najgorsze były pufnięcia ciepła z komina fabryki, które podsycały rotory powstające od drzew i pagórów. Były momenty że na prostej do lądowania w odległości 200m od progu pasa wyjazd z jego osi na 30m, (Pas ma 10m szerokości) na wysokości ok40m nad ziemią. Do samego przyziemienia walka. Doskonały dzień do ćwiczenia lądowania w trudnych warunkach, z nierównym bocznym wiatrem. Zrobiłem ok. 10 kółek i byłem z lekka mokry. Chciało się jeszcze, ale zgodnie z zasadą że złe rzeczy dzieją się zawsze podczas jeszcze jednego ostatniego lotu zrezygnowałem, tym bardziej, ze nic się nie uciszało, a wręcz odwrotnie. Warto było. Pozdrawiam. Zbyszek Szyszka
Zbigniew Szyszka

Ranga:

złota
przez Roman Ostapiuk 02-11-2010 - 21:54:36

Zbyszek ujmij pare kręgów , to ja zgasze światło w tym niemieckim wojennym motocyklu co go ostatnio na wędke wyłowiłem . U nas w tym czasie wiało idealnie z południa ok. 18-20 m/s , rotor od beskidów był nad Gliwicami ( ok 60 km odległości w linni prostej ) w powietrzu kibel . Wiem bo słyszałem przez radio korespondencje Żmudka startującego samolotem do Oławy . A taka była piękna pogoda i wolny dzień od pracy byłem na lotnisku , a tu dupa . Pozdro . R . O .

Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-11-02 22:39 przez Roman Ostapiuk.
Roman Ostapiuk

Ranga:

złota
przez Zbigniew Szyszka 03-11-2010 - 07:30:37

Jesień, panie, jesień ot co;-))) Pozdrawiam. Zbyszek
Zbigniew Szyszka

Ranga:

złota

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować