"KTO JEST KIM..."
Szukaj:
Zaawansowane
Pogoda
Fora Wątki Nowy wątek Podgląd do wydruku
Start > Aviator Club > Wątek
Kalendarz - informacje
przez Paweł Popowicz 14-11-2010 - 11:55:11

Witam wszystkich,

Jak zauważyliście już pewnie pojawiła się nowa funkcjonalność forum - kalendarz
Jest on zintegrowany z kalendarzem google z całym "dobrodziejstwem inwentarza" wynikającym z tego faktu
Tworzenie nowego wpisu w kalendarzu następuje poprzez stworzenie Nowego Wątku, gdzie będzie możliwość opisu i terminu Wydarzenia
W zależności gdzie zostanie utworzony ten wątek (w dziale Balony, Motolotnie, Szybowce itd) w kalendarzu zostanie stworzone nowe zdarzenie odpowiadające kategorii Balony, Motolotnie itd
Każda kategoria ma swój kolor.

Na stronie głównej forum jest umieszczona zajawka z wydarzeniami z aktualnego tygodnia
Po kliknięciu na "zobacz cały kalendarz" można obejrzeć wydarzenia z dowolnego terminu
Kliknięcie na dane wydarzenie pozwala uzyskać dodatkowe informacje na temat wydarzenia jak też i przeskoczyć do wątku na forum powiązanego z tym wydarzeniem smiling smiley

Jeśli miejsce wydarzenia było dobrze opisane (np: hotel xxxx, warszawa) kalendarz google postara się zlokalizować miejsce spotkania i pokaże mapkę - można sobie dzięki temu wydrukować mapkę dojazdu

Są stworzone kategorie wydarzeń:

Balony, Motolotnie/Samoloty, Paralotnie, Spadochrony, Szybowce, Wiatrakowce

Dostęp do umieszczania wydarzeń mają Moderatorzy i grupa odpowiedzialna za Sondy
(pozwoli to np utworzyć wcześniej sondę z terminami spotkania a później zamieścić informację o spotkaniu w kalendarzusmiling smiley

pozdrawiam
paweł

Administrator
Paweł Popowicz

Ranga:

brązowa
Re: Kalendarz - informacje
przez Roman Ostapiuk 16-11-2010 - 22:30:53

Fajny bajer !!! . Narazie prawie pusty bo po sezonie imprezowym ,ale na wiosnę zacznie się napełniać i łatwo będzie wybrać interesującą dla siebie imprezę . Fajna modyfikacja . R .O .
Roman Ostapiuk

Ranga:

złota
przez Paweł Piętak 17-11-2010 - 10:47:39

Witaj Romku. Także i mnie sie podoba ta zmiana.
Mogę Ci zdradzić tajemnicę że są przygotowywane kolejne. Miejmy nadzieję ,że wszyscy będę usatysfakcjonowani.

Pozdrawiam Paweł Piętak
Moderator
Paweł Piętak

Ranga:

złota
przez Jurek N 17-11-2010 - 17:32:06

stales sie bardziej tajemniczy od kiedy zostales moderatorem smiling smiley)
rozumiem tego wymaga ta pozycja na forum

zapomnialem, jeszcze cos do administratora
1. czy bedzie mozliwosc dodania emotikonow na forum
2. czy mozemy za pomoca sondy przedyskutowac edycje postow
chodzi mi o to ze na tym forum, jak sie orientuje, jest nieograniczona w czasie mozliwosc edycji postow co nie jest najlepszym rozwiazaniem
ta sytuacja daje uzytkownikowi mozliwosc edycji postu po kilku miesiacach i posty, ktore powstaly pozniej na temat konkretnej wypowiedzi sa pozbawione sensu
sugeruje ograniczenie mozliwosci edycji postu do 24h max 3 dni

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-11-17 17:55 przez Jurek N.

Jurek N

Ranga:

brązowa
Jurku, na dzień dzisiejszy modyfikować własny post można do 2 godz. od jego opublikowania. Od administratora mam informacje, że będą zmiany w aplikacji tego forum, a następnie będzie modyfikowane i dałem propozycję, aby nie ograniczać edycji swojego postu do ilości czasu tylko do napisania kolejnego w tym temacie. Pożyjemy, zobaczymy

Tomasz Lisowski (Liseczek)

Ranga:

złota
przez Paweł Popowicz 17-11-2010 - 19:57:06

Powitać,

A i owszem, czasem moderowanie wymaga tajemniczości...

Co do emotikonów - prosisz i masz... Oby tylko posty nie zamieniły się w skacząco pląsające coś... winking smiley

Jak Liseczek zauważył, opcja edycji posta jest już od jakiegoś czasu ograniczona do dwóch godzin od daty zamieszczenia posta.
Uważam, że to wystarczający czas na poprawienie wpisu.. Jest też dyskutowana propozycja Liseczka... wszystko w swoim czasie.

pozdrawiam,
paweł

Administrator
Paweł Popowicz

Ranga:

brązowa
przez Jurek N 17-11-2010 - 20:36:54

Pawel dzieki, szybka reakcja. Wiesz ze to forum jest wyjatkowo powazne i nadmiar emotow nie grozi temu foru. drinking smiley
2 godz edycji mi wystarczaja (do tej pory nie korzystalem z edycji wiec nawet nie zauwazylem zmian)

Jurek N

Ranga:

brązowa
Zdaje mi się, że nie do końca masz rację Jurku N niektóre tematy chociażby np. temat LAF RP są tematami uważam bezterminowymi, zadano tu kilka pytań Federacji na które do tej pory nie ma odpowiedzi a sądzę, że fajnie by było gdyby Federacja zdecydowała się na nie odpowiedzieć..... może chociażby po kilku tygodniach czy miesiącach ale to chyba zależy tylko od tego czy chcą nas reprezentować czy też uważają, że robią wielką łaskę chcąc z nami podyskutować...... a jak zamkniesz temat to powiedzą, że ich blokujemycool smiley pozdrawiam cascader

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-11-30 14:02 przez Adam Kwiatkowski (cascader).

Adam Kwiatkowski (cascader)

Ranga:

złota
przez Paweł Piętak 30-11-2010 - 14:37:09

Witaj Adam.
Jurkowi chyba chodziło tylko o możliwość wprowadzenia poprawek do własnego tekstu. Obecnie jest to możliwe przez dwie godziny. Prawdopodobnie LP wprowadziła taki limit aby później użytkownicy nie usuwali własnych wypowiedzi. Tak było w przypadku Dr.O.
Natomiast to w zupełności nikogo nie ogranicza z możliwością dopisywania komentarzy.

Paweł Piętak
Moderator
Paweł Piętak

Ranga:

złota
przez Jurek N 30-11-2010 - 17:58:54

Tak jak napisal Pawel chodzi mi tylko i wylacznie o ograniczona mozliwosc edycji wlasnego postu a nie o zamykanie watku
(to dwie rozne sprawy)
mysle, ze teraz juz wszystko jasne winking smiley

Jurek N

Ranga:

brązowa
thumbs up

Adam Kwiatkowski (cascader)

Ranga:

złota

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować