"KTO JEST KIM..."
Szukaj:
Zaawansowane
Pogoda
Fora Wątki Nowy wątek Podgląd do wydruku
Start > LAF > Wątek > Strona 5
Subiektywna będzie tylko w tej części, w której pozwolę sobie napisać o swoich odczuciach ze spotkania. Cała reszta będzie rzetelną dziennikarską robotą.

Ania
avatar

Ania - lotniczapolska.pl
Dołączył: 9 lat temu
Posty: 21

Ranga:

  brązowa
Re: LAF, czyli maść na odciski
przez Roman Ostapiuk 15-01-2011 - 00:07:10
 
:-)Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-01-15 00:16 przez Roman Ostapiuk.
Roman Ostapiuk
Dołączył: 9 lat temu
Posty: 311

Ranga:

  złota
Re: LAF, czyli maść na odciski
przez Roman Ostapiuk 15-01-2011 - 00:14:15
 
Innaczej tego nie widziałem , grunt to fachowość . Podzielam Twoje obawy . Czekam niecierpliwie na rzetelną dziennikarską robotę . Może w końcu inni zoboczą problem z innej perspektywy .Pozdrawiam . Romek .
Roman Ostapiuk
Dołączył: 9 lat temu
Posty: 311

Ranga:

  złota
Re: LAF, czyli maść na odciski
przez Artur Mejza 15-01-2011 - 22:38:57
 
Byłem ,słyszałem i widziałem wszystko .Ponad 100 osób na sali chyba sami latajacy .Rewelacyjne i profesjonalne prowadzenie zebrania .
Powstały komisje, które zajmą się dalszą częścią przygotowań,sami fachowcy i znani piloci -instruktorzy. Od dzisiaj jestem członkiem LAF .
Myślę ,że Ania i Paweł napiszą więcej.Pozdrawiam Artur
avatar

Artur Mejza
Dołączył: 9 lat temu
Posty: 399

Ranga:

  złota
Artur, cieszę się - jednak poczekam na szczegóły (w końcu nawet w biblii był niewierny Tomasz)
avatar

Tomasz Lisowski (Liseczek)
Dołączył: 9 lat temu
Posty: 1331

Ranga:

  złota
Witam wszystkich jako osoba nowa na tym Forum.
Tocząca się tutaj dyskusja o LAF, jaką z wielką uwagą przeczytałem, jest naprawdę arcyciekawa, podobnie jak sam pomysł stworzenia tego rodzaju organizacji. Będąc na codzień związanym zawodowo z lotnictwem wojskowym, w mikrolotach upatruję jedynej możliwości realizacji moich marzeń o lataniu. Dotąd miałem do czynienia z samolotami ultralekkimi głównie w Bornem Sulinowie, krótko lecz intensywnie :-). Właśnie wśród ludzi, którzy podjęli się tworzenia LAF... Z tych moich doświadczeń mogę przekazać Wam tylko tyle, że nie wolno nigdy tracić sprzed oczu swojego celu i pasji jaką jest latanie. Nawet Pan Filosek i jego wrodzona skłonność do manipulacji i partyzantki nie są w stanie przesłonić mi tego co w lotnictwie lekkim jest tak piękne. I w sumie na łamach Forum chciałem mu gorąco podziękować za to, że wprowadził mnie w świat samolotów ultralekkich (bo to one najbardziej mnie rajcują). I wyrazić podziw za pomysł powołania federacji.

LAF tworzą ludzie, podobnie jak Siły Powietrzne, Aeroklub Polski, ULC i inne instytucje tak rządowe jak i pozarządowe. To może jest truizm, ale wszystko zależy właśnie od czynnika ludzkiego. Nawet najbardziej formalne przepisy i regulacje mogą być do przejścia jeżeli wszyscy rozumieją swoją rolę należycie. Prezes LAF jest przykładem człowieka zagubionego (jakich wielu spotykamy na codzień także we wspomnianych instytucjach) i będącego w konflikcie z wykreowaną przez siebie całkiem fajną wizją lotnictwa lekkiego a jednocześnie przemożną chęcią sprawowania władzy i skupienia jej w swoich rękach. A taki stan odbija się na całej stworzonej przez niego organizacji. Nie wiem, czy Zarząd LAF po roku czasu nie jest w stanie spojrzeć na siebie i swoje dokonania krytycznie (bo mnie dałyby do myślenia uwagi ze strony środowiska) i czy nie powinien poszukać prawdziwych lotniczych autorytetów. Wśród założycieli wszak są takowi, jak chociażby Andrzej Kostkiewicz - dla mnie osobiście wzór poważnego podejścia do latania i szkolenia. Jest Pan Kazimierz Barczewski, konstruktor Dedala, człowiek o ugruntowanej opinii i poważaniu w środowisku. Myślę, że mimo tego iż lektura statutu dostarczyła nam tak wiele rozrywki to LAF ma mimo wszystko szansę na akceptację i rozpoczęcie realnego działania programowego jeżeli zdobyłoby się na przemyślenie swojej misji, na przebudowę struktur, zmiany personalne i rzetelne odrobienie lekcji - program działania, statut, dokumenty. Lektura statutu, wygląd i zawartość strony internetowej LAF oraz "polityka informacyjna" stwarzają obraz totalnej amatorki i braku powagi - bo tak trzeba te buble nazwać. Trzeba to powiedzieć wprost i zgadzam się w całej rozciągłości z przedmówcami, że to nie jest właściwa reprezentacja środowiska. Zasada przywództwa i nadzoru powinna być taka, że nadzorujący jest wzorem i autorytetem dla tych nad którymi nadzór sprawuje. Wyznacznikiem norm mogącym zawsze służyć pozytywnym przykładem. Pan Filosek niewątpliwie jest doświadczonym pilotem, ale na pewno nie menedżerem, organizatorem, rzecznikiem, PR-owcem i wszystkim tym co potrzebne do realizacji tak ambitnych celów jakie sobie postawił. Proponowałbym się w końcu obudzić i zauważyć, że lotnictwo nie składa się wyłącznie z pilotów. Proponowałbym dokładniej przyjrzeć się wzorcom czeskim, francuskim i niemieckim, tam mocno przedstawianym jako idealne...ktoś je stworzył i utrzymuje od kilkunastu lub więcej lat. Konsekwentnie i profesjonalnie. LAF potrzebne jest nowe rozdanie i publiczna dyskusja. Wydaje mi się, że właśnie tutaj, na tym Forum wiele wartościowych wniosków mogłoby posłużyć Prezesowi Filoskowi za materiał wyjściowy do przemyślenia i wyciągnięcia wniosków. Dotychczasowa polityka i działalność tej organizacji jest modelowym przykładem "jak tego nie zrobić". Proszę nie odbierać tego postu jako "ataku" na LAF bo z całego serca chciałbym żeby tej organizacji się udało. Wierzę, że to jest dobry pomysł, gorzej z jego wdrażaniem...

Z pozdrowieniami

Mikołaj Mazurkiewicz

P.S. Od razu zaznaczę zwolennikom i władzom LAF-sądów się nie boję a inwektywy po prostu kasuję.Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-01-15 23:35 przez Mikołaj Mazurkiewicz.
Mikołaj Mazurkiewicz
Dołączył: 7 lat temu
Posty: 6

Ranga:

  brązowa
Re: Dyskusja na temat Federacji
przez Zbigniew Przysiecki 16-01-2011 - 19:45:44
 
Też byłem i wiem tak jak wszyscy, będący na tej sali. Ile trzeba będzie włożyć pracy aby LAF spełniał nasze oczekiwania.Tak jak od noworodka nie możemy wymagać żeby skakał i biegał, tak i w przypadku LAF musimy uzbroić się w cierpliwość.Wielkie dzięki kolegom z Obornik za pomoc wzorganizowaniu tego przedsięwzięcia.


Zbigniew Przysiecki
Dołączył: 8 lat temu
Posty: 257

Ranga:

  złota
Re: Dyskusja na temat Federacji
przez amati_50 17-01-2011 - 00:15:44
 
Witam wszystkich interesujących się LAF RP
Byłem wczoraj na zebraniu LAF w Obornikach Wielkopolskich. Załatwiono podstawowe formalności jak wybór członków różnych statutowych komisji i przegłosowano 1 zmianę w statucie oraz wysokość składek. Zebranie przebiegało wyjątkowo sprawnie. Ale przy okazji ujawnił się pewien niepokojący mechanizm prowadzenia zebrania. Mam nadzieję że dzięki szerszej dyskusji poprzedzającej następne Walne, będzie możliwe głębsze przemyślenie podejmowanych decyzji, a nie tak "kto za, kto przeciw, kto się wstrzymał", a to że 95% sali nie wie dokładnie na co głosuje, to tym łatwiej uzyskać efekt zamierzony przez Zarząd. Ale czy o to w demokracji chodzi?
Odbyła się tylko jedna dyskusja nad ustaleniem wysokości składek członkowskich. Odczucia po tym spotkaniu? Raczej mieszane. Bo jeśli jeden z mówców zbliżonych do Zarządu mówi o osobach mających czasem odmienne zdanie, że "nie potrzeba nam tu żadnych poprawiaczy", a nikt z Zarządu nie reaguje, to albo nie słuchają siebie na wzajem, albo...pozostawiam już waszej ocenie. Wierzę że demokratyczne mechanizmy zrobią swoje i tego rodzaju arogancja zostanie wypleniona.
Pozdrawiam wszystkich pokładających nadzieję w LAF RP, a samej Organizacji życzę skuteczności jej działań.

O ile się orientuję, to prezes Filosek czuje się dotknięty niektórymi uszczypliwościami na tym forum i "poprzysiągł" się tu nie pokazywać. Żeby umożliwić jednak konstruktywną z nim dyskusje, proponuje spotkać się na gruncie neutralnym np na ultralight.fora. Umieściłem tam m.in. swoje korekty Statutu LAF, oraz projektu Aneksu do Ustawy Prawo Lotnicze.
pozdrawiam
Co o tym myślicie?
amati_50
Dołączył: 7 lat temu
Posty: 7

Ranga:

  brązowa
Bogdan, dzięki za przekaz ze spotkania, ale czekam też na więcej konkretów (Aniu!!!- pobudka!!! - już jest druga doba od Walnego).
Jeżeli nie ma konkretów, to euforia Artura jest daleko przesadzona.
To, że p. Filosek się tutaj nie pokaże to już wiemy, i dlaczego ma się gdzieś indziej (inne forum) pokazać - ktoś zada mu tam "niewygodne" pytanie i znowu zaprzysięgnie obrazę.
avatar

Tomasz Lisowski (Liseczek)
Dołączył: 9 lat temu
Posty: 1331

Ranga:

  złota
Mamy demokrację i każdy może być członkiem każdej organizacji (byle w ramach istniejącego prawa).
Szkoda, że w dalszym ciągu LAF mnie nie przekonuje.Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-01-17 00:47 przez Tomasz Lisowski (liseczek).
avatar

Tomasz Lisowski (Liseczek)
Dołączył: 9 lat temu
Posty: 1331

Ranga:

  złota
Re: Dyskusja na temat Federacji
przez amati_50 17-01-2011 - 01:16:07
 
Zaproponowałem prezesowi wymienione w poprzednim moim poscie forum i nie powiedział "nie". A tymczasem można się tam zapoznać z nowymi dokumentami, które pisałem niejako na prośbę prezesa. Na Walnym nie było czasu żeby choć wspomnieć o istnieniu takowych przynajmniej tak mi tłumaczył prezes.
Pozdrawiam
amati_50
Dołączył: 7 lat temu
Posty: 7

Ranga:

  brązowa
Jak obiecałam, tak i się wybrałam. Całe spotkanie miało znamiona niedopracowanego od strony formalnej. Zamiast zdjęć, mógł byc wyświetlany na przykład porządek obrad. Można powiedzieć, że był on zawarty na zaproszeniu, ale przegłosowany został inny ... choć w konsekwencji spotkanie toczyło się w oparciu trochę o zatwierdzony, a trochę o ten przedstawiany m.in. na stronie LAF-u.

Bardzo się starano pilnowac zasad, żeby nie było mozliwości podważenia Walnego. Starano się, a nawet Komisja Skrótacyjna ogłosiła, że niezbedne kworum, wiec Zebranie uznają za ważne, ale to za mało Koledzy i Koleżanki! Nie mam jednak złej woli, podważać zebrania nie zamierzam, więc i nikomu innemu argumentów do tego nie dam. Szczerze zas służę radą jak uniknąć błędów podczas kolejnego spotkania.

Słuszności idei odebrać Federacji nie mogę. Zapału zgromadzonym na sali również. Ale proszę wierzcie mi na słowo, w tym przypadku zasada "nie ważne jak, ważne żeby o nas pisali i mówili", naprawdę nie ma racji bytu.

W całej rozciągłości popieram zdanie Romka Ruksa, czas szczerze odpowiedzieć sobie na pytanie, czy LAF jest gotowy do przejęcia nadzoru. Obiema rękami podpisuję się pod zdaniem jednego z panów obecnych na sali, że jedynym słusznym rozwiązaniem jest teraz prowadzenie prac dwutorowo: z jednej strony trzeba walczyć o wprowadzenie do ustawy zapisów umożliwiających sprawowanie przez LAF nadzoru, z drugiej przygotować się do tej roli - tu ogromna nadzieja w komisjach!

Po prawie roku działalności, LAF może pochwalić się nieudanym jeśli chodzi o skutki spotkaniem w ULC-u, spotkaniami z posłami, które też owoców na razie nie przyniosły, zniżkami na ubezpieczenie, z których sam LAF nie ma nic i kilkudziesięcioma osobami na sali, na której odbyło się I Walne Zebranie.

Proszę, nie zawiedźcie tych osób, które Wam zaufały! Zanim weźmiecie się za poprawianie Ustawy Prawo Lotnicze, poprawcie swój statut. Nie kosmetycznie, jak w sobotę Nie z myślą, że Sąd najwyżej odrzuci te poprawki. Przygotujcie się do tego, roześlijcie do swoich członków propozycje zmian, niech mają czas się z nimi zapoznać. Spotkanie w Obornikach pokazało, że macie w swoich strukturach ludzi myślących, logicznych i z otwartą głową. Wykorzystajcie ich potencjał. To po statucie między innymi ULC, Sejm, czy Minister będą oceniać Wasze kompetencje. Zróbcie profesjonalną stronę internetową - ja ja nawet chętnie sfinansuje. Wyznaczcie osobę do kontaktów z mediami i traktujcie krytykę jako impuls do działania. Przygotujcie zestawienie wydatków i przychodów, a pewnie i sponsor się trafi.

Wielu członków Zarządu, jeśli nie wszyscy, od lat przewodniczy stowarzyszeniom lotniczym. Nie ma więc racji bytu wymówka o młodym stażu LAF-u, jako organizacji i wynikającym z tego tytułu błędów. Pokażcie, że nie tylko chcecie, ale że potraficie też być w tych swoich działaniach profesjolani, a z chęcią Wam pomożemy! Ja na pewno!

Dla formalności, napisałam to jedynie w swoim własnym imieniu.

ps. nie śpię Tomku, ale najpierw czułam się w obowiązku zamieścić rzetelne i obiektywne sprawozdanie na portalu, a dopiero potem napisać swoje prywatne odczucia na forum smiling smiley
avatar

Ania - lotniczapolska.pl
Dołączył: 9 lat temu
Posty: 21

Ranga:

  brązowa
Witam Cię Aniu. Twoimi słowami potwierdza się teza po Mikołaju i Bogdanie, że Artura euforia i zapisanie się do LAF niczego nie zmieni, gdyż z daleka widać brak profesjonalizmu i otwartości na środowisko, które chcą reprezentować. Być może Artur wpłynie na to, że postępowanie zarządu LAF będzie inne, być może osoby, które zasiadają w komisjach (albo nawet w zarządzie) wpłyną na p. Prezesa i uzmysłowią mu, że takie postępowanie jest rodem z przed 20 lat i długo się na tym nie pociągnie. Uspokoiło mnie stwierdzenie, że do przejęcia ma dojść bez pominięcia czasu próbnego i ma ono trwać, w tym czasie LAF da radę się zorganizować i przejąć tą inicjatywę rzetelnie i uczciwie. Jak na razie, nie widzę tej organizacji pod "takim" przewodnictwem jako skutecznej i profesjonalnej.
Niestety, teraz już bez większego entuzjazmu będę oczekiwać na II Walne Zebranie z mniejszą nadzieją, że jednak coś się zmieni, a szkoda, bo tak jak od początku podkreślałem, taka organizacje jest potrzebna tylko w wydaniu w pełni profesjonalnym. (Kto wie, może przybędę na II Walne - zobaczymy).
Pozdrawiam cały zarząd oraz Komisje i życzę sukcesu.
avatar

Tomasz Lisowski (Liseczek)
Dołączył: 9 lat temu
Posty: 1331

Ranga:

  złota
Re: Dyskusja na temat Federacji
przez Artur Mejza 17-01-2011 - 21:55:00
 
Jest jeszcze nadzieja ,że coś może być jeszcze piękniejsze w Naszym lataniu.
Niestety to się nie stanie samo i przez biadolenie.
Trzeba popracować i to pewnie ciężko,jednak tylko w ten sposób do czegoś można dojść.Szkoda,że osoby które właściwie nic nie zrobią mają najwięcej do powiedzenia na forum.Pozdrawiam Artur
avatar

Artur Mejza
Dołączył: 9 lat temu
Posty: 399

Ranga:

  złota
Re: Dyskusja na temat Federacji
przez Roman Ostapiuk 17-01-2011 - 22:34:55
 
Artur , tym osobom się tylko wydaje że są jakąś wyrocznią , i to na skalę krajową , tak na prawdę to są ludzie z tzw. łapanki . Mają lotnictwo tylko w głowie , a nie w sercu . Przyjdzie czas i sami się wymydlą . Tak myśle i pozdrawiam wszystkich . R .O .
Roman Ostapiuk
Dołączył: 9 lat temu
Posty: 311

Ranga:

  złota
Re: 20180622 junda
przez xiaojun 22-06-2018 - 04:01:04
 
20180622 junda wqewq1
diesel jeans
ugg outlet
canada goose outlet
ray ban sunglasses
herve leger outlet
pandora outlet
van cleef & arpels jewelry
gucci outlet
longchamp outlet
michael kors handbags
true religion jeans
coach outlet
marc jacobs outlet
cheap nhl jerseys
jimmy choo sunglasses
oakley sunglasses
true religion jeans
air max 95
air max 90
pandora outlet
nike outlet
nike revolution
soccer shoes
soccer jerseys
christian louboutin outlet
adidas wings
ray ban sunglasses
canada goose outlet
jordan shoes
michael kors outlet
fitflops sale clearance
ugg outlet
suns jerseys
michael kors outlet
canada goose outlet
ugg boots
10 deep clothing
cheap jordans
ferragamo outlet
dolce and gabbana
canada goose outlet
futbol baratas
michael kors outlet
oakley sunglasses
tory burch outlet
denver broncos jerseys
michael kors
wizards jerseys
canada goose jackets
chopard jewelry
canada goose jackets
fitflops sale
pelicans jerseys
michael kors handbags
polo ralph lauren
manchester united jersey
minnetonka outlet
jordan shoes
ray ban sunglasses
michael kors outlet
pandora charms
kevin durant shoes
gentle monster sunglasses
canada goose outlet
saucony shoes
michael kors outlet
pandora charms
soccer jerseys
celtics jerseys
christian louboutin outlet
air huarache
knicks jerseys
moncler outlet
bulls jerseys
coach outlet
burberry outlet
huf clothing
ray ban sunglasses
nike store uk
ugg boots
ubiq shoes
longchamp solde
polo ralph lauren
swarovski outlet
nets jerseys
polo ralph lauren
swarovski crystal
christian louboutin outlet
true religion outlet
michael kors outlet online
adidas outlet
balenciaga sneakers
bcbg dresses
polo ralph lauren
coach outlet
suicoke sandals
ferragamo outlet
christian louboutin shoes
nfl jersey wholesale
polo shirts
air jordan 3
dsquared2 jeans
mcm outlet
canada goose outlet
oakley sunglasses
canada goose outlet
audemars piguet watches
cheap mlb jerseys
moncler outlet
76ers jerseys
true religion uk
basketball shoes
nike foamposite
nike shoes
nike air max
ralph lauren polo shirts
cleveland cavaliers jersey
coach outlet
michael kors outlet
gucci outlet
kate spade outlet
canada goose outlet
kate spade outlet
harden shoes
hermes birkin
pandora charms sale clearance
michael kors outlet
canada goose jackets
clippers jerseys
coach outlet
visvim shoes
cavaliers jerseys
michael kors handbags
air max uk
hawks jerseys
michael kors outlet
bottega veneta outlet
kate spade outlet
timberwolves jerseys
undefeated clothing
yeezy boost 350
lacoste soldes
michael kors outlet
canada goose outlet
nike shoes
chloe sunglassess
supra shoes
cheap jerseys
kobe bryant shoes
ugg boots
canada goose jackets
canada goose outlet
denver broncos jerseys
guess factory
nike roshe
christian louboutin shoes
coach outlet
canada goose outlet
coach outlet store online
christian louboutin outlet
ugg outlet
coach factory outlet
cartier jewelry
canada goose coats
polo ralph lauren
true religion jeans
coach outlet online
coach outlet
tory burch outlet
uggs outlet
brequet wathes
air max 90
spurs jerseys
ferragamo shoes
trailblazers jerseys
coach outlet online
reebok outlet store
oakley sunglasses
kate spade outlet
coach outlet
coach outlet online
longchamp pliage
canada goose outlet
dior outlet
ralph lauren polo shirts
oakley sunglasses
oakley sunglasses
gucci outlet
polo outlet
y3 shoes
tory burch outlet
reebok trainers
air huarache
coach outlet online
oakley sunglasses
giuseppe zanotti outlet
swarovski crystal
champion clothing
ray ban sunglasses
palladium boots
vans shoes
cazal sunglasses
polo outlet
canada goose outlet
dc shoes
michael kors outlet
tory burch outlet
tory burch outlet
louboutin pas cher
air jordan retro
nike shoes
yeezy boost
cheap jordans
longchamp handbags
cheap football shirts
coach outlet online
jordan shoes
mulberry bags
jordan shoes
asics shoes
golden goose sneakers
ray ban sunglasses
ray ban sunglasses
fitflops
nhl jerseys
michael kors handbags
lacoste polo shirts
barbour jackets
nuggets jerseys
coach outlet
true religion jeans
calvin klein jeans
kappa clothing
pistons jerseys
jerseys from china
louboutin shoes
jordan shoes
air jordan 4
michael kors
longchamp handbags
lakers jerseys
coach outlet
ugg outlet
oakley sunglasses
christian louboutin outlet
ugg boots clearance
pandora charms
light up shoes
adidas trainers
cheap jordans
polo ralph lauren
ray ban sunglasses
pandora charms
chicago blackhawks jerseys
coach outlet online
cheap snapbacks
heat jerseys
ugg outlet
oakley sunglasses
air jordan 4
san antonio spurs jerseys
san francisco 49ers jerseys
manolo blahnik outlet
michael kors outlet
uggs outlet
ugg outlet
cheap jordans
magic jerseys
air max 97
birkenstock outlet
bucks jerseys
bulgari jewelry
pandora charms
michael kors outlet
birkenstock sandals
true religion jeans
polo ralph lauren
michael kors outlet
montblanc pens
nike presto
canada goose outlet
ferragamo shoes
ferragamo outlet
nike air max 2015
world cup jerseys
fossil watches
james harden jerseys
kyrie 4
merrell shoes
coach outlet
michael kors
pandora charms
ugg outlet
coach outlet
lakers jerseys
bally shoes
canada goose jackets
burberry outlet
ray ban sunglasses
jazz jerseys
nba jerseys
air jordan shoes
tory burch outlet
fred perry polo shirts
uggs outlet
kevin durant jerseys
adidas crazy
kate spade outlet
michael kors wallets
coach handbags
supreme uk
ray ban sunglasses
michael kors outlet
chloe outlet
canada goose jackets
longchamp handbags
ray ban sunglasses
michael kors outlet
stussy clothing
nfl jerseys wholesale
oakley sunglasses
michael kors outlet
canada goose jackets
true religion outlet
moncler jackets
kd 10 elite
nba jerseys
jimmy choo shoes
pandora charms
michael kors outlet
fitflops sale clearance
tag heuer watches
uggs
pandora
ray ban sunglasses
air max 90
ray ban sunglasses
cheap jordans
swarovski outlet
canada goose outlet
true religion jeans
prada handbags
real madrid jersey
uggs outlet
polo ralph lauren
pandora charms
pandora jewelry
kings jerseys
puma outlet
coach outlet
christian louboutin outlet
mavericks jerseys
michael kors outlet
warriors jerseys
hermes outlet
converse shoes
christian louboutin outlet
nba jerseys
pandora charms
canada goose jackets
moncler jackets
cheap jordans
true religion outlet
nike roshe one
five fingers shoes
tory burch outlet
coach outlet
swarovski outlet
michael kors outlet
cheap jordans
cheap jordans
canada goose jackets
cheap mlb jerseys
air jordan 12
adidas outlet
kate spade outlet
mac makeup
fingerlings monkey
kobe shoes
belstaff jackets
polo outlet
michael kors outlet
air more uptempo
longchamp solde
dansko shoes
fitflops sale clearance
ed hardy clothing
michael kors outlet
mulberry outlet
polo ralph lauren
carrera sunglasses
cheap nfl jerseys
moncler outlet
freshjive clothing
nhl jerseys
barcelona jersey
true religion jeans
ray ban sunglasses
ray ban sunglasses
ferragamo outlet
basketball jerseys
polo ralph lauren
raptors jerseys
malone souliers
coach outlet
prada shoes
brequet wathes
canada goose outlet
gucci handbags
nike store
ray ban sunglasses
miu miu handbags
uggs outlet
canada goose outlet
uggs outlet
prada handbags
air jordan release dates
ferragamo outlet
simulation shoes
houston texans jerseys
jeep shoes
karen millen dresses
canada goose outlet
tory burch outlet
canada goose jackets
michael kors uk
givenchy jewelry
mulberry handbags
kate spade outlet
pacers jerseys
chrome hearts outlet
givenchy handbags
nike outlet
michael kors handbags
isabel marant shoes
coach outlet online
jack wolfskin
kate spade outlet
coach canada
toms shoes
michael kors outlet
ray ban sunglasses
cheap jordans
michael kors
harry winston jewelry
oakley sunglasses
ecco shoes
oakley sunglasses
adidas uk
ugg boots
stephen curry shoes
moncler outlet
michael kors outlet
longchamp outlet
fitflops outlet
nobis outlet
ugg outlet
polo outlet
mulberry handbags
coach handbags
ralph lauren pas cher
pandora charms
canada goose jackets
balenciaga sneakers
prada sunglasses
true religion jeans
clarks shoes
keen shoes
hornets jerseys
bvlgari jewelry
golden state warriors jerseys
rockets jerseys
true religion jeans
stuart weitzman shoes
polo ralph lauren
oakley sunglasses
michael kors outlet
gucci outlet
coach outlet
supreme clothing
thunder jerseys
coach outlet online
hermes belt
michael kors outlet online
michael kors outlet
jordan shoes
cheap jordans
adidas nmd
fila shoes
fitflops
air jordan shoes
polo outlet
coach outlet online
ugg boots
longchamp outlet
salomon shoes
oakley sunglasses wholesale
ugg outlet
mont blanc pens
polo ralph lauren
nike factory outlet
bape clothing
true religion jeans
under armour outlet
alife clothing
air max 2017
nike air force 1
coach outlet
coach factory outlet
arcteryx jacket
oakley sunglasses
coach outlet
burberry outlet
oakley sunglasses
ugg outlet
ralph lauren outlet
kobe 9
off white
new balance shoes
jordan shoes
burberry outlet
mulberry outlet
football shirts
nike store
adidas nmd
oakley sunglasses wholesale
christian louboutin outlet
ralph lauren polo
pandora jewelry
hermes outlet
chelsea jersey
longchamp handbags
polo ralph lauren
jordan shoes
balmain jeans
coach outlet online
oakley sunglasses
michael kors outlet
mulberry bags
chrome hearts outlet
ugg outlet
jordan 32
canada goose outlet
oakley sunglasses
pandora charms
adidas soccer shoes
columbia sportswear
tods outlet
fitflops shoes
g-star jeans
ugg boots
kd 9
a bathing ape
fitflops sale
canada goose jackets
isabel marant outlet
mulberry handbags
toms shoes
grizzlies jerseys
michael kors outlet
canada goose jackets
armani exchange
coach outlet
coach outlet
cheap jordans
coach outlet
nike air max 90
true religion jeans
baltimore ravens jerseys
alexander mcqueen shoes
cheap jerseys
michael kors outlet
air max 90
pandora jewelry
longchamp pas cher
fendi handbags
kevin durant shoes
valentino outlet
polo ralph lauren
oakley sunglasses
oakley sunglasses
mulberry handbags
nike pegasus
camel shoes
cheap jordans
ugg outlets
ugg outlet
swarovski outlet
coach factory outlet
indianapolis colts jerseys
ugg outlet
kate spade outlet
lebron james shoes
furla handbags
coach outlet canada
kate spade outlet
yeezy boost
mbt shoes
michael kors
canada goose outlet
ralph lauren polo shirts
ysl outlet
toms shoes
cheap jordans
links of london
wellensteyn jackets
longchamp bags
michael kors outlet
prada outlet
ray ban sunglasses
michael kors outlet
le coq sportif shoes
mizuno running shoes
oakley sunglasses
canada goose parka
mishka clothing
ugg outlet
canada goose
kate spade outlet
kate spade outlet
nike blazer pas cher
air force 1
true religion outlet
xiaojun
Dołączył: 4 tygodni temu
Posty: 167

Ranga:

  srebrna
 

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować