"KTO JEST KIM..."
Szukaj:
Zaawansowane
Pogoda
Fora Wątki Nowy wątek Podgląd do wydruku
Start > LAF > Wątek > Strona 2
Re: LAF, czyli maśc na odciski
przez kamil antkowiak 09-12-2010 - 12:40:44

witam
Dla odmiany ja jestem członkiem LAF i skorzystałem ze zniżki na ubezpieczenie OC i AC.
Na wstępie należy sobie zadać pytanie jaki jest cel LAF i jak go można najszybciej osiągnąć. Z wypowiedzi prezesa wynika, że celem jest obniżenie kosztów latania i poprawa konkurencyjności na rynku lotniczym. Proponuje trochę odmienne spojrzenie na ten temat.
Paralotniarze w ramach istniejącego prawa osiągnęli prawie wszystkie cele które założył sobie LAF. Jak to osiągnęli ? Bardzo prostymi metodami bez zmian w ustawie.
Instruktorzy paralotniowi podjęli trud certyfikacji, cała procedura trwa 2 tygodnie i kończy się audytem, na razie certyfikacja jest darmowa. W ramach ośrodków szkolenia odbywają się szkolenia dla mechaników i instruktorów. Proponuje kolegom z LAF certyfikować się jako ośrodek i prowadzić szkolenia.

Każda zmiana w ustawie pociąga za sobą zamiany rozporządzeń oraz napisanie procedur postępowania dla urzędników. Do czasu, aż cały system będzie spójny latanie będzie bardzo utrudnione albo nie legalne. Taki proces w polskich realiach może trwać do 10 latsmiling smiley Ciekaw jestem czy starczy kolegom z LAF-u zapału na tak długi okres.

Od dłuższego czasu śledzę wypowiedzi na temat proponowanych zmian i zauważyłem tylko propozycje zmian nazewnictwa ( mechanik na inspektor ) itd. Dla szarego motolotniarza nic się nie zmieni, wymagania dotyczące zdatności technicznej trzeba ruszyć w rozporządzeniach, a nie w ustawie.

kamil

kamil antkowiak

Ranga:

srebrna
przez Paweł Piętak 09-12-2010 - 12:55:47

Podążając w ślad za wypowiedzią Kamila Antkowiaka jako zwykły , szary motolotniarz kompletnie mam w nosie kto sprawuje nadzór na lotnictwem ultralekkim ULC, LAF czy PGR ale za to interesuje mnie:
1) lie kosztuje szkolenie do świadectwa kwalifikacji organizowane przez LAF? tego nikt nie wie.
2) Ile będzie kosztował przegląd? tego też nikt nie wie?
3) Wiemy tylko ile na razie kusztuje ubezpieczenie.
4) Ale nie wiemy ile wynosi składka członkowska w LAF.
5) Co z badaniami lekarskimi? Wiemy jaka jest propozycja ale nadal nic o cenach i żadnych konkretów. A jak wiemy plany szybko się zmianiają.

I tak na prawdę to kilkuset zwykłych motolotniarzy hobbystów martwi się tylko o jedno. Ile i komu znów trzeba będzie dać zarobić żeby sobie troche polatać.

Paweł Piętak

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-12-09 15:42 przez Zbigniew Szyszka.
Moderator
Paweł Piętak

Ranga:

złota
przez cora 09-12-2010 - 13:22:39

Mocno popieram działania LAF RP , ale żeby dyskutować to trzeba wykazać sie odrobiną wiedzy np przeczytać ze zrozumieniem statut federacji.Oczywiście trzeba wszystko udoskonalać np poprzez dobre propozycje a nie tylko krytyka.Krytyka tak ale krytyka budująca a nie niszcząca ! A jezeli ktoś uważa że wszystko jest źle to niech sam zaproponuje coś wartościowego , może inna organizacja ?
Trzeba z całych sił popierać inicjatywe LAF w/g mojej oceny sprawy są bardzo mocno posunięte i jest realna szansa na normalną zdrową organizacje dbajacą o nasze lotnictwo ull!
Jezeli my nie zadbamy o siebie to kto zadba ?ulc ?Czesi ? Niemcy ?
Panie Wiesławie prosze nie przejmować się gadaniną dyletantów i prosze robić swoje dobrą prace.
Powodzenia
cora

Ranga:

brązowa
przez Władek 09-12-2010 - 14:06:45

Sami koledzy widzicie że szczera dedata i dyskusja nad tą sprawą jest wręcz konieczna.
Jeśli tego nie zrobimy wspólnie to ktoś zrobi to za Nas i na pewno nie będzie to z korzyścią dla środowiska
motolotniowego .
Jeśli większość przekonana jest że zmiany w ustawie proponowane przez LAF są szkodliwe dla Nas
to należy zebrać podpisy i zrobić to samo co paralotniarze.

Zaznaczam że Ja osobiście nie jestem w żaden sposób związany z LAF i proszę nie cytować moich
wypowiedzi jak bym starał się bronić lub stać za tą organizacją.
Moje stanowisko w tej sprawie jest wyłącznie stanowiskiem jednostki która nie ma większego wpływu
na działania takiej organizacji jak LAF.
Dlatego koledzy bardzo Was proszę o połączenie sił , bo razem czyli w większości będziemy mieli więcej do powiedzenia
i zablokowania lub wręcz udaremnienia niekorzystnych działań LAF-u które godzą w środowisko motolotniowe.
Pozdrawiam
Władek Kokot

Władek

Ranga:

złota
przez Dr O 09-12-2010 - 14:32:31

Po pierwsze nie szkodzić ! LAF ma być organizacją pomocną pilotom,a nie kulą u nogi.I tyle w temacie..
Dr O

Ranga:

srebrna
Kamil rozwinął bardzo ważną rzecz wspomnianą też i wcześniej. Dlaczego LAF od razu bierze się za zmiany przepisów, przejęcie kontroli. Skoro mają tak fantastyczne zaplecze, tylu mechaników i osób chętnie działających to dlaczego nie zrobią tak jak mówi Kamil paralotniarze?? Założą szkołę, wyszkolą mechaników, instruktorów. Kamil sam jest członkiem i chyba też nie znajduje odpowiedzi na niektóre pytania. Kto nam wmawia, że potrzebne są zmiany w przepisach?? Może kilka by wypadało zmienić, ale niech się zajmą tym ludzie co się na tym znają. Już było wcześniej przytoczone, że niech Panowie się utrzymają kilka lat i zapracują na pozytywną reputację i wtedy, zwolenników i poparcie będzie większe.
Niech każdy sobie zada pytanie, czy gdyby tę organizację założył Alek Dernbach, Zbyszek Szyszka, Tadeusz Czichoń, Waldek Woźniak, Marek Nowakowski to sądzę, że długo nie trzeba by było czekać i nie byłoby nikogo na forum kto nie byłby członkiem tej organizacji.
Dlaczego takie to istotne, ano dlatego, że mam informacje, że przynajmniej część z tych panów z zarządu LAF nie do końca mają czyste sumienia odnoście wcześniejszych własnych przedsięwzięć i szukając odpowiedzi u różnych źródeł, raczej dostawałem informacje potwierdzające niż zaprzeczające. Nie chcę nikogo osądzać, bo nie załapałem nikogo "za rękę", ale reputacja władz LAF jest co najmniej nadszarpnięta.
Jak wcześniej usłyszałem, że ma powstać organizacja LAF, to już miałem prawie wysłać podpisaną deklarację, ale dyskusja na forum i kilka wiadomości na PRIV skutecznie wyhamowała ten zapał.

Moderator
Tomasz Lisowski (Liseczek)

Ranga:

złota
przez Janusz Kowalczyk 09-12-2010 - 15:55:48

Rozmawiałem dziś z P. Filoskiem. W ciągu najbliższych dni powinien odpowiedzieć na pytania zamieszczone w tym wątku. Opużnienie wynika z powodu awarii dostępu do netu .

Janusz

Janusz Kowalczyk

Ranga:

złota
przez Jasio Kumulus 09-12-2010 - 18:08:59

Proszę wybaczyć, że tym razem zupełnie pominę kwestie, które mnie interesowały, gdy niejako zaczynałem dyskusję. Żeby była jasność powiem, że wyznaję zasadę, iż żyjemy w wolnym kraju i każdy może myśleć, mówić i pisać, co chce. Żeby była jasność podwójna - nie jestem w LAF, nie znam osobiście ludzi LAF (to śmieszne, ale piszę o tym, gdyż takie oświadczenie jest dla niektórych jakby dowodem dziewictwa). Koniec wyjaśnień - do rzeczy. Wolność wolnością, ale to co zrobił w ostatnm wpisie liseczek, to zwykła podłość! Człowieku, insynuujesz - " przynajmniej część z tych panów z zarządu LAF nie do końca mają czyste sumienia odnoście wcześniejszych własnych przedsięwzięć i szukając odpowiedzi u różnych źródeł, raczej dostawałem informacje potwierdzające niż zaprzeczające. Nie chcę nikogo osądzać, bo nie załapałem nikogo "za rękę", ale reputacja władz LAF jest co najmniej nadszarpnieta". Bez dowodów rzucasz na ludzi podejrzenia! Bez dowodów osądzasz! I bezmyślnie, bo sam sobie potrafisz w jednym zdaniu zaprzeczyć. Proszę bardzo - piszesz, że nie chcesz nikogo osądzać, bo nie złapałeś nikogo za rękę - i w tym samym zdaniu osądzasz, ze reputacja władz LAF jest co najmniej nadszarpnięta. Insynuacyjna nikczemność, ocierająca się o łamanie prawa, bo prawo do wolności wypowiedzi nie daje prawa do naruszania czyjejś godności. Czy to rozumiesz? Może pojmiesz, gdy uświadomisz sobie, że mógłbyś przeczytać taki wpis o sobie - Z p e w n y c h informacji m o ż n a wnioskować, że liseczek skończył edukację w szkole specjalnej. Szukająć odpowiedzi u różnych źródeł, dostawałem r ó ż n e informacje. Nie chcę go oceniać, bo nie mam wyników jego badań, ale poziom intelektualny liseczka jest co najmnie wątpliwy. Jak odebrałbyś taką insynuację pod swoim adresem? Pomijając tę konkretną sprawę, większość Twoich wypowiedzi nie tylko w tym poście jest zwykłym ble,ble o niczym i często powoduje, że zaczynajaca się rzeczowo rozwijać dyskuja, znowu utyka na mieliźnie. Przepraszam wszystkich za mocne słowa, ale jestem tym, co napisał liseczek wzburzony. To naprawdę podpoziom!
Jasio Kumulus

Ranga:

brązowa
przez Jacek Śliwicki 09-12-2010 - 19:16:52

>
> A ja się wcale nie dziwię. Jeśli ktoś czytuje
> czasami to forum , to szybko zorientuje się , że
> próba jakikiegokolwiek unormowania przepisów
> (czytaj: wprowadzenia ograniczeń) zostanie
> natychmiast opluta , a autor - pomysłodawca
> zmieszany z błotem (co najmniej). Według mnie
> jeśli nie wyjdziemy spod "skrzydeł" ULC`u to
> będziemy tkwić w maraźmie. LAF daje nam szansę
> na wyrównanie do Europy i nie powinniśmy jej
> zaprzepaścić.
>
Święte słowa ....

Ja też wolałbym latać samolotem na polskich znakach , i nie płacić za 1200 km dojazdu inspektorowi z Czech raz na dwa lata jak musi grata przejrzeć .... W Czechach , to działa świetnie , dlaczego u nas ma się nie udać ? Bo Filosek się komuś nie podoba ? Bo zarabiać będzie za dużo ? Bo za przeglądy trzeba będzie płacić ? Panowie , bez urazy , ale to po prostu żenada .... Mam wrażenie , że wypowiada się kółko wzajemnej adoracji specjalistów od zaglądania do czyjejś kieszeni , a nie ludzie , którzy nie rozumieją , że pora wyrwać się z nadzoru ULC .

Jak nie chcecie pomóc , to chociaż nie przeszkadzajcie . A może jednak się uda ??

pozdrawiam

jacek

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-12-09 19:56 przez Jacek Śliwicki.

Jacek Śliwicki

Ranga:

srebrna
przez Darono 09-12-2010 - 21:25:48

witam
Panowie jeszcze raz powoli
szkolenia przejmują stowarzyszenia
nadzór przeglądów nasi inspektorzy, czy inspektorzy ze stowarzyszeń przez nas certyfikowani bez ograniczeń z odpowiednimi kwalifikacjami (nie było by obawy o celowe nabijanie kasy na przeglądach )
konstrukcje amatorskie nie mam pojęcia jak to bywa w ULC ale jak to miało by być przerzucenie przepisów to nic by chyba się nie zmieniło
i oczywiste chyba jest że nikt za friko nie poświęcał by swego czasu i finansów by zrobić gdzieś komuś przegląd
LAF też ma prawo obawiać się ingerencji z zewnątrz w struktury federacji i wydaje mi się że rzecz opiera się właśnie na tym
stowarzyszenia organizacje i indywidualni latacze chcą mieć duży wpływ na przepisy ich dotyczące federacja zabezpieczyć swoje struktury czy ważne jest że prezes poświęca swój czas i chce za to wynagrodzenie chyba nie
jeśli stowarzyszenia przejęły by większość nadzoru organizacyjnego pewnie by to pomogło a LAF struktura nadzorująca (nikt chyba nie wierzy w puszczenie wszystkiego samopas ) poziom szkoleń i przeglądów jak związane z tym bezpieczeństwo musi być zachowane
więc federacja powinna zwiększyć siłę decyzyjną na walnych samych zainteresowanych dotyczących stowarzyszeń w podpunktach ograniczając tylko wpływ w struktury organizacji samego LAF
może ktoś widzi inne rozwiązania
Darono

Ranga:

brązowa
przez Zbyszek 09-12-2010 - 22:45:17

Chciałbym się zapytać kol. Pawła czym mianowicie tak naraził się środowisko zarząd LAFu. O ile wiem w zarządzie są też koledzy z Obornik. Znając ich, raczej nie podejrzewałbym o jakieś nieczyste sprawy. Nie ma tez w zarządzie osób które prowadzą działalność zarobkową związaną z motolotniami. Może ja nie jestem poinformowany. Może są jakieś przekręty o których my nie wiemy. Proszę zdradzić. Na spotkaniu w warszawie dużo mówiło się o wysokich kosztach pośrednich związanych z lataniem. To powoduje ze część kolegów którzy mało latają, lata w partyzantce ponieważ koszt jednej godziny wychodzi im kosmicznie drogo. To są miedzy innymi problemy nad którymi trzeba się głęboko zastanowić, jak tym ludziom pomóc. Przecież nie wszyscy latają na Tanangach. A tu "skok na kasę" Na kasę to skoczą inni o ile my sami będziemy sobie skakać do oczu. Kol. Paweł wypowiada się w imieniu środowiska. Ja na odwrót nigdy nie poczuwałem się i nie odważyłem wypowiadać i występować w imieniu środowiska. Nie mam takiego mandatu. Chyba że są rożne środowiska.
Pozdrawiam
Zbyszek Kędziora
Zbyszek

Ranga:

złota
przez Jasio Kumulus 10-12-2010 - 00:45:17

Rozmowa z prezesem LAF dotyczyła stanowiska Federacji w sprawie badań lekarskich, szkolenia pilotów, przeglądów, konstukcji amatorskich i ubezpieczenia. Padły konkretne odpowiedzi. Zdziwiło mnie, że nie one zaczynają być przedmiotem dyskusji, więc napisałem "Nie podobają się Wam proponowane rozwiązania dotyczące badań lekarskich, szkolenia pilotów, czy przeglądów? Przecież nie są nowe i w innych krajach się sprawdzają... Wyglada na to, że tkwicie w problematyce. Zaproponujcie więc swoje rozwiązania w tych trzech sprawach". Rozumiem - jakieś nieznane mi emocje sprawiły, że większość zabierających głos w ogóle nie odnosiła się do meritum sprawy. Wprawdzie rozgrywki personalne mnie nie interesują, ale skoro wszyscy, którzy byli do skrytykowania i zdemaskowania zostali skrytykowani i zdemaskowani, może pojawią się propozycje, dotyczace badań lekarskich, szkolenia plotów, przeglądów? Nie kryję, że liczę przede wszystkim na pomysły krytykujących i demaskujących. Do Piotra Gawryły - nie odbieraj tego jako uszczypliwość, ale skoro tak piszesz o innych, jesteś zapewne czysty jak łza. Twoje propozycje, dotyczące zasadniczych problemów motolotniarzy, byłyby na pewno przyjęte bez jakichkichkowiek wątpliwości co do szlachetności takiego a nie innego ich rozwiązania.
Jasio Kumulus

Ranga:

brązowa
przez Paweł Piętak 10-12-2010 - 01:03:25

Witaj Zbyszku.
Pytasz czym LAF naraził się środowisku?
Chciałbym wrócić do wypowiedzi Pawła Słomskiego. Pisał że interesował się Laf'em i prosił Pana Filoska o udzieleni kilku prostych odpowiedzi. Został spławiony. Tak się nie robi jak szuka się nowych członków. To nie jest metoda. A odpowiedź w stylu że obcym nie odpowiadam tylko członkom LAF jest tzw. strzałem w kolano. Z jednej strony zachęcacie do wstąpienia w szeregi LAF a z drugiej nie informujecie o niczym a jak Paweł zapytał to Pan Filosek go olał.
Ja też bym chciał się czegos więcej dowiedziec o LAF bo to co wyczytałem w statucie i na stronie głównej LAF'u to niewiele mi mówi. Zadałem publicznie kilka pytań w jednej z poprzednich wypowiedzi ale zapadła jakaś cisza. Ja do Pana Filoska pisał i dzwonił nie będe bo nie chcę żeby mnie potraktował jak Pawła Słomskiego.
Ten watek strasznie się rozbudował i już nie pamiętam kto ale ktoś pisał także o ubezpieczeniach (chyba Tomek Lisowski). Cena OC z członkostwem w LAF była o 90 zł tańsza niż bez członkostwa. A składka nadal jest tajemnicą.
Jak uczestniczyłeś Zbyszku w spotkaniu w ULC w Warszawie to i pewnie posiadasz więcej informacji w tych sprawach niż zwykli , przeciętni motolotniarze. Jeżeli posiadasz taka wiedzę to może podzielisz się nia z nami? Jeżeli Pan Filosek nie chce odpowiedziec to może Ty odpowiesz Pawłowi i mnie na zadane pytania?

Ja nie jestem przeciwnikiem LAF ale nie odpowiada mi forma i zachowanie ich przedstawicieli. Delikatnie mówiąc trąca mi to wiochą. Ja nie jestem zwyczajny takiego podejścia do poważnych spraw . No i jak pytam starszych kolegów to jeszcze nie usłyszałem nic dobrego na temat Pana Filoska.
Na forum zamieściłam sądę aby każdy mógł oddać głos. Sąda jest bezterminowa i nie ma żadnycj ograniczeń związanych z rejestracją na forum. Zrobiłem to po to aby każdy mógł oddac swój głos, poinformować i LAF i ULC jakie ma oczekiwania. Niestety duskusja dotycząca LAF mniej jest skoncentrowana wokół statutu czy programu a więcej wokół osoby Pana Filoska.
Pozostałe nazwiska kolegów z Obornik o których pisałeś niestety nic mi nie mówia. Kompletnie ich nie znam. Może dobrym pomysłem byłoby przedstawienie ich sylwetek i dotychczasowych osiągnięć w swerze lotnictwa ultralekkiego.

Pozdrawiam seredcznie Paweł Piętak
Moderator
Paweł Piętak

Ranga:

złota
przez Wojtek 10-12-2010 - 01:39:10

O tym Sky Rangerze słyszałem i mogę potwierdzić że taka sprawa była chociaż szczegółów nie znam - ale to moi koledzy więc nie ma problemu zapytać.
Ale najbardziej rozbawiła mnie awaria dostępu do netu smiling smiley Ja też mieszkam w głębokim lesie i nie mam problemu z internetem ( za 54 PLN-y na miesiąc, stabilnie,dość szybkosmiling smiley - i moje lotnicze interesy ma reprezentować organizacja z problemami dostępu do internetu? w dzisiejszych czasach? smiling smileysmiling smileysmiling smiley
póżno już więc jak poczytam dokładnie to może jeszcze coś skrobnę ale to bliżej weekendu.
pozdrawiam
Wojtek Lenarciak
Wojtek

Ranga:

brązowa
przez SkySailor 10-12-2010 - 09:09:31

Dobre , dobre !
Organizacja, której prezes przez dwa tygodnie nie ma dostępu do netu, a jak się okazuje jest JEDYNĄ osobą, która jest kompetentna do wypowiadania się w imieniu LAF-u.

Jeśli to coś przejmie władzę to naprawdę trzeba się będzie bać !

Wygląda na to, że to organizacja jednego człowieka. A gdzie inni członkowie zarządu? Nie wiedzą jakie są cele organizacji, czy też nie mają dostępu do internetu ? A może mają w nosie kilkudziesięciu / kilkuset potencjalnych nowych członków ?

Zwykle, kiedy jakaś organizacja poszukuje członków stara się ich czymś zachęcić.

Mnie osobiście podobają się stanowiska w tej efemerycznej organizacji np:
"Główny inspektor ds szkoleniowo-egzaminacyjnych"
Póki co jeszcze organizacja nie ma prawa do szkolenia i egzaminowania, ale jakże "poważnie" brzmiące stanowiska już są !
Darmowe adresy mailowe na popularnych portalach też nie sprawiają dobrego wrażenia jak na tak poważną organizację.
SkySailor

Ranga:

srebrna
Wojtku, jeżeli chodzi o dostępność internetu, to może to i prawda - w różnych rejonach Polski jest różnie z jego dostępem, ale sam fakt, że to nie pierwsza dyskusja na temat LAF i praktycznie bez wypowiedzi władz LAF.

Jasio Kumulus, myślę, że w świetle zaistniałych wypowiedzi Borysa i Wojtka należy mi się pewne magiczne słowo.
Może i moja wypowiedź była nie pełna, co Ciebie zdenerwowała, ale że trochę prawo liznąłem, to też nie mogła być inna, a tym bardziej, że informacje miałem z drugiej ręki.
Bardziej mnie zdziwił przy klask Romka na Twoją wypowiedź o moim wykształceniu, gdyż znam się z nim z lotniska i zna telefon do mnie i gdyby miał pytania, to by zadzwonił i być może coś byśmy wyjaśnili. Romek był na Spotkaniu Zimowym w czasie rozmowy o LAF i nie pamiętam, czy zabrał głos w tej sprawie.
W dalszym ciągu czekam na odparcie argumentów tutaj na forum przez władze LAF i ewentualne prace kontynuacją zamierzeń rozwoju "naszego latania".

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-12-10 09:21 przez Tomasz Lisowski (liseczek).

Moderator
Tomasz Lisowski (Liseczek)

Ranga:

złota
przez Paweł Piętak 10-12-2010 - 11:12:20

Cześć Wojtek.
Ja także mogę potwierdzić tą historię ze Sky Rengerem. Jednym z poszkodowanych jest Darek - mógłby napisać ile stracił.

O szkoleniach pisał Daniel Skutela. Też pisał ile stracił i jakie uniki stsuje człowiek który ich naciągnął.

To nie są historie wyssane z palca. Jak znam życie to za chwile znajdą się kolejni którym się przypomnie jakie interesy prowadzili z w/w osobami.

Ja nie czepiam się LAF bo są tam pewnie i osoby nie budzące kontrowersji. Ale ze względu na kilka jednostek "złe" światło pada na całą organizację. Jeżeli nie zostanie to zmienione i sam LAF nie oczyści swoich szeregów z osób budzących tyle kontrowersji to osobiście wątpię w powodzenie całego przedsięwzięcia. I to będzie wielka szkoda dla lotnictwa ultralekkiego bo sama idea jest słuszna, ale do wykonania zadań jakie stoją przed LAF potrzeba więcej profesjonalizmu . A na takiej amatorszczyźnie bez internetu to daleko zajechać się nie da.
I jeszcze sprawa skopiowania statutu LAF. Ten kto to robił nawet nie rozróżnia znaku § i & . Jeżeli ktoś nie zna podstwa i nawet pisać nie potrafi albo bezczelnie kopiuje obce teksty bez zrozumienia to jak ma się brać za zmiany w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury w sprawie wyłączenia zastosowania niektórych przepisów ustawy - Prawo lotnicze do niektórych rodzajów statków powietrznych oraz określenia warunków i wymagań dotyczących używania tych statków ??? To rozporządzenie to nie świerszczyk dla sześciolatków. Trzeba je co najmniej przeczytać i zrozumieć. A ja wątpię w to że jeżeli ktoś nie rozróżnia znaku § i & to zrozumie tekst rozporządzenia 904.

Pozdrawiam Paweł
Moderator
Paweł Piętak

Ranga:

złota
przez Roman Ostapiuk 10-12-2010 - 11:19:08

Do Tomka . To nie miało nic wspólnego z twoim wykształceniem ! Rozdrarzniła mnie łatwość z jaką powielasz ZASŁYSZANE informacje , a z racji tego że jesteś na tym forum w wielu sprawach bardzo aktywny można przyjąć je za pewne . W ten sposób można nieświadomie zrobić komuś krzywde .Ktoś w końcu popatrzył na twoje wypowiedzi innaczej i to mi sie spodobało . To nie zmienia faktu że w pewnych sprawach jestem pełen uznania dla tego co robisz. Na spotkaniu na ten temat sie nie wypowiadałem bo jak czegoś nie wiem to się nie odzywam , słucham tych co wiedzą lepiej i wyciągam wnioski . Niestety większość tych informacji jest powielana na zasadzie ; jedna pani drugiej pani ; . Jest mi jak najbardziej obojętne cz to ci Panowie czy inni przejmą nademną nadzór bo uważam że idea jest słuszna , a i tak płacę , komu jakie to ma znaczenie? Od 30-stu lat jestem związany z lotnictwem , a od 15-stu z motolotniarstwem i może mam ambicję coś jeszcze w tym temacie zdziałać , ale w tym układzie jaki jest teraz niema najmniejszych szans . Tomek bez urazy . Romek .
Roman Ostapiuk

Ranga:

złota
Romek, w układzie który proponuje LAF też niewiele zdziałasz. Przeczytaj statut. Żeby członków było nawet 100000 to i tak mają tylko jeden głos na walnym. Chyba że ja coś źle zrozumiałem. Jeżeli tak to oświećcie mnie proszę.

Paweł Słomski (Karabus)

Ranga:

złota
przez Paweł Piętak 10-12-2010 - 14:23:13

Witaj Pawle.
Sprawa ilości głosów wg mnie wygląda trochę inaczej niż pisałeś. Poniże statut LAF z miom komentarzem .

ROZDZIAŁ III.

CZŁONKOWIE, ICH PRAWA I OBOWIĄZKI

& 11.

Federacja może zrzeszać członków zwyczajnych, wspierających i honorowych.

& 12.

1. Członkiem zwyczajnym może być towarzystwo, stowarzyszenie krajowe, klub lub inny podmiot z osobowością prawną, który złoży pisemną deklarację przystąpienia do Federacji i zobowiąże się do przestrzegania statutu.

a. Członek zwyczajny Federacji jest reprezentowany przez nie mniej niż dwie, pisemnie upoważnione do tego osoby, które mają prawo reprezentować wyłącznie jeden podmiot prawny. Ten zapis powinien zostać zmieniony. Dyskryminuje on bowiem organizacje lub podmioty posiadające osobowość prawną które na podstawie ich dokumentów założycielskich są reprezentowane np . przez Zarząd jedoosobowy. Zgodnie z takim zapisem statutu LAF organizacja reprezentowana jedoosobowo wogóle nie będzie miała prawa głosu pomimo tego że może zrzeszać kilkaset osób.
b. Przyjęcie członka zwyczajnego Federacji następuje na pisemny wniosek zainteresowanej organizacji.
c. Odmowę przyjęcia organizacji w poczet członków Federacji Zarząd powinien uzasadnić pisemnie.
d. Od uchwały Zarządu przysługuje odwołanie do najbliższego zebrania walnego Rady Krajowej.

& 13.

1. Członkami Federacji mogą być również osoby fizyczne: czynni lotnicy, mechanicy lotniczy, wykładowcy, egzaminatorzy i instruktorzy lotnictwa sportowo – turystycznego i rekreacyjnego, sędziowie i trenerzy.

2. Wszystkich członków fizycznych Federacji na Walnym Zebraniu reprezentuje dwóch delegatów. Tu brakuje spójności z & 14 a. Nie wiadomo czy wszystkich członków reprezentuje tylko i wyłącznie dwóch delegatów? Bo wg &13 2. tak to właśnie wygląda , że tylko delegaci reprezentują członków zwyczajnych i posiadaja prawo jednego głosu. To jest to o czym pisał Paweł Słomski.

Ale czytając dalej znajdujemy zaprzeczenie obaw Pawła Słomskiego

& 14.

Członkowie zwyczajni Federacji mają następujące prawa:

a. każdy członek zwyczajny Federacji, mimo dwuosobowej reprezentacji, ma jeden głos. W tym miejscu czytamy że pomimo istnienia reprezentacji członków zwyczajnych , która ma prawo do jednego głosu, to nie zmienia to stanu rzeczy bowiem i tak każdy członek zwyczajny i tak i tak posiada nadal prawo do jednego głosu.
b. reprezentacja członków fizycznych ma jeden głos, Punkt b to jedynie potwierdzenie stanu rzeczy, że reprezentacja członków zwyczajnych posiada prawo do jednego głosu.

Po krótkim przeanalizowaniu tej części statutu LAF wydaje mi się , że prawdopodobnie zamiar był taki (o jakim pisał Paweł Słomski), aby wszyscy członkowie zwyczajni byli reprezentowani przez dwóch delegatów z prawem do jednego głosu. Jednak kolejne zapisy to wykluczają i matematycznie wygląda to tak , że 100 członków zwyczajnych ma prawo do 100 głosów jeżeli nie posiadają własnej reprezentacji w postaci dwóch delegatów. Natomiast jeżeli 100 członków zwyczajnych będzie posiadało reprezentację dwuosobową to sytuacja z głosami będzie się przedstawiała następująco 100 - 2 = 98 członków zwykłych z prawem do jednego głosu + 1 głos przysługujący dwum delegatom co łącznie daje 99 głosów. Wniosek z tego płynie taki że NIE opłaca się powoływać reprezentacji członków zwyczajnych bowiem w ten sposób traca prawo do jednego głosu. Tak ja to rozumiem. Jeżeli jest inaczej to proszę o wytłumaczenia tego zagadnienia .

c. każdy członek zwyczajny ma czynne i bierne prawo wyborcze do władz Federacji.
d. każdy członek zwyczajny ma prawo do udziału swoich przedstawicieli we władzach i innych organach kolegialnych Federacji,
e. fizyczny członek Federacji ma prawo do zasiadania we władzach i innych organach kolegialnych Federacji,
f. ma prawo korzystać z pomocy Federacji w zakresie realizacji celów statutowych;

..........dalej..........

& 16

1 .Członkiem wspierającym mogą zostać osoby prawne lub fizyczne, szkoły, placówki oświatowo – wychowawcze, przedsiębiorstwa lub inne jednostki organizacyjne, które są zainteresowane pomocą w realizowaniu celów statutowych Federacji.

2. Członkiem honorowym może zostać osoba prawna lub fizyczna, szczególnie zasłużona dla lotnictwa amatorskiego.

3. Członek honorowy jest zwolniony z obowiązku uiszczania składek.

4. Członkiem wspierającym lub honorowym mogą zostać osoby fizyczne, obywatele polscy jak i cudzoziemcy, jak również osoby prawne, polskie lub zagraniczne.

5. Członkowie wspierający i honorowi mają wszelkie prawa członków zwyczajnych z wyjątkiem czynnego i biernego prawa wyborczego, oraz prawa głosowania w Walnym Zebraniu Delegatów.

6. Swoje prawa i obowiązki członek zwyczajny Federacji realizuje bezpośrednio, przez upoważnionych na piśmie przedstawicieli lub pełnomocników. Jeżeli ja jestem członkiem Federacji to dlaczego swoje prawa i obowiązki moge realizować tylko poprzez upoważnionych na piśmie przedstawicieli lub pełnomocników a nie samemu osobiście bądź korespondencyjnie? Jestem pełnoletni, nie odebrano mi praw obywatelskich, nie mam ograniczonej poczytalności - to dlaczego sam nie mogę decydować o swoich sprawach? Ten zapis jest zbędny.

...........dalej..............

Rozdział IV

WŁADZE FEDERACJI

& 19.

1. Władzami Lotniczej Amatorskiej Federacji Rzeczpospolitej Polskiej są:

a. Rada Krajowa (walne zebranie delegatów);
b. Zarząd Federacji w skład, którego wchodzą:
- prezes
- dwaj wiceprezesi
- dwaj członkowie Zarządu, Główni Inspektorzy:
a. działu technicznego;
b. działu szkoleniowo – egzaminacyjnego.
c. Komisja Rewizyjna.

Trochę to skomplikowane. A nie łatwiej by było aby Krajowa Rada powoływała Zarząd ? Rada może byc organem nadzorującym Zarząd i tyle. Tak jak jest w zwykłej spółce. No i brakuje najważniejszej rzeczy . Nie podano w jaki sposób Władze LAF, Zarząd podejmuje uchwały? czy zawsze jednomyślenie czy może zwykłą większością? Czy może 2/3 bo jest 3 prezesów?

.......dalej............

& 21.

1. W ramach struktury organizacyjnej Federacji mogą być powoływane lokalne grupy robocze i zespoły specjalistyczne. Co to za grupy? Jaki jest ich cel lub zadania? To musi być sprecyzowane bo inaczej to takie grupy mogą być powołane dla samego powołania.

2. Grupy robocze i zespoły lokalne mogą być powoływane przez Zarząd, na wniosek odpowiedniej Komisji i za zgodą lokalnych Stowarzyszeń.

3. Wszystkie placówki terenowe podlegają władzom centralnym, działają zgodnie ze statutem i powołane są do zadań specjalistycznych. Brak definicji zadań specjalnych. Od zadań specjalnych był James Bond 007

.........dalej...........

& 22.

1. Rada Krajowa jest najwyższą władzą Federacji.

2. Delegatami do Rady Krajowej są osoby wskazane przez Zarząd Stowarzyszenia – członka zwyczajnego Federacji w drodze wyboru statutowego oraz osoby aktualnie wchodzące w skład Zarządu Federacji. Mandat delegata jest ważny na całą kadencję Rady. Bzdura totalna. Rada Krajowa jest po to aby sprawować nadzór nad Zarządem. Dlatego absolutnie Zarząd nie może mieć żadnego wpływu , ani sugestii co do wyboru władza Rady Krajowej no i absurdalne jest aby sam Zarząd zasiadał w Radzie Krajowej. Taki zapis jest nielegalny, a jeżeli Fedreracja została tak zarejestrowana to jest to podstawa do wniesienia zmian. A w jaki sposób to już pisać mi się nie chce......

3. Członek zwyczajny może być reprezentowany przez dwóch delegatów.
Na walnym zebraniu wymagana jest obecność co najmniej jednego. Brak spójności z &13 i 14. Wcześniej była mowa o tym że reprezentacja musi być dwuosobowa. Teraz mamy zapis że wystarczy tylko jeden delegat. No to w końcu jak to ma być? Może być jeden czy musi być dwóch? Wcześniej także była mowa ,że tylko delegaci reprezentują członków a teraz jest zapis że mogą reprezentować ale nie muszą. Trzeba się na coś zdecydować.
.............

5. Zwołanie nadzwyczajnego posiedzenia Rady Krajowej należy do uprawnień Zarządu Federacji, z inicjatywy Zarządu, lub w wyniku wspólnej inicjatywy, co najmniej pięciu członków Rady Krajowej, lub na wniosek Komisji Rewizyjnej, w terminie 1 miesiąca od daty zgłoszenia wniosku o jego zwołanie. Może i tak być ale aby było normalnie to powinien do tego wystarczyć jeden członek Rady Krajowej i nie miesiąc a 14 dni. Takie są zwyczaje

6. Posiedzenia Rady Krajowej prowadzi Prezes Federacji lub Przewodniczący wybrany spośród delegatów. To powinien prowadzić tylko Przewodniczący wybrany podczas głosowania a nie prezes

& 23.

1. Kompetencje Rady Krajowej:

a. uchwala statut i dokonuje jego zmian;
b. wybiera i odwołuje Zarząd i Komisję Rewizyjną spośród osób zrzeszonych w organizacjach będących członkami zwyczajnymi Lotniczej Amatorskiej Federacji Rzeczpospolitej Polskiej;
c. zatwierdza budżet Federacji i fundusze celowe;
d. udziela absolutorium Zarządowi na wniosek Komisji Rewizyjnej; Wystarczy zapis udziela absolutorium Zarządowi i tyle. Nie jest potrzebne na czyj wniosek. Zgodnie ze statutem Rada Krajowa sama ma taki obowiąze i nikt nie musi o to wnioskować. A Sąd właściwy to zweryfikuje czy absolutorum zostało udzielone.
e. uchwala wysokość składek;
f. Rada Krajowa może zwolnić z płacenia składek członkowskich w uzasadnionych sytuacjach;
g. uchwala wysokość opłat za usługi świadczone przez LAF RP;
h. zatwierdza program działania przedstawiony przez Radę Programową;
i. przyjmuje sprawozdanie i wnioski Rady Programowej;
j. zatwierdza regulamin wewnętrzny Federacji;
k. podejmuje uchwałę o rozwiązaniu się Federacji;
l. rozpatruje odwołania na decyzje Rady Programowej i Zarządu odnośnie skarg;
ł. podejmuje uchwały w innych sprawach przewidzianych

& 24.

1. Uchwały Rady Krajowej zapadają zwykłą większością głosów,przy obecności co najmniej ½ delegatów, jeżeli obrady zostały rozpoczęte w pierwszym terminie.

2. W przypadku rozpoczęcia obrad w drugim terminie, uchwały Rady Krajowej zapadają zwykłą większością głosów, bez względu na liczbę delegatów. Ten punkt jest trochę dziwnym zapisem. To taka furtka , że jak się nie dogadamy w pierwszym terminia albo nie będzie kwalifikowanej większości to już w drugim terminie można przepchnąć wszystko nie bacząć na pozostałych.

3. Obrady w drugim terminie mogą się odbyć tego samego dnia. Tu trzeba dodać zapis że pod warunkiem że wszyscy delegaci wyrażą na to zgodę , bowiem o każdym terminie powinni być powiadomieni na 30 dni przed (wg ststutu co sugerowałbym zmienic na 14 dni).

4. Uchwały Rady Krajowej dotyczące zmian statutu lub rozwiązania się Federacji wymagają kwalifikowanej większości 2/3 głosów, przy obecności, co najmniej 2/3 przedstawicieli na walnym zebraniu. Powyższe uchwały mogą być podjęte tylko po uprzednim powiadomieniu członków Federacji, co najmniej na 30 dni przed terminem walnego zebrania. Z wnioskiem o zmianę statutu lub rozwiązaniu Federacji może wystąpić Zarząd, a także za pośrednictwem Zarządu, zwyczajny członek Federacji.

& 25.

1. Zarząd składa się z pięciu osób.

2. Zarząd wybierany jest przez Radę Krajową.

3. Członkowie Zarządu ze swojego grona wyłaniają Prezesa, dwóch wiceprezesów i dwóch członków Zarządu – Inspektorów Głównych.

4. Do Zarządu może zostać wybrana osoba, która nie jest delegatem do Rady Krajowej.

5. Zarząd może być rozszerzany w miarę potrzeb rozwijającej się Federacji.

6. Zarząd zbiera się nie rzadziej niż raz na kwartał.

7. W okresie między posiedzeniami Zarządu Federacją kieruje Prezes.

8. Do obowiązków Zarządu należy:

a. realizacja statutowych celów Federacji;
b. wykonywanie uchwał Rady Krajowej;
c. zarządzanie majątkiem Federacji, zgodnie z obowiązującymi przepisami;
d. uchwalanie regulaminu pracy Zarządu;
e. protokołowanie zebrań i prowadzenie wszelkich ewidencji.

9. Do kompetencji Zarządu należy:

a. Zarząd reprezentuje Federację na zewnątrz;
b. powoływanie, zawieszanie i odwoływanie członków Federacji;
c. rozstrzyganie sporów kompetencyjnych i wewnątrzorganizacyjnych;
d. zatrudnianie Dyrektora i powołanie biura;
e. ustalanie trybu egzekwowania płatności składek członkowskich;
f. powoływanie i nadzorowanie Komisji Specjalnościowych;
g. zwoływanie posiedzeń Rady Krajowej, zwyczajnych i nadzwyczajnych;
h. zaciąganie zobowiązań majątkowych. Tutaj powinna widnieć jakaś wartość. Np w spółkach jest to często "do dwukrotnej wysokości kapitału zakładowego spółki" . Tutaj niekoniecznie , może być nawet konkretna kwota. A zobowiązania powyżej tej określonej wartości powinny wymagać zgody Rady Krajowej.

& 27.

Zarząd może być rozszerzony o nowych członków. Oczywiście że może tylko wymaga zmiany statutu Federacji w formie aktu notarialnego. W pzrciwnym razie ten zapis jest nieskuteczny i całkowicie zbędny.

& 28.

1. Komisja Rewizyjna składa się z trzech członków wybieranych przez Radę Krajową na okres czterech lat, spośród przedstawicieli członków zwyczajnych Federacji.

2. Komisja Rewizyjna wybiera ze swojego grona Przewodniczącego.

3. Komisja Rewizyjna podejmuje uchwały zwykłą większością głosów.

4. Do kompetencji Komisji Rewizyjnej należy wykonywanie zgodnie z obowiązującym prawem funkcji nadzoru i kontroli Federacji, w tym m.in:

a. badanie wykonania budżetu, gospodarki finansowej oraz rachunkowości Federacji;
b. kontrolowanie zgodności działalności Zarządu i Dyrektora biura ze Statutem i przepisami powszechnie obowiązującymi.
c. opracowuje sprawozdanie z rocznej działalności Federacji i przedstawia Radzie Krajowej z odpowiednimi wnioskami. Takie czynności należą do Zarządu a nie do Komisji rewizyjnej. W końcu Zarząd musi coś robić a nie tylko konsumować

5. Tryb swojej pracy Komisja określa w uchwalonym przez siebie regulaminie, zatwierdzonym przez Radę Krajową.

6. Funkcji członka Komisji Rewizyjnej nie można łączyć z żadną funkcją we władzach i innych organach Federacji.

& 32.

1. Rada Programowa jest ciałem doradczo – kontrolnym. Swoje opinie i wnioski przedkłada Radzie Krajowej.

2. Radę Programową powołuje Prezes Federacji i może uczestniczyć w jej pracach na prawach członka zwyczajnego.

3. Rada Programowa wyłania ze swego grona Przewodniczącego Rady.

4. Rada Programowa ma za zadanie:
a. opracować program działania Federacji na następny rok;
b. opiniować realizację programu z roku poprzedniego;
c. opracowywać konieczne regulaminy;
d. opracować projekt budżetu;
e. doradzać Zarządowi w podejmowaniu strategicznych decyzji.

5. Wnioski Rady Programowej mogą podlegać głosowaniu na Walnym Zebraniu.

6. Wnioski Rady Programowej mogą dotyczyć tak działań jak i poszczególnych członków Zarządu.

7. Kadencja Rady Programowej trwa cztery lata z możliwością wcześniejszego odwołania przez Zjazd Delegatów na wniosek Prezesa.

8. Rada Programowa zbiera się nie rzadziej niż raz na kwartał.

Mam nieodparte wrażenie że ten kto uczestniczył w opracowywaniu tego statutu to ktoś kto chce być w Zarządzie i nic nie chce robić. Jedne czynności chce zlecić Komisji Rewizyjne a drugie Radzie Programowej. To takie odepchnięcie roboty od Zarządu. Żadna Komisja nie jest od planowania zadań strategicznych, wykonywania budżetu i planowania budżetu na lata następne. Od tego jest Prezes , nawet nie zastępcy. Czytając ten statut za cholerę nie mogę wyobrazić sobie codziennego dnia pracy Prezesa. Prezes chyba będzie po to aby tylko pytać pozostałych czy wszystko już za niego wykonali i czy już może zgłosić się do kasy.

A teraz wisienka na torciku:& 34.

Władze Federacji akceptują podpis elektroniczny, jak również posługiwanie się Internetem w kontaktach oficjalnych.

I tutaj leży cała organizacja. Federacja poległa w ostatnich dniach z powodu braku internetu u Prezesa. No jak Prezes chce funkcjonować. Federacja nie ma nawet własnego serwera na którym znajdowała by sie poczta Federacji. Panowie używają darmowych adresów popularnych portali. To wygląda jak na pchlim targu a nie w poważnej organizacji krajowej. Tak być nie powinno. No i stałe łącze z internetem grosze kosztuje. Na obecnych 100 członków to przypada po 50groszy miesięcznie żeby Prezesowi zapłacić za internet.

ROZDZIAŁ V

FUNDUSZE I MAJĄTEK FEDERACJI

& 36.

1. Majątek Federacji stanowią nieruchomości, ruchomości, prawa majątkowe oraz fundusze.

2. Źródłami powstania majątku są:

- składki członkowskie;
- dochody z majątku Federacji;
- dotacje, subwencje z budżetu państwa i budżetów samorządowych, darowizny,
zapisy, spadki oraz zbiórki publiczne;
- dochody z działalności gospodarczej.

3. Wysokość składek członków zwyczajnych uchwala Rada Krajowa.

4. Federacja może prowadzić działalność gospodarczą na zasadach ogólnych, określonych w odrębnych przepisach.

5. Dochód uzyskany z działalności gospodarczej służy realizacji celów statutowych i nie może być przeznaczony do podziału między członków Federacji.

6. Federacja prowadzi działalność gospodarczą w zakresie:

a. wydawniczym;
b. nadzoru;
c. doradztwa;
d. organizacji wystaw, targów i konferencji;
e. organizacji specjalistycznych kursów i szkoleń;
f. edukacji;
g. nauki i prac badawczo rozwojowych;
h. wdrożeń;
i. pokazów lotniczych.

7. Federacja może prowadzić działalność gospodarczą bezpośrednio lub przez wyodrębnione organizacyjnie zakłady.

8. Działalność gospodarczą prowadzoną bezpośrednio przez Federację organizuje i kieruję Zarząd. Wydzielonymi zakładami kierują ich dyrektorzy zatrudniani przez Zarząd.

9. Członkowie Zarządu, Rad i Komisji mogą być opłacani z kasy Federacji. Tutaj musi być podana konkretna informacja. Są połacani z kasy Federacji albo nie. A takie postawienie sprawy że mogą być daje nieograniczone możliwości Prezesowi w kombinowaniu przy pieniądzach. To musi być jasne . Tak albo nie.

10. Zarząd tworzy i dysponuje funduszami celowymi.

11. Funduszami zarządza Prezes. Jeżeli Prezes zarządza funduszami to i Prezes sporządza sprawozdanie z tego a nie Komisja Rewizyjna albo Rada Programowa. Tak jak Prezes podialił to tak musi to przedstawić organom nadzorującym . Nikt za Prezesa robić tego nie może.

12. O podjęciu lub zakończeniu działalności gospodarczej decyduje Zarząd.

ROZDZIAŁ VI

ZMIANY STATUTU I ROZWIĄZANIE FEDERACJI.

& 37.

Zmiany statutu wymagają uchwały Walnego Zebrania powziętej większością 2/3 głosów obecnych na walnym zebraniu. Walnego Zebrania ale kogo? To trzeba sprecyzować bo jeszcze ktoś pomyśli że chodzi o wszystkich członków zwyczajnych.

Oj sporo do przedyskutowania . Dużo jeszcze pracy trzeba włożyć aby LAF nabrała poprawnej formy organizacyjnej.

Pozdrawiam Paweł

Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-12-10 16:51 przez Paweł Piętak.
Moderator
Paweł Piętak

Ranga:

złota
przez SkySailor 10-12-2010 - 17:19:39

Kolego Jasiu,
jeśli ktoś z LAF- chciałby wiedzieć jakie są potrzeby braci lotniczej to by zapytał.
Zapytał ktoś ?
Nie ?
Czyli ma to w d... tak jak i całą tę dyskusję.

I to samo w sobie mnie nie martwi.

Martwi mnie, że istnieje realne zagrożenie, że ten twór może przejąć władzę nad lotnictwem amatorskim.
To prawda, że organizacja by nam się przydała, mam tylko poważne wątpliwości, czy właśnie ta.

Póki co jest tak, że jeśli mam wszystkie papiery ( a mam) to mogę sobie latać gdzie chce (no prawie ...) i lądować gdzie mi się podoba i mnie to cieszy i nie narzekam.
Po przejęciu władzy przez LAF obawiam się, że wystarczy żebym podpadł Panu Prezesowi, a już sobie więcej nie polatam, bo mi na przykład nie przedłuży uprawnień, lub przeglądu.

To ja już wolę jak jest.
Nikt mi w lataniu nie przeszkadza, a na obniżkę cen paliw jakoś szans nie widzę. O obniżeniu cen za szkolenie też już rozmawialiśmy i właściwie wiadomo, że przy tych cenach sprzętu, który trzeba amortyzować, paliwie, olejach, ubezpieczeniu i stawce dla instruktora - właściwie na ich znaczące obniżenie nie ma co liczyć. O wielkości zniżek na ubezpieczenie już była mowa - też kicha.
To jakie w końcu będziemy mieli korzyści ?
SkySailor

Ranga:

srebrna
Paweł S. do Pawła P ;-).

Zrobiłeś kawał dobrej roboty.
Mnie się odechciało analizować po trafieniu na tego "babola" z ilością głosów. dalej nie brnąłem.

Inna sprawa że członkowie poza zrzutą na internet mogli by się zrzucić po 5 dych na jakiegoś prawnika.
Za 5 tysi to już można wynająć kogoś kto sprawdzi albo nawet napisze od nowa statut.
Pewnie by nawet "stykło" na napisanie propozycji zmian w ustawie "po prawniczemu" a nie w stylu wypracowania.

Pozdrawiam
PAweł

Paweł Słomski (Karabus)

Ranga:

złota
przez Andrzej Kostkiewicz 10-12-2010 - 18:51:06

Szanowny Panie Moderatorze

Cyt
Mianowicie osoby zasiadające we władzach LAF juz dawno temu utraciły publiczne zaufanie w środowisku i nigdy już go nie odzyskają. Niestety starsi panowie wiele lat pracowali na to aby dać sie poznac z różnych stron lotniczo businesowych.

Zastanawiam sie powaznie czy nie zrobic odpowiedniego uzytku z tych słów .

Czy Pan mnie zna osobiscie , ze publicznie próbuje mnie obrazic ??

Dzieki takim postawom jakie Pan reprezentuje jestesmy w tym miejscu w którym jestesmy , ma pan lepsza prpozycje ?-ja mam dla Pana, prosze założyć własna stowarzyszenie i uzyskac akceptacje srodowiska .

Andrzej Kostkiewicz

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-12-10 18:56 przez Andrzej Kostkiewicz.
Andrzej Kostkiewicz

Ranga:

złota
Pawełku pisałem o tym dużo wcześniej jeśli chodzi o głosy na walnym.....patrz moja wypowiedź z dn 8.12.godz 20.21
członkami zwyczajnymi mogą być tylko kluby, stowarzyszenia itd.......(w/g tego statutu) my natomiast jesteśmy - w/g tego statutu osobami fizycznymi i ile by nas nie było 10 , 100, czy nawet 500 to i tak mielibyśmy tylko 1 głos na walnym.......popatrz dobrze na moją poprzednią wypowiedź jedynym rozwiązaniem aby mieć większy wpływ na walnym musielibyśmy połączyć się w najmniejsze grupki mogące założyć stowarzyszenie - wstąpić do LAF jako stowarzyszenia i ile by ich było to tyle mieli byśmy głosów na walnym.........- każda grupka- patrz stowarzyszenie 1 głos.....

& 14.

Członkowie zwyczajni Federacji mają następujące prawa:

a. każdy członek zwyczajny Federacji, mimo dwuosobowej reprezentacji, ma jeden głos.
b. reprezentacja członków fizycznych ma jeden głos,

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-12-10 19:01 przez Adam Kwiatkowski (cascader).

Adam Kwiatkowski (cascader)

Ranga:

złota
przez SkySailor 10-12-2010 - 19:33:35

Mamy w końcu kogoś z władz LAF - Pan Andrzej Kostkiewicz.
To Pana pseudonim ? Na stronie LAF nie ma Pana wymienionego w Zarządzie ...
Tak, czy siak - może odpowiedziałby Pan w imieniu LAF RP na szereg merytorycznych pytań, które tu padły i rozwiał liczne, narastające wątpliwości odnośnie planów dalszych działań tej organizacji?

Pozdrawiam
Bogdan
SkySailor

Ranga:

srebrna
przez Andrzej Kostkiewicz 10-12-2010 - 20:19:48

Nie ukrywam sie pod pseudonimem to moje Imie i Nazwisko

ustosunkuje sie wyłacznie do merytorycznych pytan osób , których poziom wypowiedzi bedzie adekwatny do dyskusji - a ta narazie w/g mnie nie odbiega od tureckiego targu , To co tu przeczytałem, to po nieobecnosci na forum od trzech miesiecy zszokowało mnie i zniesmaczylo - szczególnie zaskakuje mnie obrazliwy ton osob forujacych nieprawdziwe zarzuty i powielajace niepotwierdzone informacje , lub wrecz osobiste niesmaczne wycieczki i to chyba tylko dlatego , ze ktoś ma jakąś inicjatywe ( nie koniecznie dotyczy to tego watku ) . Przykład Moderator Forum Pan Pietak ....podobno lotnik ...

Nie bywam tu czesto wiec prosze o stawianie pytan na które w wolnym czasie odpowiem , nie chce mi sie zwyczajnie zagladac na poprzednie strony forum , bo czuje sie zazenowany poziomem wypowiedzi zaznaczam niektórch forumowiczów . Warunek odpowiedzi , (mam prawo do stawiania warunków )jezeli mam odpowieadac to Imie i Nazwisko pytajacego na dole zapytania powinnio sie znależdz .

Andrzej Kostkiewicz

na górze jest zakładka KTO jest KTO kolego Skysailor , ja mam zwyczaj przedstawiania sie z imienia i nazwiska tego prawdziwego .

PS na spotkaniu w ULC jedena z podejmujacych nas osób powiedziala - No to witamy w polskim piekielku , wcale sie nie pomyslił prawda ??

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-12-10 20:22 przez Andrzej Kostkiewicz.
Andrzej Kostkiewicz

Ranga:

złota
Dobrze że pojawił się ktoś ze strony LAF.
Przyjmijmy że z wypowiedzi pana Filoska zawartej w artykule na LP
[lotniczapolska.pl]
Dowiedziałem się jakie są cele LAF.

Zatem następne pytanie na które bym chciał uzyskać odpowiedź to :
W jaki sposób LAF chce osiągnąć założone cele?

Wydaje mi się że jedyną drogą jest tworzenie i proponowanie zmian w przepisach które by były do zaakceptowania przez organy państwa decydujące o
przekazaniu nadzoru nad lotnictwem amatorskim.
Czy zatem LAF posiada kadry z odpowiednim przygotowaniem aby takie przepisy tworzyć?
Ew czy jeżeli nie ma takich kadr, ma środki finansowe aby zlecić "na zewnątrz" te prace?

Z wypowiedzi prezesa Filoska wynikało jasno że nie uważa aby internet był dobrym medium do propagowania idei LAF.
Dziwi mnie to wszak internet to dzisiaj podstawa w komunikacji.
Jak zatem LAF zamierza dotrzeć ze swoimi propozycjami do szerszych kręgów latających?
I czy wogóle LAF jest zainteresowany poszerzaniem grona swoich członków?

Na początek tyle
Pozdrawiam
Paweł Słomski

Paweł Słomski (Karabus)

Ranga:

złota
przez Andrzej Kostkiewicz 10-12-2010 - 21:27:19

Zatem następne pytanie na które bym chciał uzyskać odpowiedź to :
W jaki sposób LAF chce osiągnąć założone cele?

Wydaje mi się że jedyną drogą jest tworzenie i proponowanie zmian w przepisach które by były do zaakceptowania przez organy państwa decydujące o
przekazaniu nadzoru nad lotnictwem amatorskim.
Czy zatem LAF posiada kadry z odpowiednim przygotowaniem aby takie przepisy tworzyć?
Ew czy jeżeli nie ma takich kadr, ma środki finansowe aby zlecić "na zewnątrz" te prace?

Z wypowiedzi prezesa Filoska wynikało jasno że nie uważa aby internet był dobrym medium do propagowania idei LAF.
Dziwi mnie to wszak internet to dzisiaj podstawa w komunikacji.
Jak zatem LAF zamierza dotrzeć ze swoimi propozycjami do szerszych kręgów latających?
I czy wogóle LAF jest zainteresowany poszerzaniem grona swoich członków?

Panie Pawle

Jak osiagnac cele

Potrzebne sa zmiany w prawie lotniczym umozliwiajace funkcjonowanie ciala spolecznego jako podmiotu nadzorujacego , brak zapisów umozliwiajacych przekazanie nadzoru nad lotnictwem lekkiem blokuje w tej chwili ten proces - nad tym pracujemy i mamy konsultantów .

Kadry , kadry mamy , przeciez mamy instruktorów , mamy czlonków bylych komisji technicznych , mamy mechaników . To ze ich nie ma fizycznie wyszczególnionych to rozmowy sa prowadzone z kazdym kto sie do nas zglosi , spora czesc czlonków posiada niezbedne uprawnienia z "duzego" lotnictwa też

Ma Pan racje co do internetu , planujemy uruchomienie forum LAF w przyszłości gdzie bedzie mozna "normalnie" i rzeczowo dyskutowac bez tej powyzszej otoczki oferowanej niestety tutaj .

LAF jest organizacja dobrowolna, namawiamy kazdego aby przystapił i wspomagał czynnie organizowanie LAF , rozumiem obawy co do statutu - byla potrzeba chwili i taki powstal , bedzie zmieniany .

Z czym sie borykamy w tej chwili ,

Brakuje nam powiedzmny osób prowadzacych dzialy specjalonosciowe , wymagania srodowiska sa wielkie a nasze mozliwości obrobienia tematu ograniczone ale powoli idziemy do przodu .

Padlo tu na forum internetowym ze LAF ma w"D" motolotniarzy , nieprawda , sam jestem pilotem motolotni i jestem przewodniczacym sekcji motolotniowej w Aeroklubie Szczecińskim wiem co jest potrzebne .Potrzeby w zakresie Motolotni i samolotów UL sa praktycznie zbieżne .

Chcialbym zwrócic uwage na jedna istotna sprawe .

Dzialalnośc LAF opiera sie w tej chwili wylacznie o srodki prywatne , kazdy tel , kazdy mail , fax, czy poczta obciaza ,lub wyjazd do Warszawy obciąża prywatne srodki - wazniejsze sa w tej chwili zmiany prawa a nie to czy bedzie serwer z lista dyskusyjna itp. , Planowany jest wzór "czeski" dzialania LAF . Wiec co moze kiedys dać LAF chyba zalezy od tego jak czlonkowie zapracuja na to.

-

LAF nie ma zamiaru centralizowac nadzoru , liczymy , ze powstana inne organizacje , które wspomoga prowadzenie tej dzialaności .

Pozdrawiam
Andrzej Kostkiewicz
Andrzej Kostkiewicz

Ranga:

złota
przez Paweł Piętak 10-12-2010 - 21:28:59

Witam serdecznie.
Na wstępie zacznę od tego że gdyby przeczytał Pan uważnie moje wypowiedzi to nigdzie Pan nic nie znajdzie na swój temat. Więc kompletnie nie rozumiem, dlaczego tak strasznie oburzyl się Pan na dyskusję na temat LAF a w szczególności na mnie.
Wyjechał Pan coś do mnie o pisaniu pod pseudonimem. Pomyłka , zły adres. Niestety nim Pan przeczytał to już z góry Pan wiedział że to Piętak jest winien. To ktoś inny do Pana pisał w ten sposób ale widać że nie ma to dla Pana znaczenia.
Ale co do meritum sprawy:
Po raz kolejny czyta Pan i wyciąga zupełnie inne wnioski. Gdyby Pan doczytał to by się Pan dowiedział ,że nie jestem przeciwnikiem LAF (czyli Pańskiej organizacji). Wręcz przeciwnie.Jestem jej zwolennikiem ale uważam , że ani Pan ani Pan Kędziora nie osiągniecie szczytnych celów współpracująć czy to z Panem Filosek , który nieumiejętnie składa SkyRengery czy to z Panem Zagańczyk gdzie na forum dowiedziałem się (pisał o tym Daniel Skutela) że ma kłopoty z rozliczeniem się na znaczną kwotę za szkolenie.
Czy to nie jest prawda?
Pisałem także , że nie tyczy się to wszystkich i z wielką szkodą dla całej Federacji jest zaledwie kilka osób, które swą postawą rzucają złe światło na cały LAF. Napisałem także ,że dla LAF byłoby znacznie lepiej i łatwiej rozwijać słuszną ideę gdyby LAF pozbył sie osób o złej reputacji.
To wszystko o czym teraz napisałem jest do sprawdzenia. Wystarczy uważnie przeczytać.
Jakoś tak się dziwnie składa że kompletnie nic o Panu Kostkiewicz kompletnie nikt nie pisał. Czy mogę wiedzieć czym sobie zasłużyłem że się tak Pan mną zainteresował? Bo to co Pan napisał to kompletna bzdura.

Od wielu osób na forum publicznie padło wiele pytań w sprawie statutu LAF oraz programu działania. To zwykła ciekawość. Ale pojawił sie Pan Kostkiewicz, wrzucił na forum kilka tekstów osobistych wyznań i pretensji i wogóle nie odniósł się Pan MERYTORYCZNIE do kompletnie niczego.

Podsumowując.
Na chwilę obecną ktoś pod pseudonimem np. Jasio Kumulus podgrzewa sytuację, knuje intrygi i podpuszcza pozostałych do burzliwej dyskusji. Przedstawiciele LAF "wywołani do tablicy" siedzą cicho i się nie odzywają, bo np. komuś internet nie działasmiling smileysmiling smiley. Jako jedyny wystąpił Pan Kostkiewicz , ale poza kilkoma wycieczkami personalnymi kompletnie nic nie wyjaśnił na temat LAF. Wypowiedzi Pana Zbyszka Kędziory nie zaliczam do władz LAF bo jak sam napisał jest tylko propagatorem wspólnej idei ( ale jako zaledwie sympaty i tak najwięcej konkretnych rzeczy napisał na temat LAF chociaż powinni zrobić to inni).

Pozdrawiam serdecznie Pana Andrzeja
Paweł
Moderator
Paweł Piętak

Ranga:

złota
przez Paweł Piętak 10-12-2010 - 21:40:19

Pawle .
Ten statut jest dobry. Jemu potrzeba tylko odrobinę szlifu. Niestety analizując statut trzeba najpierw zapoznać się z Ustawą o Stowarzyszeniach. Prawnik by to zrobił najlepiej. Może na forum zagląda ktoś latający z wykształceniem prawniczym?
Moderator
Paweł Piętak

Ranga:

złota

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować